Paslaptingas objektas medyje  (Skaityti 1170 kartai) Spausdinti

1 B


Bielskis  Kovo 05, 2016, 16:29:00

2016 m. vasario mėnesio pabaigoje, Rukloje, netoli Mokomojo pulko esančiame miške, kokia 20 - 30 m. nuo kelio, medyje, 6 - 7 metrų aukštyje aptiktas tamsios spalvos, cilindro formos objektas. Kabo ant šakos, vizualiai atrodo gan senas, iš kokios medžiagos pagamintas, iš tokio atstumo pasakyti neįmanoma. Matosi, kad pritvirtintas gerai, nes audrų būta, tas nesunkiai nuspėjama iš aplinkui privirtusių medžių ir prilaužytų šakų.
Buvo išsiųstas elektroninis laiškas Jonavos miškų urėdijai su prašymu identifikuoti objektą, taip pat buvo kreiptasi į Lietuvos ornitologus Facebook grupėje. Miškų urėdija jokio atsakymo nepateikė, ornitologai kol kas irgi tyli.
Viename forume buvo išreikšta nuomonė, kad tai inkilas pelėdoms, kitame kad paslaptingasis objektas tai Sovietų armijos palikimas.
Žodžiu kaip ir nėra ką čia daugiau papasakoti, pasižiūrėkit youtube video.

Kaip galvojat kas tai? Gal teisinga "inkilo pelėdoms" versija?
Dėkui už dėmesį. :)

P.S.
Šiandien nepatingėjau ir nuėjau dar kartą apžiūrėt tą daiktą, padariau foto ir video, veliau viską įsimesiu i kompą, paredaguosiu ir įdėsiu į youtube. Man iki šiandien ko gero realiausiai atrodė "inkilo versija", bet dar sykį viską atidžiau apžiūrėjus, pradėjau ja abejoti. Nesimato jokių angų, jeigu tai inkilas, juo labiau jeigu tai inkilas pelėdoms, tai, kiek suprantu, anga turėtu būti nemaža.

Prisijungęs


inkognito  Kovo 05, 2016, 17:13:27

Tai  spietinė. Jos viduje yra pora trejetas bičių korių įdėta mėtos lapų ir kitų skaniai kvepiančių bičių mėgstamų medžiagų. Kai pavasarį po apsiskraidymų bitės prineš pavasarinio medaus iki kol pradės žydėti vasriniai augalai bus bitėms laisvas laikas kurį jos dažniausiai naudoja vestuvėms kelti. Nauja motinėle nužudo senają arba su savo prijaučiančiu būriu išsispiečia ir išskrenda. Prieš tai bičių žvalgai paprastai jau būną suradę kokią  sena drevę arba pakabintą medyje inkilą su jo apačioje prigraižytu nemažu kiekiu skylučių arna padarytu siauru plyšiu,tam kad ten negalėtų apsigyventi paukšteliai arba voverės. Pervažiavus miška iš apačios būna matyti kad spietinėje vyksta judėjimas atskrenda ir išskrenda bitutės,tada naktį plyšys už kemšamas žolėmis ir pargabenus į bityna paleidžiamas į kurį nors tuščia avilį.

Prisijungęs


Bielskis  Kovo 05, 2016, 19:41:57

Aciu. Jusu atsakymas speju ir yra teisingas. Aisku idomu butu suzinot, kas bando uzsiimt bitininkyste karines bazes pasoneje, bet itariu, kad tam daiktui ko gero ne viena desimtis metu, ir jis tam medyje kabo dar nuo tu laiku kai Rukloje buvo sovietu karine baze ir visa teritorija su aplinkiniais miskais buvo uzdara. Matyt kazkas is cia tarnavusiu karininku turejo silpnybe bitems, karpius aplinkiniuose pruduose tai jie tikrai veise, kodel bitemis neuzsiemus :)

Prisijungęs


Mshen  Kovo 05, 2016, 20:49:35

Ką, jau galvojot jog "rusai" sprogmenų palei dalinį pridėjo?


Prisijungęs


inkognito  Kovo 05, 2016, 22:18:43

Jeigu spietinė ten kabo nuo senų laikų,jame tikėtina kad yra ir vienas kitas kilogramas medučio suneštas,nes bitės tokį daikta gali naudoti ir kaip medžio drevę,o korių kad ir nelabai tvarkingų jos prilipdo pačios ir užpildo juos puikiu medučiu,kuris išlieka net tuomet kai šeima išskrenda kitur

Prisijungęs