Alkoholio vartojimas ir jo žala  (Skaityti 7438 kartai) Spausdinti

1 2 B


cdrw  Sausio 22, 2013, 13:56:04

Radau neblogą filmą (jei galima jį pavadinti filmu) apie alkoholio vartojimą ir jo žalą. Apie tai kas nėra sakoma visuomenei ir kaip alkoholis žlugdo tautas. Paklauskit bet kurio žmogaus ir jums jis atsakys, kad saikingas alkoholio vartojimas yra sveika. O iš tikro taip nėra , tai propoganda tik tam, kad žmonės pirktų alkoholį ir taip padidintų valstybės pajamas, tačiau valstybės išleidžia dar daugiau pinigų tam, nuo ko kenčia alkoholį vartojantys žmonės. Savižudybės, nusikalstamumas, ligos, mirtys, neprižiūrimi vaikai ir pagalba asocialioms šeimoms ir t.t. - visa tai alkoholio darbas.

Ką jūs manote apie tai? Ar vartojate dažnai alkoholį?

Prisijungęs


Vanesa  Sausio 22, 2013, 14:26:27

Labai gera tema :), norėjau panašią kurti, bet vis neprisiruošiau :D Su visais tavo teiginiais sutinku, kad tikrai alkoholis prie gero nepriveda, kažkam tai neša pelną, o kažkas sėdi gilioj gyvenimo duobėj, šiaip viskas priklauso nuo pačio žmogaus, ar jis nori vartoti tai, ar ne  :) . Ir išvis aš nesuprantu tokių žmonių, kurie vartoja, kas čia tokio skanaus? Jums kažką gero duoda tas alkoholis?.. Kad jau ir paprastos šventės negali atšvęsti (tai prisigeria, tai ką nors sužeidžia ir t.t) kaip normalūs žmonės, nėra šiais laikais pas žmones nei valios, nei saiko, ne tik savo gyvenimą gadina, bet ir kitų, laikas susimąstyti, geriau tuos pinigus, kuriuos išleidžiate alkoholiui (kaip ir rūkymui, kas rūko, paskaičiuokit kiek per metus tam išleidžiat  :) ) investuokite į svarbesnius dalykus, pamatysit viskas pasikeis, išsiugdysit valią ir bus žymiai geriau nei, kad mėtysit tuos pinigus, kur nereikia, o po to skųsitės, kad nėra pinigų :)

Prisijungęs


cdrw  Sausio 22, 2013, 14:46:10

Kartą buvo toks nutikimas. Šventėm gimtadienį ir atėjo vienas pažįstamas kuris buvo apie metus metęs gerti. Jo paklausė kiti, tai ko tu negeri, išgertum - pasilinksmintum. Jis atsakė: "Aš daug labiau pasilinksminu nebegerdamas, nes kai anksčiau gerdavau, tai nieko ten linksmo nebūdavo. Atsikeli iš ryto, bapkių nebėra, nieko nepameni, galva skauda, dar prisicirkini ką nors, o dabar visai kitaip".

Įstrigo man tie jo žodžiai:)

Beje kartą teko dirbti ir su buvusiu alkoholiku. Štai jo istorija.

Pasakojo, kad labai daug uždirbdavo ir kokį mėnesį padirba, po to mėnesį geria ir visiem stato. Tai begyvenant jį paliko žmona. Žinoma ir su vaikais santykiai pašlijo. Kartą gėrė su broliu savo ir jis tiesiog prie stalo numirė (jo brolis). Nes ten kažkas su kepenim ar kažkuo blogai buvo. Sako, net pamačius kaip brolis numiršta nemečiau gert. Gerdavau ir toliau ir kartą paragavo spirito gryno ir pagalvojo, kad skanu. Va tada sako supratau, kad aš priklausomas nuo alkoholio.

Metė gert (nežinau kokiu būdu). Ir 5 metai kaip nė lašo. Susirado naują draugę, vaiką bendrą turi dabar. Gyvena abu ir yra laimingi. Sako seniau kaifuodavau kai prisigerdavau, o dabar kafuoju, kad negeriu. Ir tą ką jaučiu yra daug geriau.

Štai tokios istorijos:)

Prisijungęs


Vanesa  Sausio 22, 2013, 15:18:25

Video tai labai įdomus, šaunu, kad įkėlei :).. Na va svarbu žmonės laiku susigriebė :)

Prisijungęs


Kunardu  Sausio 22, 2013, 22:14:49

Na,skaudi tema ..Man asmeniskai. Pati esu alkoholike,tiesa,dar ne paskutinej stadijoj,taciau toj vadinamoj vidurinioj,kuomet dar nereilkia gerti ant pachmielo ir nebuna daugiadieniu uzgerimu. Pakolkas pagrinde mano alkoholizmas psichologinio pagrindo. Tai labai klastinga liga,galiu pasakyti...Nepajutau pati kaip vos per poros metu laikotarpi isisukau i sita uzburta rata..Geriu dazniausiai viena(budama prie zmoniu slepiu ta savo potrauki...stengiuosi gerti kuo maziau,kad neuzsikabliuociau)-"uzgeriu" bedas,nelaimes ir laimes..Viska "ireminu" alkoholiu.Sakysit-negerk ir tiek . Bet negaliu. Save keikdama kasdien einu i parduotuve ir perku buteli.Atsidarau ji ir neretai apsizliumbiu is tos bejegystes pries alkoholi..Zodziu-baisus ,labai baisus dalykas..

Prisijungęs


Mantas  Sausio 25, 2013, 12:51:07

O as optimistiskai galvoju, kad vis del to karteli i menesi naudinga prisigert ;D ne tai kad fiziskai, bet psichologiskai; aisku ne iki zemes graibymo, bet kad prisimintum nuotykius; aisku yra zmoniu nei karto neragave, bet mes ne tokiais laikais gyvenam ir ypac ne tokioj salyj, tai kad cia grauztis smegenis, padarom po taurele ;DDD

Prisijungęs


Vanesa  Sausio 25, 2013, 13:18:36

O as optimistiskai galvoju, kad vis del to karteli i menesi naudinga prisigert ;D ne tai kad fiziskai, bet psichologiskai; aisku ne iki zemes graibymo, bet kad prisimintum nuotykius; aisku yra zmoniu nei karto neragave, bet mes ne tokiais laikais gyvenam ir ypac ne tokioj salyj, tai kad cia grauztis smegenis, padarom po taurele ;DDD
Ne tokiais laikais? :D Tai, kad žmonės patys kuria laikus :) ir dabar ši problema yra beveik visur, na čia kiekvieno asmeninis reikalas gert ar ne, prieš, ką nors darydami gerai pagalvokite ar verta, kitu atveju pasekmės bus liūdnos :D

Prisijungęs


Mantas  Sausio 25, 2013, 13:57:26

Tai as pries rasydamas labai gerai pagalvojau :D Jei litrais nesiurbsi, tai ir neprasigersi. Nu tai aisku, dabar sakysi, litras po litro, jau 2 litrai :D Bet jei tuos 2 litrus ne per diena isgeri, nereikia cia jokiu samprotavimu ir saves grauzimu, kad jau zluges zmogus :]

Prisijungęs


Vanesa  Sausio 25, 2013, 14:18:56

Tai as pries rasydamas labai gerai pagalvojau :D Jei litrais nesiurbsi, tai ir neprasigersi. Nu tai aisku, dabar sakysi, litras po litro, jau 2 litrai :D Bet jei tuos 2 litrus ne per diena isgeri, nereikia cia jokiu samprotavimu ir saves grauzimu, kad jau zluges zmogus :]
Nieks ir nesako, kad reikia graužtis dėl šito :D, bet prarastos sveikatos už jokius pinigus nenusipirksi :)

Prisijungęs


cdrw  Sausio 26, 2013, 21:40:50

Na,skaudi tema ..Man asmeniskai.

Galima būtų sužinoti kiek jums metų:)

Prisijungęs


Kunardu  Sausio 27, 2013, 22:26:04

CDRW 25 man :)

Prisijungęs


Pupa  Sausio 29, 2013, 18:33:15

Pati negeriu visai, net ir sulaukus svenciu alkoholio nevartoju ne laso. Be to ir seimoje pas mus nieks negeria, tai tokio alkoholio kulto, Isskyrus buvusius klasiokus ir draugus, nemaciau, bet ir su jais niekada negerdavau. As irgi esu maciusi filma apie alkoholi ir jo poveiki zmogui, o ypac smegenims. Kiek atsimenu tai kiekvienas lasas alkoholio sukelia negrazinamus procesus organizmui, kadangi pats alkoholis naikina smegenu lasteles, o mes zinom, kad jos neregeneruojasi ir neatsistato.
Maciau, kaip mano draugai prisigeria iki tokios bukles, kad nepastovi ir sneka pievas, visi zvengia is ju, o man tai graudu, kad taip vyksta. Zaloja zmones save ir nieko padaryt negalim. Taciau kalti ne jie, o tie kurie propogandas daro ( kurie auksciau sedi, valdzioje). Nes prireklamuoja visokias slykstynas, tai paskui visi mano, kad tai yra normalu.

Prisijungęs


arturasrim  Vasario 20, 2015, 08:48:10

Šaunuolis cdrw, gerą filmą pavyko rasti, viskas aiškiai, koncentruotai pateikta, reikėtų tokius kažkaip labiau paviešinti, kad kada per TV parodytų, labai padėtų susimastyti vartojantiems šį alkoholio brudą.
Aišku per TV sunku būtų tokį prastumti, nes alkoholio mafija turbūt ir tą televiziją uždarytų kuri sugebėtų tai parodyti. 

Prisijungęs


Mshen  Vasario 22, 2015, 21:31:43

nesenai visai i mano rankas pateko maskoliu dialektu, slaviskai rasyta knygute pavadinta "tiomnoje silo vina".

idomus leidinukas, taipogi pasakojama jame apie alkoholio zala ir panasiai. Kiek teko pabendrauti su knygele platinancia liaudimi, netrukus turi pasirodyti ir lietuviskas vertimas.

Bet. leidinyje remiamasi keliais rusu "sveikatingumo" "guru", o tokie zmones man, atrodo ypac itartinai kaip eiliniai sarlatanai norintys pasipelnyti is zmogaus baimiu. taigi i tokius leidinius ziuriu atsargiai ir per daug jais nesivadovauju.

Visi linke demonizuoti kai kuriuos dalykus. nesvarbu ar tai snapsas, ar taboka, ar PC/konsoliniai zaidimai.
Tai yra atpirkimo oziu ieskojimas. nieko daugiau.


Ginklai zudo? tada alus vairuoja girtas, tusinukai daro gramatines klaidas, ir saukstai storina zmones.

Nepritariu ir totaliam "sausam" istatymui. nesam musulmoniskas krastas kad tai veiktu salyginai sekmingai, o be to ir patys machmud ibn al achmedai randa budu kaip gauti butelaiti ar kita "su laipsniais".
Kitas, dalykas, atsiminkime didziosios depresijos laikus jankyne, kai buvo ivestas sausas istatymas. Kas is to isejo? liaudis kaip gerdavo taip ir gere, o ir banditizmas suaktyvejo kaip niekad.
Suomijos valdzia turi savo rankose snapso monopoli. kainos dideles. manot padeda? cha. nueikit i koki bara budami Taline savaitgali. foninis triuksmas bus "perkele, perkele, perkele, perkele..."

As vartoju alkoholi. patinka raudonas vynas ir gyvas alus. ne tik kaip gerimas. saunus indelis i marinatus mesai, ar kaip kokio troskinio ar mesos pyrago sudedamoji dalis.
Taipogi rukau. Ne "minska" ar "fest" ar kokias kitas i popiergali susuktas samanas. Paskutini karta rukiau stebedamas grupes "Thundertale" pasirodyma Vasario 16 proga. alaus geriau irgi ta pacia diena, bet jau kitam renginy. Va praejo savaite. per ta laika neprisidegiau pypkes ir nepakeliau nei taures nei bokalo. nuo pat Kaledu pas mane "bare" voliojasi butelaitis gero lietuvisko midaus.

Esme ne tame jog "alkoholis yra visu pasaulio kanciu problema" kaip kai kurie pateikia, esme yra zmoniu silpnavaliskumas ir istizimas, bei pasidavimas aplinkos spaudimui.

Prisijungęs


Baurob  Vasario 03, 2016, 21:15:14

:)

Prisijungęs