Įdomybės  (Skaityti 74897 kartai) Spausdinti

1 ... 6 7 8 B


Vanesa  Balandžio 07, 2014, 15:20:05

35 melagingi faktai, kuriais turėtume nustoti tikėti

1. Jūs negimstate su tomis pačiomis smegenų ląstelėmis visam gyvenimui. Jos nuolat atsinaujina – tai vadinama neurogeneze.

2. Jūsų nosyje esančių gleivių spalva neindikuoja, ar jūs turite bakterinį, ar virusinį susirgimą. Jų spalva kinta dėl įvairiausių ligų.

3. Auksinių žuvyčių atmintis nėra tik 30 sekundžių trukmės. Jų atmintis gali siekti mėnesius.

4. Žaibas GALI trenkti į tą pačią vietą du kartus. Į legendinį „Empire State Building“ pastatą žaibas per metus trenkia daugiau nei 100 kartų.

5. Lemingai tikrai nemėgdžioja vieni kitų ir masiškai nesižudo. Šis faktas buvo neteisingai užfiksuotas 1958 m. Disnėjaus dokumentiniame filme, kur filmo kūrėjai nuvijo būrį lemingų link uolos ir šie nukrito žemyn.6. Nekreipkite dėmesio į posakį „aklas kaip šikšnosparnis“, mat šie gyvūnai iš tikrųjų nėra akli. Nors medžiodami ir skraidydami šikšnosparniai vadovaujasi echolokacija, jie gali matyti.

7. Populiarusis dinozauras Brontozauras iš tikrųjų niekada neegzistavo. Iš tiesų tai yra Apatozauras. Paleontologas Othnielis Charlesas Marshas neteisingai įvardijo suaugusį Apatozaurą visiškai kita rūšimi (t. y. Brontozauru).8. Tyras vanduo blogai praleidžia elektrą. Priežastis, dėl kurios jus gali gerai papurtyti, yra vandenyje ištirpę mineralai, nešvarumai ir kitokios medžiagos, gerai praleidžiančios elektrą.

9. Prarijus kramtomąją gumą tikrai neprireiks 7 metų jai suvirškinti. Tiesą sakant, mes jos apskritai nevirškiname, paprasčiausiai pašaliname iš organizmo.

10. Vienas genas nėra lygu vienam baltymui. Kai kurie genai apskritai neturi baltymų.

11. Iš tikrųjų toks dalykas kaip fotografinė atmintis neegzistuoja. Net ir išskirtinėmis atminties savybėmis pasižymintys žmonės nesugebės atkurti tokių smulkių detalių kaip fotoaparatas.

12. Plaukai ir nagai nebeauga mums mirus. Iš tikrųjų, žmogaus oda susitraukia ir taip sudaromas augimo įspūdis.

13. Pirštų sąnarių laužymas tikrai nesukels artrito. Galimybė susirgti artritu didėja dėl amžiaus, nutukimo, genų.

14. Toli gražu ne visi, turintys Tureto sindromą, keikiasi. Tai daro tik nedidelė dalis. Jiems būdingesni kiti nevalingai leidžiami garsai arba judesiai.

15. Jei skusite plaukus, jie dėl to tikrai netaps storesni. Plaukai gal ir atrodo stambesni, bet tik dėl šviežiai nuskustų galiukų.

16. Išmestas iš „Empire State Building“ pastato pensas tikrai jūsų neužmuštų. Krintanti moneta išvystys apie 50 mylių per valandą greitį, kurio tikrai neužtektų žmogui užmušti. Skausmą vis dėlto jausite.17. Rykliai vis tik gali sirgti vėžiu. Mitas buvo sukurtas I. Williamo Lane‘o, pardavinėjusio ryklių kremzles kaip vaistą nuo vėžio.

18. Bet kuriuo metų laiku (ne tik per pavasario lygiadienį) įmanoma kiaušinį pastatyti ant jo smailojo galo. Reikia tik kantrybės ir tinkamo kiaušinio lukšto.

19. Mikrobangų krosnelės skleidžiami spinduliai vėžio nesukelia. Tik kelių rūšių spinduliai gali sukelti vėžį (ir tai, žinoma, dar priklauso nuo jų kiekio).

20. Viduramžiais dauguma mokslininkų sutiko, kad Žemė yra apvali. Mitą, jog gyvenusieji viduramžiais laikė Žemę plokščia 1940 m. paskleidė Istorijos asociacijos nariai.

21. Greito maisto restoranuose „McDonald‘s“ gaminami mėsainiai tikrai supus esant tinkamoms maisto irimui sąlygoms.

22. Stresas nesukelia nuolatinio kraujo spaudimo pakilimo. Dėl streso kraujo spaudimas gali laikinai pakilti, tačiau pagrindiniai hipertenzijos sukėlėjai yra rūkymas, genai ir netinkamas maistas.

23. Tikėtina, kad ŽIV iš bezdžionių persidavė žmonėms medžiojant, o ne rūšims kryžminantis.

24. Vaikų hiperaktyvumas nuo suvartojamo cukraus kiekio nepriklauso. Keliuose bandymuose pastebėta, kad vaikų hiperaktyvumas nepakito nepriklausomai nuo to, ar jie vartojo becukrius gėrimus, ar su cukrumi.

25. Stručiai neslepia galvos smėlyje, jei juos kas nors išgąsdina. Tiesą sakant, jie griūna ant žemės ir apsimeta negyvi.

26. Vasarą Šiaurės pusrutulis tikrai nėra arčiau Saulės. Tuomet yra šilčiau, nes pusrutulis būna pasviręs į Saulę.

27. Deimantai iš tikrųjų nėra suspausta anglis. Jie suspaudžiami ir kaitinami apie 145 km gylyje, o tuo tarpu anglis randama apie 3 km gylyje.

28. Organinis maistas nėra visiškai be pesticidų.

29. Katės ir šunys nemato pilkų pustonių. Jie mato mėlynos ir žalios spalvos šešėlius.

30. Didžioji kinų siena nėra vienintelis statinys, matomas iš kosmoso.

31. Jūsų kraujas niekada nebūna mėlynas. Jis bus raudonas nepriklausomai nuo jame esančio deguonies kiekio. O venos atrodo mėlynos dėl jūsų odos ir audinių.

32. Žmonės naudoja daugiau nei „tik 10 %” savo smegenų. Tiesą sakant, jie naudoja visas smegenis, tik tam tikra smegenų dalis naudojama skirtingu metu.

33. Jeigu jūs ar jūsų augintinis pakramtys puansetijos – tikrai nuo to nemirs. Žinoma, virškinamojo trakto sutrikimai neišvengiami.34. Varlės ar rupūžės tikrai nesukelia karpų. Žmogaus papilomos virusas – štai kas yra karpų sukėlėjas.

35. Raudonplaukiai tikrai neišnyks. Raudonos ar šviesios spalvos plaukų genai gali būti recesyviniai – perduodami iš kartos į kartą, tačiau ne visada pasireiškia žmogaus išvaizdoje.

Šaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Vanesa  Balandžio 10, 2014, 17:02:22

25 keisčiausi „Google Earth“ atrasti vaizdai

1. Pasiūlymas tuoktis2. Į žmogaus veidą panašios kalvos Albertoje (Kanada)3. Atrodantys pasvirę Hiustono dangoraižiai4. Dramblių banda (Čadas)5. Apvirtęs Pietų Korėjos kruizinis laineris6. Sudano pakrantėje sudužęs Bolivijos keltas7. KFC įkūrėjas H. Sandersas Nevadoje8. Milžiniškas nykščio antspaudas (Jungtinė Karalystė)9. Žmogaus formos ežeras (Brazilija)10. Eifelio bokšto vaizdas iš viršaus11. Neįtikėtinai raudonas ežeras (Irakas)12. Senovinė žuvų gaudyklė Velso pakrantėje13. Šikšnosparnio simbolis (Japonija)14. Lūpos Sudano dykumoje15. Pilnas hipopotamų vandens telkinys (Tanzanija)16. Ajerso uola vidurio Australijoje (didžiausia uola visoje planetoje)17. Pakilimo takai taip pat Arizonos dykumoje18. Daugybė reaktyvinių lėktuvų Arizonos dykumoje19. Naikintuvas stovėjimo aikštelėje (Prancūzija)20. Automobilis ant sienos (Nyderlandai)21. Ant šono gulintis automobilis (Vokietija)22. Didžiausias pasaulyje baseinas (Čilė)23. Gitaros formos miškas Argentinoje24. „Firefox“ logotipas Oregono valstijoje (JAV)25. Buivolų banda TanzanijojeŠaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Vanesa  Balandžio 21, 2014, 10:31:51

Mumijos prakeiksmas lėmė „Titaniko“ katastrofą?Garsiausias pasaulyje laivas „Titanikas“ 1912 metų balandžio naktį iš 14-osios į 15-ąją nuskendo, susidūręs su ledkalniu. Ar niekada nepagalvojote, kad šią nelaimę užtraukė prakeiksmas? Nuo 1998 metų pasklido gandai, kad katastrofos būtų išvengta, jei ne mistiškos jėgos iš anapusinio pasaulio…
 
Legendoje pasakojama, kad maždaug 1500 metais prieš Kristų gyveno princesė Amen-Ra. Po mirties ji buvo palaidota puošniame mediniame karste Luksoro požemiuose, esančiuose šalia Nilo upės krantų.
 
Apie 1890 metus Luksoro archeologinių kasinėjimų vietose apsilankė keturi turtingi britai, ketindami nusipirkti prabangų karstą su princesės Amen-Ra mumifikuotais palaikais. Pirkinį nugabeno į vieno vyriškio viešbučio kambarį. Po kelių valandų tas vyriškis pastebėtas einantis link dykumos. Jis niekada negrįžo. Kitą dieną dar vieną vyrą netyčia pašovė egiptietis tarnas. Žaizda rankoje buvo tokia gili, kad ją reikėjo amputuoti. Trečiasis vyras, grįžęs namo, sužinojo, kad bankas, kuriame laikė viso gyvenimo santaupas, bankrutavęs. Ketvirtasis susirgo sunkia liga, prarado darbą ir gyvenimo galo sulaukė gatvėje pardavinėdamas degtukus.
 
Karstas Angliją vis dėlto pasiekė, kur jį nusipirko vietinis verslininkas. Mumijos prakeiksmas nesitraukė – trys naujojo savininko šeimos nariai smarkiai nukentėjo per avariją kelyje, namuose kilo gaisras. Neapsikentęs verslininkas mumijos palaikus padovanojo britų muziejui. Gabenant karstą su mumija į baseiną nukentėjo dar daugiau žmonių. Naktį muziejaus darbuotojai prisiekinėjo girdėdavę, kaip kūkčioja ir vartosi karste mumija.
 
Paslaptingos mirtys, suluošinti žmonės ir išsigandę muziejaus darbuotojai lėmė, kad mumija vėl buvo parduota privačiam kolekcininkui. Palaikus jis laikė palėpėje, kai namuose pradėjo dėtis keisti dalykai. Išsigandęs namų šeimininkas išsikvietė parapsichologę, kuri nurodė, kad blogis slypi palėpėje. Ji patarė kuo greičiau atsikratyti prakeikto karsto, tačiau nė vienas britų muziejus jo nenorėjo. Galiausiai buvo rastas pirkėjas amerikietis, kuris mumiją ketino atplukdyti į Niujorką „Titaniko“ laive. Naktį, kai didysis laivas susidūrė su ledkalniu, nuskendo ne tik daugybė žmonių, bet ir princesės Amen-Ra mumija. Nuo tada ji niekam nebegalėjo pakenkti…

Šaltinis: www.priekavos.lt

Prisijungęs


Vanesa  Gegužės 19, 2014, 13:07:12

10 neįtikėtinų radinių, aptiktų statybų metu

1. Deimantai

Timas Jonesas iš Fresno miesto Kalifornijoje įsigijo seną papuošalų krautvėlę ir nusprendė ją šiek tiek paremontuoti. Ir štai koks netikėtumas laukė naujojo savininko – statybų metu darbininkas už lentynų aptiko krūvelę paslėptų deimantų. Ankstesnis krautuvėlės šeimininkas mirė, šeima nusprendė verslo atsisakyti. Buvusio savininko duktė sužinojo apie deimantus ir bando juos prisiteisti sau.

2. Inkų siena

Cuzco miestas Peru buvo pasiruošęs pasveikinti naujai statomą „Marriott“ viešbutį, kai statybos staiga buvo nutrauktos dėl atrastų griuvėsių. Kaip byloja Ispanijos užkariavimo kronikos, vietoje, kur statomas viešbutis, buvo ūkininkaujama, tačiau akivaizdu – miesto žemėlapis turėtų būti pakoreguotas. Mat atrastos sienos turėjo žymėti inkų miesto ribas. Be sienų buvo aptikta keramikos dirbinių, kaulų, anglies. Manoma, kad tokių atradimų bus ir daugiau. 3. XV a. ligoninė

Kompanijai „Apple“ priskiriama daugybė technologinių išradimų, na o šis atrastas 2013-ųjų liepą išsiskiria iš visų. Naujos „Apple“ parduotuvės Madride statybos darbai buvo dar tik prasidėję, kai statybininkai aptiko XV a. statytos ligoninės griuvėsius. Pastatas buvo uždarytas ir sunaikintas 1854-aisiais, o jo likučiai uždengti nauju šaligatviu. „Apple“ nusprendė dalį šių griuvėsių įjungti į naują pastatą. Įdomu tai, kad 4 metai prieš atrandant ligoninę statybininkai aptiko bažnyčios griuvėsius netoli tos vietos, kur dabar stovi naujoji „Apple“ parduotuvė. Traukinių stotis jau buvo dalinai pastatyta, tad griuvėsius buvo nuspręsta uždengti stiklu – kiekvienas užsukantis į traukinių stotį, gali susipažinti su šiuo atradimu.4. Antrojo pasaulinio karo bomba

Belgrade vykusios statybos pateko į išties pavojingą situaciją, kai 2013-ųjų gruodį stattbvietėje buvo aptikta bomba. Tai buvo ne šiaip sau bomba, o toną sverianti vokiečių bomba, užsilikusi nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Dėl šio netikėto atradimo teko visus nedelsiant evakuoti - mat bombą sudarė daugiau nei 600 kg sprogmenų. Tokiomis bombomis Antrojo pasaulinio karo pradžioje Belgradas gana gausiai buvo apmėtytas nacių pilotų. Bomba buvo išgabenta į karinę bazę ir ten sunaikinta.

5. Pasimetusi laiko kapsulė iš 1960-ųjų

Laiko kapsulėse galima rasti įvairiausių daiktų, skirtų ateities kartoms atrasti.Būtent to tikėjosi Vakarų vidurinės mokyklos mokiniai, patalpindami viename iš naujos mokyklos kampų laiko kapsulę. Jie norėjo, kad po 50 metų mokiniai sužinotų, koks tuomet buvo gyvenimas. Bet dar prieš mokyklos 50 metų jubiliejaus šventimą buvo atlikta pastato renovacija, o akmuo, į kurį buvo patalpinta kapsulė, pašalintas. Laimei, kapsulė toli nenukeliavo. Tik prireikė šiek tiek laiko ir atsitiktinumo jai rasti. 2013-aisiais buvo nutarta atlikti daugiau renovacijos darbų. Norint padaryti naują įėjimą teko nugriauti keletą prie stadiono buvusių pastatų, kurių griuvėsiuose ir buvo rastas laiko kapsulę saugojęs akmuo.

6. Prieš 2 tūkst. metų gyvenusio žmogaus palaikai

Dar vienas stulbinantis atradimas – prieš 2 tūkst. metų gyvenusios indėnų moters palaikai . 1.5 metro gylyje po pagrindiniu Floridos keliu rasta moteris, spėjama, priklausė Tekestos genčiai. Archeologai buvo pakviesti aptikus keletą dantų, bet netrukus visi buvo be galo nudžiuginti – per savaitę pavyko atkasti visą moters kūną. Skeletas buvo beveik nepažeistas, išskyrus keleto kaulų lūžius. Ištyrus palaikus išsiaiškinta, kad moteris buvo apie 1.5 m ūgio ir mirė būdama ne vyresnė nei 30 metų. Manoma, kad ji galėjo mirti nuo kokios nors ligos. Gali būti, kad teritorijoje yra ir daugiau senų kapų, bet kol kas nėra planų tolimesniems kasinėjimo darbams.

7. Senovinė žaidimų kamuoliu aikštelė

Žaidimai, kuriuose buvo naudojamas kamuolys, atsirado apie 1400 m. pr. Kr. Remiantis įvairiais istoriniais šaltiniais, žaidimų aikštelėse buvo žaidžiama kaučiukiniais kamuoliais, žaidėjams pasiskirsčius į komandas. Tokią Majų naudotą žaidimų aikštelę statybininkai aptiko statydami naują krepšinio aikštelę Jukatane. Didžiulio kalno papėdėje aptiktoje aikštelėje vykę žaidimai, manoma, gali būti susiję su derliaus dievui skirtais ritualais. Taip pat spėjama, kad žaidimuose naudotas kamuolys galėjo simbolizuoti Saulę, o veiksmai žaidime – jos judėjimą.8. Mamuto iltis

Paleontologai 2014-ųjų vasarį buvo iškviesti į statybvietę Sietle, kur darbininkai aptiko suakmenėjusią mamuto iltį. Buvo nustatyta, kad 2.6 metrų ilgio iltis priklausė Mammuthus columbi. Paleontologai spėja, kad jos amžius gali siekti 60 tūkst. metų. Mamutai išnyko maždaug prieš 10 tūkst metų, tad tai mokslui yra itin vertingas radinys. Statybos dėl šio neįtikėtino radinio kol kas pristabdytos.9. Viduramžių rūmai

Oficialiai niekada neegzistavusių viduramžių rūmų pamatai buvo aptikti atliekant žemės kasimo darbus vienoje fermoje Velingtone (Somerseto grafystė, Anglija). Archeologai atliko įprastus pagal įstatymą kasinėjimo darbus, kai netikėtai aptiko nuo viduramžių laikų išsilaikiusias rūmų liekanas. Neįtikėtina tai, kad apie šiuos rūmus nėra jokių ofiacialių įrašų. Kaip aiškino archeologai, tai ko gero buvo turtingiesiems pastatyti dvaro rūmai. Kasinėjimų vietoje dirbantieji aptiko glazūruotą keraminį stogą ir grindų plyteles, tai tik patvirtino, kad čia gyventa turtingų žmonių. Tyrimai patvirtino, kad kažkur netoliese turėjo būti ir bažnyčia.10. Retas nykstantis voras

15 milijonų dolerių vertės greitkelio statybos Teksase buvo nutrauktos, kai toje vietoje buvo aptikta itin reta vorų rūšis. Tai buvo tik antras kartas, kai ši rūšis aptikta per 30 metų stebėjimo laikotarpį. Aplinkinėse gyvenvietėse įsikūrę žmonės džiūgauja dėl atrasto voro, mat tai bent jau kol kas sustabdė greitkelio statybas, o gal ir apskritai jas nutrauks.Šaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Vanesa  Gegužės 19, 2014, 13:12:57

Nepatikėtumėte, kad tai gali jus pražudyti

1. Eskalatoriai nusineša dviejų žmonių gyvybes per metus

2. Nuo televizorių miršta 19 žmonių per metus

3. Skrudintuvai atima gyvybes net 45 žmonėms per metus

4. 200 žmonių per metus JAV žūsta partrenkę kelyje elnią

5. 450 žmonių užsimuša iškritę iš lovos

6. Hipopotamai pražudo apie 500 žmonių

7. Trumpųjų žinučių rašymas vairuojant vien JAV pražudo apie 6000 žmonių kasmet

8. Žaibas nutrenkia apie 24 tūkst. žmonių per metus

9. Uodai pražudo net 750 tūkst. žmonių per metus

Šaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Vanesa  Gegužės 19, 2014, 13:28:06

5 keisti ir įspūdingi gamtos fenomenai

Pasaulyje yra daugybė keistų ir retų reiškinių. Kai kurie iš jų yra pavojingi gyvybei, kiti, regis, sukurti estetiniam pasigėrėjimui. Visi jie tarsi įrodo ir dar kartą patvirtina gamtos didybę ir galią.
 
Mėnulio vaivorykštės
 
Kaip ir vaivorykštės, atsirandančios, kai Saulės spinduliai lūžta daugelyje lietaus lašelių, taip ir naktį kartais danguje nusidriekia įspūdingos arkos – Mėnulio vaivorykštės. Nedaugelis žino, kad spalvų žaismas taip pat atsiranda, kai Mėnulio šviesa atspindi ir laužia spindulius vandens lašuose. Mėnulio vaivorykštės, palyginus su Saulės, yra ypatingai retas gamtos fenomenas. Tai nutinka tik tada, kai susidaro palankios šiam reiškiniui sąlygos. Mėnulis turi būti labai žemai, dangus – labai tamsus, o lietus kristi prieš Mėnulį. Neretai Mėnulio vaivorykštėmis palaikomas halas – didelis baltos arba įvairių spalvų apskritimas, susiformuojantis aplink Saulę ar Mėnulį. Tai netiesa! Pastarasis susidaro daug aukščiau danguje, kai šviesa atsispindi per ledo kristalus.


 
Lediniai stalagmitai
 
Šie neįtikėtini gamtos deriniai kartais vaizdžiai pavadinami lediniais mirties pirštais. Jų grožis išties šiurpus ir atimantis žadą. Milžiniški, įspūdingų formų, tuščiaviduriai varvekliai (stalagmitai) susiformuoja giliai po vandeniu  užšalus sūriam jūros vandeniui. Esant tinkamoms sąlygoms, gali pasiekti vandenyno dugną. Lėtai formuojantis šiam stalagmitui, pamažu užšaldomi jų kelyje pasitaikantys lėtai judantys jūros gyvūnai, augalai, pavyzdžiui, jūrų žvaigždės.


 
Krentančios žvaigždės
 
Svajoklių ir įsimylėjėlių visus metus laukiamas fenomenas, kai iš dangaus krenta žvaigždės iš tikrųjų yra meteorų arba nedidelių nežemiškos kilmės uolienų, patekusių į Žemės atmosferą, lietus. Šviesą danguje skleidžia kaistančios ir degančios dalelės. Žvaigždžių stebėtojai gali tikėtis pamatyti krentančią žvaigždę kas 10 – 15 minučių, rugpjūtį, kuris laikomas krentančių žvaigždžių mėnesiu, net dažniau. Kartais paskutinio vasaros mėnesio naktį „žvaigždžių“ per minutę nukrenta daugiau nei dešimt. Sunku net įsivaizduoti, kiek tada norų tikri romantikai turėtų sugalvoti!
 


Smegduobės
 
Kartą Floridoje (JAV) miegamajame buvęs vyras prasmego, staiga atsivėrusioje smegduobėje su visu namu. Tai labai pavojingas gamtos reiškinys. Šiuo unikaliu gamtos reiškiniu gali pasigirti tik Šiaurės Lietuva. Pavyzdžiui, Biržų rajone kiekvienais metais atsiveria nuo dešimties iki dvidešimties naujų smegduobių. Garsiausia ir labiausiai turistų lankoma yra Karvės ola, kurios gylis siekia apie 12,6 metrus. Dažniausiai smegduobės atsiranda, kai vanduo dėl sąlyčio su augalais arba anglies dioksidu ore tampa rūgštinis ir pradeda ardyti tokias minkštas uolienas kaip klintys, gipsas, dolomitas ir formuoti gilų urvą.
 


Vandens sūkuriai
 
Pastarieji susiformuoja susidūrus priešingoms srovėms, tačiau jie atrodo pavojingesni literatūroje ir filmuose negu realiame gyvenime. Patys galingiausi sūkuriai vadinami vandens viesulais susiformuoja siauruose, sekliuose sąsiauriuose dėl greitai tekančio vandens arba krioklio papėdėje. Tačiau net tokiu atveju vandens sūkurio greitis retai viršija 20 metrų per valandą.Šaltinis: www.priekavos.lt

Prisijungęs


Vanesa  Liepos 15, 2014, 21:04:40

10 keisčiausių pasaulio žmonių

1. Thai Ngoc: trys dešimtmečiai be miego

Šešiasdešimt keturių metų Thai Ngoc, dar žinomas kaip Hai Ngoc, 1973-aisiais susirgo karštine ir nuo to laiko nebegali miegoti. Jis, ko gero, suskaičiavo begalybes avių per daugiau nei 11 700 bemiegių naktų: "Nežinau, ar nemiga paveikė mano sveikatą, ar ne. Bet aš vis dar jaučiuosi sveikas ir galiu ūkininkauti kaip visi kiti." Jo gerą sveikatos būklę įrodo ir tai, kad kasdien jis nuneša po du 50 kilogramų sveriančius trąšų maišus 4 kilometrus. "Mano vyras anksčiau gerai miegodavo, bet dabar net likeris negali jo "užmigdyti" - sako Ngoc žmona. Kai jis nuvažiavo į Da Nang'ą išsitirti sveikatos, daktarai atidavė jam visiškai "švarią" sveikatos pažymą, neskaitant smulkių kepenų funkcijos sutrikimų. Šiuo metu Ngoc gyvena savo 5 hektarų fermoje kalno papėdėje, visą dieną rūpindamasis savo kiaulėmis ir vištomis. Naktimis Ngoc dažniausiai ūkininkauja "viršvalandžius" arba saugo savo fermą nuo vagysčių. Per tris nemigos mėnesius jis iškasė du didžiulius tvenkinius žuvų veisimui.

2. Bhagat: savo skrandyje nešiojo brolį dvynį

Sanju Bhagat'o pilvas atrodė toks didelis, lyg jis būtų 9 mėnesius nėščias. Dėl to jis sunkiai kvėpavo, bet sakė nesijautęs nepatogiai dėl savo didelio pilvo. Bet 1999-ųjų birželio naktį ši problema tapo didesnė, negu tik kosmetinis trūkumas. Daktaras Mehta pasakė, kad Bhagato skrandyje greičiausiai auglys. Tačiau operacijos metu Mehta išvydo tai, ko tikrai neprognozavo. Prapjovus Bhagato pilvą iš pradžių pasipylė daug skysčio, o vėliau: "Pirma išlindo viena galūnė, tada kita, dalis genitalijų, dalis plaukų, galūnė, dantys, galūnė, plaukai." Atrodytų, kad Bhagat'as pagimdė, bet iš tikrųjų Mehta pašalino jo mutavusį brolį iš skrandžio. Šis atvejis tai viena keisčiausių medicininių diagnozių - vaisius vaisiuje. Tai labai reta anomalija, kai vaisius auga kitame vaisiuje ir gali parazituoti ir augti, kol pradeda kenkti pačiam "šeimininkui".

3. Yokoi: slėpėsi 28 metus po antrojo pasaulinio karo

Shoichi Yokoi buvo kareivis, įsirašęs į japonų armiją 1941-aisiais ir netrukus išsiųstas į Guaną. 1944-aisiais, kai amerikiečių pajėgos užėmė salą, Yokoi pasislėpė.

1972-aisiais, sausio 24-ąją Yokoi surado du salos gyventojai. 28 metus jis slėpėsi požeminiame urve, bijojo išeiti netgi radęs brošiūras, skelbiančias, kad antrasis pasaulinis karas baigėsi. "Man labai dėl to gėda, bet bent jau grįžau gyvas..." - sakė jis nešdamasis savo surūdijusį šautuvą pašonėje.

4. Mehran: gyvena oro uoste nuo 1988

Mehran Karimi Nasseri, dar žinomas kaip Seras, Alfredas Mehranas (taip, su kableliu), yra Irano pabėgėlis, kuris gyvena Charles de Gaulle oro uosto išvykimo salėje, pirmajame terminale nuo 1988-ųjų rugsėjo 8-osios. Kai savo šalyje jis buvo įkalintas, kankinamas, o vėliau ištremtas, jis bandė patekti į įvairias psichinių sutrikimų ligonines Europoje, bet nesėkmingai.

Kai jis nusprendė vykti į Angliją, tvirtino, kad jis buvo apiplėštas, iš jo pavogė dokumentus. Nasseri pateko į lėktuvą, bet kai atvyko į Heathrow be reikalingų dokumentų jis vėl buvo išsiųstas į Charles de Gaulle. Nasseri negalėjo įrodyti savo tapatybės, ar pabėgėlio statuso, todėl jį nusiuntė į Zone d'attente (laukimo zoną), tai laukimo vieta žmonėms be dokumentų. Nasseri, kaip kalbama, buvo 2004 metais pastatyto filmo "Terminalas" įkvėpėjas.

Nasseri gyvena išvykimo salėje ir nors, teoriškai, bet kada gali palikti oro uostą, bet, kadangi jį visi žino, jo dingimas neliktų nepastebėtas. Jis su niekuo normaliai nekalba, o su savo lagaminais jis atrodo kaip paprastas keleivis, todėl žmonės arba jo nepastebi, arba ignoruoja, palaikydami jį benamiu.

5. Mitsuo: japonų Jėzus Kristus 

Matayoshi Mitsuo yra ekscentriškas japonų politikas, kuris skelbia esantis Kristus. Anot jo programos, jis, kaip Jėzus Kristus vykdys paskutiniojo teismo dieną, bet pirmas jo, kaip išganytojo žingsnis, tapti Japonijos premjeru ministru. Tuomet jis reformuosiąs japonijos visuomenę, o vėliau galės valdyti pasaulį ne tik kaip Dievas, bet ir kaip politikas. Jis save pristatė daugumoje rinkimų, bet kolkas nei vienuose nelaimėjo. Mitsuo tapo žinomas dėl savo ekscentriškų rinkiminių kampanijų, kur skatino oponentus pasidaryti sau kara-kiri.

6. Bihari: oficialiai miręs žmogus

Lal Bihari gimė 1961-aisiais metais ir yra Indijos fermeris, kuris buvo oficialiai miręs nuo 1976-ųjų iki 1994-ųjų. Su Indijos vyriausybe jis kovojo 18 metų ir įrodė, kad yra gyvas. Kai 1976-aisiais jis bandė gauti banko paskolą, sužinojo, kad oficiailiai yra pripažintas mirusiu. Jo dėdė papirko vyriausybę, kad užregistruotų Biharį mirusiu ir gautų jo žemės nuosavybės dokumentus. Bihari išsiaiškino, kad be jo, dar bent 100 žmonių buvo atsidūrę panašioje situacijoje, jie taip pat buvo pripažinti mirusiais.

7. Icke: mūsų išsigelbėjimas nuo reptilinių humanoidų

David Icke buvęs profesionalus futbolo žaidėjas, BBC televizijos sporto apžvalgininkas. Nuo 1990-ųjų jis, kaip pats sako, "pilnu etatu tyrė tuos, kurie iš tikrųjų valdo pasaulį": reptilijos.

Jis rengiasi tik turkio spalvos rūbais ir tvirtina, kad pasaulis valdomas slaptos grupės, pavadinimu "Elitas": reptilinių humanoidų rasė, senais laikais žinoma kaip Babiloniečių Brolija ir dauguma šiais laikais žinomų žmonių kilę iš šios brolijos. Kaip, pavyzdžiui, Džordžas Bušas, karalienė Elžbieta II-oji ir Krisas Kristofersonas. Jis mano, kad šių reptilijų palikuonys seksualiai išnaudoja vaikus ir užsiiminėja satanizmu. Jis yra penkiolikos knygų, aiškinančių jo požiūrį, autorius. 1999-aisiais, po penkių valandų kalbos Toronto universitete, studentai jam plojo atsistoję.

8. Bawden: save išsirinkęs popiežius Maiklas I-asis iš Kanzaso   

David Allen Bawden, gimęs 1959-aisiais metais, yra Amerikos pilietis, kuris buvo išrinktas popiežiumi Maiklu I-uoju, grupelės krikščionių. Buvo surengta konklava, kurioje dalyvavo 6 asmenys. Bawden'as paskelbė save popiežiumi, nes, anot jo, paskutinių 6 popiežių rinkimai negalioja todėl, kad juos rinko modernistai. Jeigu kardinolų kolegija negali išrinkti deramo popiežiaus, gali paprasti katalikai, remdamiesi "Epikeia" (teisingumo) principu. Taigi, Davidas Allenas Bawdenas, jo tėvai ir keli kiti krikščionys jį išrinko popiežiumi. Šias pareigas jis eina iki šiol.

9. Nakamatsu: 34 metus fotografavo ir analizavo viską, ką valgo   

Yoshiro Nakamatsu, dar žinomas, kaip daktaras NakaMats, gimė 1928-aisiais ir yra japonų išradėjas, kuris išrado daugiau nei 3 000 įvairiausių daikčiukų, įskaitant floppy diską ir "PyonPyon" spyruoklinius batus. Nakamatsu fotografuoja ir analizuoja viską ką valgo 34 metus ir tai daro iki šiol. Jis siekia gyventi 140 metų.

10. Lotito: ponas Valgau-Viską 

Michel Lotito, gimė 1950-aisiais Prancūzijoje ir yra publikos linksmintojas. Jis pagarsėjęs tuo, kad valgo nevirškinamus daiktus ir vadinamas Monsieur Mangetout (Ponas Valgau-Viską). Lotito pasirodymuose valgo metalą, gumą, stiklą ir kitus daiktus, kaip, pavyzdžiui, dviračius, televizorius ir mažesnius išmontuotus daikčiukus. Jis pradėjo valgyti neįprastus daiktus dar būdamas vaikas, o pasirodymus rengia nuo 1966-ųjų.

Lotito, netgi suvartojęs medžiagų, laikomų nuodingomis, retai kenčia nuo ligų, sukeltų jo "dietos". Per pasirodymus jis suvartoja apie kilogramą įvairios medžiagos, užgerdamas ją augaliniu aliejumi ir vandeniu.

Šaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Vanesa  Liepos 26, 2014, 17:56:10

12 įspūdingiausių pasaulyje lankytinų požeminių vietų

1. Kuber Pedis, Australija

Dauguma iš 3 tūkst. Pietų Australijos miestelio Kuber Pedžio gyventojų gyvena po žeme, kur yra ir bažnyčia, restoranas, viešbutis ir netgi parduotuvės. Miestelis išgauna apie 70 % visų pasaulio opalų. Dėl deginančios saulės žmonės mieliau gyvena po žeme. Ten, suprantama, jie ir dirba.2. Veličkos druskos kasyklos, Krokuva, Lenkija

Veličkos druskos kasykla pietų Lenkijoje veikė nuo XIII a. iki pat 2007-ųjų. Bendras kasyklos tunelių ilgis – apie 300 km. Apie 3.5 km ilgio tunelių atkarpa įrengta turistams. Čia apsilankiusieji gali pasigrožėti skulptūromis, koplyčia ir netgi katedra iškalta druskakasių.3. Paryžiaus katakombos, Prancūzija

Katakombose ilsisi daugiau nei 6 milijonų žmonių kaulai, kurie čia buvo perlaidoti 1785-1860 m., kai persipildė miesto kapinės. Ekskursijos metu apžiūrima vos viena iš 180 mylių ilgio tunelių, esančių apie 20 metrų gylyje. Tarp tvarkingai sukrautų kaulų ilsisi ir tie, kurie neteko savo galvų per Didžiąją prancūzų revoliuciją.4. Kapadokija, Turkija

200 taip vadinamų požeminių Kapadokijos miestų galėjo būti pradėti maždaug 8 a. pr. Kr. Minkštose uolose iškaltos patalpos ir tuneliai prieglobsčiu galėjo tapti tūkstančiams žmonių. Niekas tiksliai nežino, kas yra šių požeminių megapolių autorius, manoma, kad tai galėjo būti frygiečiai (senivės indoeuropiečių gentis). Žinoma, kad šiuose požeminiuose miestuose slėpėsi už išpažįstamą religiją persekioti ankstyvieji krikščionys.5. Mary King akligatvis, Edinburgas, Škotija

Iš pradžių jis nebuvo po žeme – tai buvo judriausia Edinburgo gatvė iki pat 1645-aisiais prasidėjusio maro. Itin tankiai apgyvendintas akligatvis buvo paskelbtas karantino zona siekiant suvaldyti sparčiai plintančią liga. Čia apie 500 žmonių buvo palikti mirčiai. Vėliau ši vieta buvo vėl apgyvendinta iki pat 1753-ųjų, kai žmonės buvo iškeldinti ir ant senosios gatvės pradėti statyti nauji pastatai. 250 metų ši vieta buvo uždaryta, kol galop atvėrė duris turistams, kaip XVIII a. menanti vieta.6. Sietlo požemiai, JAV

Didžiajam Sietlo gaisrui sunaikinus kai kurias miesto dalis, jo vadovai nusprendė atstatyti jas vienu ar dviem aukštais aukščiau. Mat pirmieji pastatai buvę pastatyti ant jūros užliejamos dumblėtos seklumos, kur nuolat grėsdavo potvyniai. Naujasis miestas iškilo 3-10 metrų aukščiau senojo. Senąjį Sietlą vis dar galima išvysti rengiamų ekskursijų metu.7. G-Can vandens išleidimo tuneliai, Tokijas, Japonija

Šie 50 metrų gylyje esantys tuneliai pradėti statyti 1992-aisiais. Apie 6 km ilgio tuneliuose – siurbliai ir rezervuarai, skirti nusausinti miestą per lietingąjį sezoną. Svarbiausias objektas čia – šventyklą primenanti milžiniška talpykla, turinti 78 arklių galios siurblius ir prilaikoma 59 milžiniškų atramų. Ekskursijos čia vyksta tris kartus per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Žinoma, jei leidžia oro sąlygos.8. Shanghai tuneliai, Portlandas, JAV

Shanghai tuneliai – daugybė požeminių koridorių, jungiančių daugybės Portlando barų ir viešbučių rūsius su Willamette upės krantine. Iki XIX a. šie koridoriai buvo naudojami pergabenti prekes iš krantinėje prisišvartavusių laivų. Tunelių pavadinimas kilo dėl įsitikinimo (kuris, ko gero, klaidingo), kad jie buvo susiję su „shanghaiing“, reiškusio vyrų grobimą norint paversti juos jūreiviais.9. Greenbrier bunkeris, Vakarų Virdžinija, JAV

XIX a. 6 deš. pabaigoje JAV vyriausybė paprašė 700 kambarių turėjusio „Greenbrier" viešbučio savininkų leidimo pastatyti po jų nuosavybe bunkerį, kuriame branduolinio karo atveju būtų apgyvendintas Kongresas. Savininkai, matyt būdami pakankamai įžvalgūs, sutiko. Dabar tai yra viena populiariausių Vakarų Virdžinijos lankytinų vietų.

Bunkeryje 30 metų buvo laikomos atsargomis, kol XX a. 10 deš. pradžioje jis buvo uždarytas. Ekskursijų po bazę metu apžiūrimos 25 tonų sprogimui atsparios durys, keletas iš 18 bendrabučių, ligoninė ir nukenksminimo kameros.


10. Cu Chi tuneliai, Vietnamas

Cu Chi tunelius kaip gyvenamąsias patalpas, ligonines, sandėliavimo vietas per didžiąją dalį Vietnamo karo naudojo Vietkongas. Viename iš tunelių buvo rastas net tankas.

120 km. ilgio kompleksas yra daug didesnio, per šalį besidriekiančio tinklo dalis. Dabar šiame komplekse įrengtas karo memorialas, gali lankytis turistai. Deja, keletą tunelių gali patyrinėti tik tie, kurie gali pralįsti pro mažytes slaptas duris.11. Moose Jaw, Saskačevanas, Kanada

Po Moose Jaw senamiesčiu XX a. pradžioje iškasti tuneliai buvo skirti apsaugoti geležinkelio darbuotojus kinus nuo persekiojimo per vadinamą Geltonąjį pavojų (Yellow Peril), rasistinę paniką dėl tūkstančių darbo ieškoti atvykusių azijiečių.

Emigrantų šeimos paprastai dirbdavo viršuje, o gyvendavo tuneliuose. Sausojo įstatymo metu tuneliai buvo naudojami kontrabandai gabenti. Manoma, kad vienas iš kontrabandininkų buvo garsusis Al Capone. Ir šiandien ekskursijas čia veda į Al Capone panašus vyrukas.


12. Olų miestas, Notingemas, Jungtinė Karalystė

Keisčiausia, kad įėjimas į Notingemo uolų tinklą yra miesto „Broadmarsh“ prekybos centre. Tačiau tai vėliau atsiradęs pakeitimas. Olos buvo gyvenamos nuo XI a. iki 1845 m., kai St. Mary apribojimo įstatymas (St. Mary's Enclosure Act) uždraudė nuomoti rūsius ir olas kaip namus neturtingiems.

Archeologai vis dar bando išsiaiškinti, kiek toli tęsiasi olos. Turistai olose gali apžiūrėti viduramžių laikų šulinius ir pamazgų duobes.


Šaltinis: www.balsas.lt

Prisijungęs


Mshen  Liepos 27, 2014, 00:10:36

Yra teorija jog Kapadokijos pozeminius miestus ikure zoroastrizmo ispazinejai.

Prisijungęs