Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Vanesa

: 1 2 3 ... 26
1
Sąmokslo teorijos / Illuminanti
« Įrašytas: Lapkričio 21, 2016, 23:42:48  »
:)

2
Mistika / Pasaulio paslaptys
« Įrašytas: Lapkričio 17, 2016, 14:44:12  »
1 dalis

2 dalis

4
Psichologija / Meno terapija
« Įrašytas: Gruodžio 13, 2015, 22:16:03  »


Meno terapijos knygos suaugusiesiems yra vienas paprasčiausių ir kūrybiškiausių būdų išsivaduoti iš streso ir pagerinti gyvenimo kokybę. Spalvinimas nuramina migdolinę smegenų dalį (lot. amygdala), kuri kontroliuoja mūsų emocijas ir stresą, todėl jaučiamas atsipalaidavimas, pagerėja susikaupimas bei nuotaika, lavinami motoriniai įgūdžiai, vaizduotė, kūrybinis mąstymas, netgi įveikiama nemiga. Tai yra puikus būdas atsitraukti nuo technologijomis ir triukšmu perpildytos kasdienybės ir pabūti tik su savimi, skirti laiko tik sau. Pasak JAV psichologijos daktarės Cooper Lawrence, daugybė tyrimų rodo, kad spalvinimas yra vienas geriausių būdų įveikti nedidelius miego sutrikimus. Svarbiausia, kad tam nereikia jokio ypatingo pasiruošimo, įgūdžių, neteisingų atsakymų tiesiog nėra. Spalvinti ir džiaugtis rezultatais gali kiekvienas.

Šaltinis: www.delfi.lt

Galbūt jau esate išbandę? Ar padėjo? :)

5
Žemės planeta / Stovime ant III pasaulinio karo slenksčio?
« Įrašytas: Rugsėjo 10, 2015, 18:56:10  »
Komentarai buvo pašalinti.

Forumo taisyklės:

1. Bendravimas forume turėtų būti paremtas savitarpio pagarba ir supratimu: skirtingi žmonės gali turėti skirtingą asmeninę nuomonę ir skirtingus požiūrius į tam tikrus dalykus. Kiekvieno žmogaus asmeninė nuomonė turi būti gerbiama. Jokie tikslingi įžeidinėjimai, diskriminacijos bei provokacijos yra nepriimtini.

2. Diskusijose negalima aiškintis santykių (tam yra skirtos privačios žinutės - PM).
Jeigu pranešimas yra asmeninio turinio arba nėra surištas su tema, jis bus trinamas.


Prašau laikytis taisyklių! Ačiū :)

6
Ateiviai, NSO / Inkognito pagrobimo istorija [Diskusijos]
« Įrašytas: Rugpjūčio 27, 2015, 21:02:30  »
Prašau diskutuoti į temą, asmeniškumus aiškinkitės privačiomis žinutėmis! Komentarai, neatitikę temos bus šalinami.

7
Žmogaus galios / Jūsų galios
« Įrašytas: Lapkričio 24, 2014, 13:32:33  »
Komentarai, neatitikę temos, buvo perkelti čia: http://apiemistika.lt/diskusijos/js-istorijos/kas-galit-padkit-)-683/ :)

8
Jūsų istorijos / Kas galit padėkit :)
« Įrašytas: Lapkričio 24, 2014, 13:26:26  »
Donatas:"
Donatai, į gydytojus kreiptis bandei?:)
Prie ko čia tas gydytojas? Manyje yra įaugęs šaltis. Čia ne sloga ir ne temperatūra. Gydytojai išvis man nieko nepasakė, kad ir buvau pas juos...  Viena ryta buvau atsikėlęs visas pamėlynavęs. Nuvažiavau su šeima pas daktarus. ir kas iš to...  Nieko nepasakė.  :'("

9
Žemės planeta / Šumerų civilizacija
« Įrašytas: Lapkričio 09, 2014, 20:25:43  »
Viskas yra internete "XVIII a.pr. Kr. Senovės Babilonijoje Hamurabio sukurtasis įstatymas buvo užrašytas ant maždaug 2, 4 metrų aukščio juodo bazalto stulpo. Šis, nupjauto kūgio formos akmens stulpas su teisyno tekstu, buvo padabintas karaliaus Hamurabio atvaizdu, kuriame saulės ir teisingumo dievas Šamašas, įteikia karaliui lazdą kaip valdžios ženklą. Kadaise pastatytas miesto aikštėje, toks "teisės stulpas" turėjo iš bet kurio piliečio atimti galimybę pasiaiškinti įstatymų nežinojimu. <...> Hamurabio teisynas parašytas itin senai, tačiau atrastas jis buvo tik XX a. pr. t. y. 1901 – 1902 metų žiemą. Būtent tai metais prancūzų archeologų grupė, vadovaujama Ž. De Morgano, dabartinio Irako teritorijoje, (kur ankščiau elamitų valstybės sostinė (Suza), Mažoji Azija), atrado tris akmeninio stulpo skeveldras, kurios sudarė vieną didelį nuolaidų stulpą, išraižytą senoviškais rašmenimis - dantiraščiu." :)

10
Off-Topic / Įdomybės
« Įrašytas: Liepos 26, 2014, 17:56:10  »
12 įspūdingiausių pasaulyje lankytinų požeminių vietų

1. Kuber Pedis, Australija

Dauguma iš 3 tūkst. Pietų Australijos miestelio Kuber Pedžio gyventojų gyvena po žeme, kur yra ir bažnyčia, restoranas, viešbutis ir netgi parduotuvės. Miestelis išgauna apie 70 % visų pasaulio opalų. Dėl deginančios saulės žmonės mieliau gyvena po žeme. Ten, suprantama, jie ir dirba.2. Veličkos druskos kasyklos, Krokuva, Lenkija

Veličkos druskos kasykla pietų Lenkijoje veikė nuo XIII a. iki pat 2007-ųjų. Bendras kasyklos tunelių ilgis – apie 300 km. Apie 3.5 km ilgio tunelių atkarpa įrengta turistams. Čia apsilankiusieji gali pasigrožėti skulptūromis, koplyčia ir netgi katedra iškalta druskakasių.3. Paryžiaus katakombos, Prancūzija

Katakombose ilsisi daugiau nei 6 milijonų žmonių kaulai, kurie čia buvo perlaidoti 1785-1860 m., kai persipildė miesto kapinės. Ekskursijos metu apžiūrima vos viena iš 180 mylių ilgio tunelių, esančių apie 20 metrų gylyje. Tarp tvarkingai sukrautų kaulų ilsisi ir tie, kurie neteko savo galvų per Didžiąją prancūzų revoliuciją.4. Kapadokija, Turkija

200 taip vadinamų požeminių Kapadokijos miestų galėjo būti pradėti maždaug 8 a. pr. Kr. Minkštose uolose iškaltos patalpos ir tuneliai prieglobsčiu galėjo tapti tūkstančiams žmonių. Niekas tiksliai nežino, kas yra šių požeminių megapolių autorius, manoma, kad tai galėjo būti frygiečiai (senivės indoeuropiečių gentis). Žinoma, kad šiuose požeminiuose miestuose slėpėsi už išpažįstamą religiją persekioti ankstyvieji krikščionys.5. Mary King akligatvis, Edinburgas, Škotija

Iš pradžių jis nebuvo po žeme – tai buvo judriausia Edinburgo gatvė iki pat 1645-aisiais prasidėjusio maro. Itin tankiai apgyvendintas akligatvis buvo paskelbtas karantino zona siekiant suvaldyti sparčiai plintančią liga. Čia apie 500 žmonių buvo palikti mirčiai. Vėliau ši vieta buvo vėl apgyvendinta iki pat 1753-ųjų, kai žmonės buvo iškeldinti ir ant senosios gatvės pradėti statyti nauji pastatai. 250 metų ši vieta buvo uždaryta, kol galop atvėrė duris turistams, kaip XVIII a. menanti vieta.6. Sietlo požemiai, JAV

Didžiajam Sietlo gaisrui sunaikinus kai kurias miesto dalis, jo vadovai nusprendė atstatyti jas vienu ar dviem aukštais aukščiau. Mat pirmieji pastatai buvę pastatyti ant jūros užliejamos dumblėtos seklumos, kur nuolat grėsdavo potvyniai. Naujasis miestas iškilo 3-10 metrų aukščiau senojo. Senąjį Sietlą vis dar galima išvysti rengiamų ekskursijų metu.7. G-Can vandens išleidimo tuneliai, Tokijas, Japonija

Šie 50 metrų gylyje esantys tuneliai pradėti statyti 1992-aisiais. Apie 6 km ilgio tuneliuose – siurbliai ir rezervuarai, skirti nusausinti miestą per lietingąjį sezoną. Svarbiausias objektas čia – šventyklą primenanti milžiniška talpykla, turinti 78 arklių galios siurblius ir prilaikoma 59 milžiniškų atramų. Ekskursijos čia vyksta tris kartus per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Žinoma, jei leidžia oro sąlygos.8. Shanghai tuneliai, Portlandas, JAV

Shanghai tuneliai – daugybė požeminių koridorių, jungiančių daugybės Portlando barų ir viešbučių rūsius su Willamette upės krantine. Iki XIX a. šie koridoriai buvo naudojami pergabenti prekes iš krantinėje prisišvartavusių laivų. Tunelių pavadinimas kilo dėl įsitikinimo (kuris, ko gero, klaidingo), kad jie buvo susiję su „shanghaiing“, reiškusio vyrų grobimą norint paversti juos jūreiviais.9. Greenbrier bunkeris, Vakarų Virdžinija, JAV

XIX a. 6 deš. pabaigoje JAV vyriausybė paprašė 700 kambarių turėjusio „Greenbrier" viešbučio savininkų leidimo pastatyti po jų nuosavybe bunkerį, kuriame branduolinio karo atveju būtų apgyvendintas Kongresas. Savininkai, matyt būdami pakankamai įžvalgūs, sutiko. Dabar tai yra viena populiariausių Vakarų Virdžinijos lankytinų vietų.

Bunkeryje 30 metų buvo laikomos atsargomis, kol XX a. 10 deš. pradžioje jis buvo uždarytas. Ekskursijų po bazę metu apžiūrimos 25 tonų sprogimui atsparios durys, keletas iš 18 bendrabučių, ligoninė ir nukenksminimo kameros.


10. Cu Chi tuneliai, Vietnamas

Cu Chi tunelius kaip gyvenamąsias patalpas, ligonines, sandėliavimo vietas per didžiąją dalį Vietnamo karo naudojo Vietkongas. Viename iš tunelių buvo rastas net tankas.

120 km. ilgio kompleksas yra daug didesnio, per šalį besidriekiančio tinklo dalis. Dabar šiame komplekse įrengtas karo memorialas, gali lankytis turistai. Deja, keletą tunelių gali patyrinėti tik tie, kurie gali pralįsti pro mažytes slaptas duris.11. Moose Jaw, Saskačevanas, Kanada

Po Moose Jaw senamiesčiu XX a. pradžioje iškasti tuneliai buvo skirti apsaugoti geležinkelio darbuotojus kinus nuo persekiojimo per vadinamą Geltonąjį pavojų (Yellow Peril), rasistinę paniką dėl tūkstančių darbo ieškoti atvykusių azijiečių.

Emigrantų šeimos paprastai dirbdavo viršuje, o gyvendavo tuneliuose. Sausojo įstatymo metu tuneliai buvo naudojami kontrabandai gabenti. Manoma, kad vienas iš kontrabandininkų buvo garsusis Al Capone. Ir šiandien ekskursijas čia veda į Al Capone panašus vyrukas.


12. Olų miestas, Notingemas, Jungtinė Karalystė

Keisčiausia, kad įėjimas į Notingemo uolų tinklą yra miesto „Broadmarsh“ prekybos centre. Tačiau tai vėliau atsiradęs pakeitimas. Olos buvo gyvenamos nuo XI a. iki 1845 m., kai St. Mary apribojimo įstatymas (St. Mary's Enclosure Act) uždraudė nuomoti rūsius ir olas kaip namus neturtingiems.

Archeologai vis dar bando išsiaiškinti, kiek toli tęsiasi olos. Turistai olose gali apžiūrėti viduramžių laikų šulinius ir pamazgų duobes.


Šaltinis: www.balsas.lt

11
Žemės planeta / Arijai
« Įrašytas: Liepos 17, 2014, 16:50:17  »
Viskas yra parašyta internete, jog arijai - indoiranėnų kalbomis kalbėjusios indoeuropiečių tautos, gyvenusios Vidurio ir Pietų Azijoje. Plačiau: http://lt.wikipedia.org/wiki/Arijai, http://www.people.fas.harvard.edu/~witzel/AryanHome.pdf, http://vedic-nation.com/media/research_activities/1_the_origin_of_the_aryans.pdf :)

P. S. Beje, gali bibliotekose ar knygynuose paieškoti, manau, tikrai rasi knygų šia tema. :)

12
Off-Topic / Įdomybės
« Įrašytas: Liepos 15, 2014, 21:04:40  »
10 keisčiausių pasaulio žmonių

1. Thai Ngoc: trys dešimtmečiai be miego

Šešiasdešimt keturių metų Thai Ngoc, dar žinomas kaip Hai Ngoc, 1973-aisiais susirgo karštine ir nuo to laiko nebegali miegoti. Jis, ko gero, suskaičiavo begalybes avių per daugiau nei 11 700 bemiegių naktų: "Nežinau, ar nemiga paveikė mano sveikatą, ar ne. Bet aš vis dar jaučiuosi sveikas ir galiu ūkininkauti kaip visi kiti." Jo gerą sveikatos būklę įrodo ir tai, kad kasdien jis nuneša po du 50 kilogramų sveriančius trąšų maišus 4 kilometrus. "Mano vyras anksčiau gerai miegodavo, bet dabar net likeris negali jo "užmigdyti" - sako Ngoc žmona. Kai jis nuvažiavo į Da Nang'ą išsitirti sveikatos, daktarai atidavė jam visiškai "švarią" sveikatos pažymą, neskaitant smulkių kepenų funkcijos sutrikimų. Šiuo metu Ngoc gyvena savo 5 hektarų fermoje kalno papėdėje, visą dieną rūpindamasis savo kiaulėmis ir vištomis. Naktimis Ngoc dažniausiai ūkininkauja "viršvalandžius" arba saugo savo fermą nuo vagysčių. Per tris nemigos mėnesius jis iškasė du didžiulius tvenkinius žuvų veisimui.

2. Bhagat: savo skrandyje nešiojo brolį dvynį

Sanju Bhagat'o pilvas atrodė toks didelis, lyg jis būtų 9 mėnesius nėščias. Dėl to jis sunkiai kvėpavo, bet sakė nesijautęs nepatogiai dėl savo didelio pilvo. Bet 1999-ųjų birželio naktį ši problema tapo didesnė, negu tik kosmetinis trūkumas. Daktaras Mehta pasakė, kad Bhagato skrandyje greičiausiai auglys. Tačiau operacijos metu Mehta išvydo tai, ko tikrai neprognozavo. Prapjovus Bhagato pilvą iš pradžių pasipylė daug skysčio, o vėliau: "Pirma išlindo viena galūnė, tada kita, dalis genitalijų, dalis plaukų, galūnė, dantys, galūnė, plaukai." Atrodytų, kad Bhagat'as pagimdė, bet iš tikrųjų Mehta pašalino jo mutavusį brolį iš skrandžio. Šis atvejis tai viena keisčiausių medicininių diagnozių - vaisius vaisiuje. Tai labai reta anomalija, kai vaisius auga kitame vaisiuje ir gali parazituoti ir augti, kol pradeda kenkti pačiam "šeimininkui".

3. Yokoi: slėpėsi 28 metus po antrojo pasaulinio karo

Shoichi Yokoi buvo kareivis, įsirašęs į japonų armiją 1941-aisiais ir netrukus išsiųstas į Guaną. 1944-aisiais, kai amerikiečių pajėgos užėmė salą, Yokoi pasislėpė.

1972-aisiais, sausio 24-ąją Yokoi surado du salos gyventojai. 28 metus jis slėpėsi požeminiame urve, bijojo išeiti netgi radęs brošiūras, skelbiančias, kad antrasis pasaulinis karas baigėsi. "Man labai dėl to gėda, bet bent jau grįžau gyvas..." - sakė jis nešdamasis savo surūdijusį šautuvą pašonėje.

4. Mehran: gyvena oro uoste nuo 1988

Mehran Karimi Nasseri, dar žinomas kaip Seras, Alfredas Mehranas (taip, su kableliu), yra Irano pabėgėlis, kuris gyvena Charles de Gaulle oro uosto išvykimo salėje, pirmajame terminale nuo 1988-ųjų rugsėjo 8-osios. Kai savo šalyje jis buvo įkalintas, kankinamas, o vėliau ištremtas, jis bandė patekti į įvairias psichinių sutrikimų ligonines Europoje, bet nesėkmingai.

Kai jis nusprendė vykti į Angliją, tvirtino, kad jis buvo apiplėštas, iš jo pavogė dokumentus. Nasseri pateko į lėktuvą, bet kai atvyko į Heathrow be reikalingų dokumentų jis vėl buvo išsiųstas į Charles de Gaulle. Nasseri negalėjo įrodyti savo tapatybės, ar pabėgėlio statuso, todėl jį nusiuntė į Zone d'attente (laukimo zoną), tai laukimo vieta žmonėms be dokumentų. Nasseri, kaip kalbama, buvo 2004 metais pastatyto filmo "Terminalas" įkvėpėjas.

Nasseri gyvena išvykimo salėje ir nors, teoriškai, bet kada gali palikti oro uostą, bet, kadangi jį visi žino, jo dingimas neliktų nepastebėtas. Jis su niekuo normaliai nekalba, o su savo lagaminais jis atrodo kaip paprastas keleivis, todėl žmonės arba jo nepastebi, arba ignoruoja, palaikydami jį benamiu.

5. Mitsuo: japonų Jėzus Kristus 

Matayoshi Mitsuo yra ekscentriškas japonų politikas, kuris skelbia esantis Kristus. Anot jo programos, jis, kaip Jėzus Kristus vykdys paskutiniojo teismo dieną, bet pirmas jo, kaip išganytojo žingsnis, tapti Japonijos premjeru ministru. Tuomet jis reformuosiąs japonijos visuomenę, o vėliau galės valdyti pasaulį ne tik kaip Dievas, bet ir kaip politikas. Jis save pristatė daugumoje rinkimų, bet kolkas nei vienuose nelaimėjo. Mitsuo tapo žinomas dėl savo ekscentriškų rinkiminių kampanijų, kur skatino oponentus pasidaryti sau kara-kiri.

6. Bihari: oficialiai miręs žmogus

Lal Bihari gimė 1961-aisiais metais ir yra Indijos fermeris, kuris buvo oficialiai miręs nuo 1976-ųjų iki 1994-ųjų. Su Indijos vyriausybe jis kovojo 18 metų ir įrodė, kad yra gyvas. Kai 1976-aisiais jis bandė gauti banko paskolą, sužinojo, kad oficiailiai yra pripažintas mirusiu. Jo dėdė papirko vyriausybę, kad užregistruotų Biharį mirusiu ir gautų jo žemės nuosavybės dokumentus. Bihari išsiaiškino, kad be jo, dar bent 100 žmonių buvo atsidūrę panašioje situacijoje, jie taip pat buvo pripažinti mirusiais.

7. Icke: mūsų išsigelbėjimas nuo reptilinių humanoidų

David Icke buvęs profesionalus futbolo žaidėjas, BBC televizijos sporto apžvalgininkas. Nuo 1990-ųjų jis, kaip pats sako, "pilnu etatu tyrė tuos, kurie iš tikrųjų valdo pasaulį": reptilijos.

Jis rengiasi tik turkio spalvos rūbais ir tvirtina, kad pasaulis valdomas slaptos grupės, pavadinimu "Elitas": reptilinių humanoidų rasė, senais laikais žinoma kaip Babiloniečių Brolija ir dauguma šiais laikais žinomų žmonių kilę iš šios brolijos. Kaip, pavyzdžiui, Džordžas Bušas, karalienė Elžbieta II-oji ir Krisas Kristofersonas. Jis mano, kad šių reptilijų palikuonys seksualiai išnaudoja vaikus ir užsiiminėja satanizmu. Jis yra penkiolikos knygų, aiškinančių jo požiūrį, autorius. 1999-aisiais, po penkių valandų kalbos Toronto universitete, studentai jam plojo atsistoję.

8. Bawden: save išsirinkęs popiežius Maiklas I-asis iš Kanzaso   

David Allen Bawden, gimęs 1959-aisiais metais, yra Amerikos pilietis, kuris buvo išrinktas popiežiumi Maiklu I-uoju, grupelės krikščionių. Buvo surengta konklava, kurioje dalyvavo 6 asmenys. Bawden'as paskelbė save popiežiumi, nes, anot jo, paskutinių 6 popiežių rinkimai negalioja todėl, kad juos rinko modernistai. Jeigu kardinolų kolegija negali išrinkti deramo popiežiaus, gali paprasti katalikai, remdamiesi "Epikeia" (teisingumo) principu. Taigi, Davidas Allenas Bawdenas, jo tėvai ir keli kiti krikščionys jį išrinko popiežiumi. Šias pareigas jis eina iki šiol.

9. Nakamatsu: 34 metus fotografavo ir analizavo viską, ką valgo   

Yoshiro Nakamatsu, dar žinomas, kaip daktaras NakaMats, gimė 1928-aisiais ir yra japonų išradėjas, kuris išrado daugiau nei 3 000 įvairiausių daikčiukų, įskaitant floppy diską ir "PyonPyon" spyruoklinius batus. Nakamatsu fotografuoja ir analizuoja viską ką valgo 34 metus ir tai daro iki šiol. Jis siekia gyventi 140 metų.

10. Lotito: ponas Valgau-Viską 

Michel Lotito, gimė 1950-aisiais Prancūzijoje ir yra publikos linksmintojas. Jis pagarsėjęs tuo, kad valgo nevirškinamus daiktus ir vadinamas Monsieur Mangetout (Ponas Valgau-Viską). Lotito pasirodymuose valgo metalą, gumą, stiklą ir kitus daiktus, kaip, pavyzdžiui, dviračius, televizorius ir mažesnius išmontuotus daikčiukus. Jis pradėjo valgyti neįprastus daiktus dar būdamas vaikas, o pasirodymus rengia nuo 1966-ųjų.

Lotito, netgi suvartojęs medžiagų, laikomų nuodingomis, retai kenčia nuo ligų, sukeltų jo "dietos". Per pasirodymus jis suvartoja apie kilogramą įvairios medžiagos, užgerdamas ją augaliniu aliejumi ir vandeniu.

Šaltinis: www.balsas.lt

13
Religija / Pranašystės
« Įrašytas: Birželio 16, 2014, 20:33:44  »
Neatskleistos Nostradamo pranašystės

Netikėtas radinys

1994-aisiais astrologijos pasaulyje nutiko tikra sensacija: Italijos nacionalinės bibliotekos surengtoje retų knygų mugėje žurnalistė Enza Masa aptiko tiesiog netikėtą radinį – pamestą žymaus astrologo ir pranašo Mišelio Nostradamo knygą.
 
Šis rankraštis gerokai skyrėsi nuo visų žinomų astrologo pranašysčių. Savo ateities prognozes M. Nostradamas užšifravo ketureiliuose, o rastoje knygoje, skirtingai nuo ankstesniųjų, esama ne tekstų, bet piešinių – 72 akvarelių.
 
Tačiau įdomiausia buvo ne tai. Po poros metų ilgų tyrinėjimų paaiškėjo viena keista aplinkybė. Akvarelių knyga su M. Nostradamo parašu pateko į Romos biblioteką dar 1888-aisiais, bet dėl neaiškių aplinkybių daugiau kaip šimtmečiui pasimetė bibliotekų fonduose.
 
Pasak daugumos ekspertų, tai neatsitiktinumas. Greičiausiai kas nors  bandė paslėpti M. Nostradamo akvareles, nes knygoje pavaizduotos apokalipsės pranašystės.
 
Kai knyga buvo rasta ir atrestauruota, ją tirti ėmėsi vienas garsiausių Italijos policijos analitikų O. C. Ramotis. Ketverius metus jis analizavo M. Nostradamo akvareles ir 1998-aisiais pareiškė, kad atrastas paslaptingųjų piešinių iššifravimo raktas. Analitikas O. C. Ramotis teigia, kad M. Nostradamo akvarelės atspindi XX–XXI a. įvykius.
 
Pavyzdžiui, viename piešinyje pavaizduota, kaip žmogus koja trypia romėnų koloną, grįsdamas kelią gyvatei. Pasak minėto analitiko, tai ne kas kita, kaip nacių „žaibiškas“ karas. O paveikslas, kuriame vaizduojamas drakonas, užpuolantis Romos popiežių, reiškia 1981-ųjų gegužės 13-ąją Romoje vykusį pasikėsinimą į Šventąjį Tėvą Joną Paulių II.
 
Iki šiol neaišku, kaip M. Nostradamas galėjo numatyti įvykius keturis šimtus metų į priekį, remdamasis tik žvaigždžių judėjimo dėsniais.
 
Nostradamo receptai
 
Pietinėje Prancūzijos dalyje, netoli Kanų, vienuolyno griuvėsiuose buvo rasta didžiojo pranašo M. Nostradamo knyga. Joje glūdi kulinarijos receptai, paremti sveikos mitybos principais. Šis paslaptingas žmogus, išpranašavęs istorinius ateities įvykius, pavyzdžiui, Napoleono iškilimą ir žlugimą, Hitlerio atėjimą į valdžią, komunistų režimą Rusijoje, savo veikaluose atskleidžia ir ilgaamžiškumo paslaptis.
 
M. Nostradamo rankraštis atsirado prieš 400 metų. „Nostradamas tikina, kad jis buvo rašomas, diktuojant arkangelui Gabrieliui, – teigia amerikiečių gydytojas Franklinas Ovensas. – Manėme, kad jis pranašauja tik niūrius įvykius, kurie laukia žmonijos ir planetos, bet mokslininkas, pasirodo, užsiiminėjo ir daugeliu kitų dalykų“.
 
„Nostradamas puikiai žinojo, kad egzistuoja laisvieji radikalai – medžiagos, kurios pamažu mus nuodija, – nurodo anglų dietologas Brentas Maliganas. – Jis taip pat suvokė pražūtingą stresų poveikį, vitaminų ir mineralinių medžiagų naudą, o tai nebuvo žinoma to meto gydytojams. Aiškiaregys siūlė valgyti daugiau česnakų, kitų daržovių ir vaisių, mažiau mėsos. Tuo metu patiekalai, pagaminti iš jautienos, buvo itin vertinami, ypač tarp pasiturinčių žmonių“.
 
Anot M. Nostradamo, gerai jaustis padeda ir gyvenimą ilgina česnakai, svogūnai, avižos, miežiai, pipirai, žuvys, kopūstai, morkos, brokoliai, spanguolės, obuoliai ir greipfrutai. Norint išvengti ligų arba nuo jų išsivaduoti, į valgiaraštį būtina įtraukti minėtus maisto produktus.
Sergantiesiems artritu patariama valgyti sardines, upėtakius, astma – maistą, kuriame gausu pipirų, česnakų, svogūnų, garstyčių ir krienų.
 
Plinkant rekomenduojama plaukų šaknis du kartus per dieną įtrinti alijošiaus sultimis.
 
Vėžio profilaktikai naudingi brokoliai, špinatai, briuseliniai ir paprastieji kopūstai. Sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje padeda avižiniai dribsniai, avižų košė ir pupelės, kovoti su diabetu – žemės riešutai, sojos pupelės, kriaušės, obuoliai ir baltosios pupelės.
 
Širdies ligoms gydyti rekomenduojama valgyti kuo daugiau žuvies, česnakų, imbierų, melionų, grybų, svogūnų, vartoti alyvuogių aliejų. Kraujospūdį mažina avižiniai dribsniai, daug ląstelienos turintys vaisiai ir daržovės.
 
Štai keletas patiekalų iš M. Nostradamo receptų knygos. Kai kuriuos jų dietologai šiek tiek pakoregavo, atsižvelgiant į tai, ką galima šiais laikais įsigyti parduotuvėse. Tačiau aprašytųjų patiekalų gydomoji galia nuo to nė kiek ne mažesnė.
 
Provanso pomidorai
 
2–3 pomidorai
3 skiltelės česnako
Stiklinė juodos duonos trupinių
Šaukštas smulkintų petražolių
Svogūnas
3 šaukštai alyvuogių aliejaus
Druskos, pipirų pagal skonį

 
Pomidorus perpjauti pusiau ir išskaptuoti minkštimą. Duonos trupinius, smulkintą česnaką, svogūną ir petražoles sumaišyti. Pagardinti druska ir pipirais. Gautu mišiniu prikimšti pomidorų puseles. Tada į kepimo indą įpilti šaukštą alyvuogių aliejaus, sudėti pomidorus, likusį aliejų užpilti ant jų viršaus ir kepti 15–20 min. orkaitėje, įkaitintoje iki 300 °C temperatūros.
 
Kopūstai su obuoliais
 
Raudonasis kopūstas
60 g sviesto
Svogūnas
Obuolys
2 šaukštai cukraus
0,5 šaukšto maltų gvazdikėlių
Citrina
2 šaukštai razinų
120 ml raudonojo vyno

 
Kopūstą smulkiai supjaustyti. Svogūną apkepinti svieste, suberti skiltelėmis pjaustytą obuolį, gvazdikėlius, razinas, supilti išspaustas citrinos sultis ir apie 10 min. viską patroškinti. Po to suberti smulkintus kopūstus, įpilti vyno ir dar patroškinti apie 30 min. Patiekti karštą.
 
Ratatoliai
 
4 šaukštai alyvuogių aliejaus
Pomidoras
3 svogūnai
2 skiltelės česnako
400 g baklažanų
Žalia saldžioji paprika
Geltona saldžioji paprika
Raudona saldžioji paprika
400 g aguročių
Druskos, pipirų pagal skonį

 
Pomidorą, svogūnus, česnakus, baklažanus, aguročius ir paprikas susmulkinti. Po to įberti druskos ir pipirų. Viską patroškinti apie 30 min. Patiekti karštą.
 
Apelsinų ir morkų desertas
 
400 g morkų
2 apelsinai
Šaukštas cinamono
2 šaukštai citrinos sulčių
Šaukštas cukraus
8 datulės

 
Morkas ir vieną apelsiną susmulkinti, sumaišyti su cinamonu ir cukrumi. Tada iš likusio apelsino išspausti sultis. Citrinos ir apelsino sultis supilti į morkų ir apelsino tyrę. Desertą laikyti šaldytuve 1–2 val. Prieš patiekiant nupilti susikaupusį skystį ir apibarstyti smulkintomis datulėmis.
 
Gaivios salotos
 
Gūžė salotų
3 pomidorai
Svogūnas
Skiltelė česnako
60 ml alyvuogių aliejaus
30 ml vandens
150 ml acto

 
Salotas, pomidorus ir svogūną susmulkinti. Alyvuogių aliejų sumaišyti su vandeniu, actu ir smulkintu česnaku. Gautu skysčiu apšlakstyti daržoves.

Šaltinis: www.priekavos.lt

14
Ateiviai, NSO / Baigongo vamzdžiai – NSO reliktas?
« Įrašytas: Birželio 16, 2014, 20:18:39  »
Pačioje Kinijos glūdumoje, žmonių neapgyvendintoje vietoje, trijose Baigongo kalno angose slypi šimtai žmogaus darbo, geležinių vamzdžių. Kai kurie vamzdžiai nutiesti gilyn į kalną, kiti – link druskingo vandens ežero. Kai kurie vamzdžiai guli ežero dugne, kiti pakrantėje. Keistieji vamzdžiai atrodo taip, lyg praeityje buvo naudoti, jie tuščiaviduriai ir nieko neprikimšti.
 
Tai nėra įprasti archeologiniai radiniai kažkur Kinijos provincijoje, nes tuo metu žmonija dar tik buvo pradėjusi naudoti ugnį, mokėsi gaminti maistą ant ugnies, todėl geležies lydymas buvo tiesiog neįmanomas.
 
Ufologai tvirtina, kad Baigongo vamzdžiai yra nežemiškos kilmės. Esą tai NSO nusileidimo vietos griuvėsiai ar senovinės observatorijos liekanos… Ištyrus paaiškėjo, kad vamzdžiuose yra silicio dioksido, kuris plačiai aptinkamas Marse. Tačiau šio cheminio elemento yra daugumoje žemiškos kilmės geležies dirbinių. Kam buvo naudoti šie vamzdžiai ir kas juos čia atgabeno? Yra manančiųjų, kad Baigongo vamzdžiai – tai sumaniai apgalvota apgavystė, tačiau kaip paaiškinti faktą, kad jos datuojamos net virš 5000 metų?
 
Kaip atrodo paslaptingieji Baigongo vamzdžiai galite pamatyti nuorodoje:

Šaltinis: www.priekavos.lt

15
Psichologija / Benhamo rato iliuzija: o kokią spalvą matote jūs?
« Įrašytas: Birželio 16, 2014, 18:21:52  »


Į šį ratą, kai jis sukasi, kurį laiką pažiūrėjus įdėmiau, išvysite ne baltą ar juodą, o kokią nors kitą spalvą. Bet įdomiausia tai, kad kiekvienas pamato kitokias spalvas – geltoną, žalią, rečiau – raudoną. Būna ir tokių, kuriems kita spalva nepasirodo. Benhamo rato testo rezultatai mokslininkus glumina jau ne vieną dešimtmetį: jie neranda paaiškinimo, kodėl iliuzija sukelia skirtingus pojūčius.

Iliuzija pavadinta žaislų gamintojo iš Esekso (Jungtinė Karalystė) Charleso Benhamo garbei – jis tą ratą ir sukūrė. Jam sukantis, skirtingose jo srityse pasirodo neryškios spalvų juostelės, vadinamos Fešnerio spalvomis. Kuo rato sukimosi greitis didesnis, tuo spalvų efektas ryškesnis. Vaizdinio spalvines savybes gali pakeisti ir rato pasukimas į kitą pusę.

Viena iš hipotezių, kodėl žmonės mato skirtingas spalvas – kiekvieno žmogaus akies receptoriai į raudoną, žalią ir mėlyną spalvą reaguoja nevienodai. Akies tinklainė sudaryta iš dviejų šviesai jautrių receptorių tipų – kūgelių ir stiebelių. Kūgeliai svarbūs spalviniam regėjimui ir matymui ryškioje šviesoje. Jie būna trijų tipų: vieni jautresni mėlynai, kiti – žaliai, treti – raudonai spalvai.

„Visai gali būti, kad Benhamo rate matomos spalvos yra tam tikrų tinklainėje ir kitose regėjimo sistemos srityse vykstančių pokyčių rezultatas, – samprotauja Vašingtono universiteto mokslininkai. – Pavyzdžiui, besisukantis ratas kaimynines tinklainės sritis gali aktyvuoti skirtingai. Kitaip tariant, juoda ir balta disko dalis stimuliuoja skirtingas tinklainės dalis.“

Kita fenomeną aiškinanti hipotezė – kūgeliai, priklausomai nuo savo tipo, reaguoja nevienodos trukmės laikotarpį. Tai reiškia, kad ratui sukantis baltos sritys aktyvuoja visų trijų tipų kūgelius, o juodos juos slopina. Juodos ir baltos spalvų eiliškumas sukelia tam tikrą disbalansą, nes skirtingo tipo kūgeliai reaguoja ne tiek pat laiko.

Nors šios hipotezės fenomeno kaip reikiant nepaaiškina, Benhamo ratas medicinoje naudojamas kaip testas, kuriuo nustatomi regėjimo sutrikimai.

Išbandyti Benhamo disko testą, reguliuojant sukimosi intensyvumą ir kryptį galima čia: http://www.michaelbach.de/ot/col-Benham/index.html

Šaltinis: www.balsas.lt

: 1 2 3 ... 26