Energetiniai vampyrai psichologiniu požiūriu  (Skaityti 6577 kartai) Spausdinti

1 B


Vanesa  Gruodžio 30, 2012, 14:16:35

Akivaizdu, kad ne vis reiškiniai žmogaus gyvenime paklūsta mechaninei logikai – didelę įtaką mums daro įsitikinimai, masiškai paplitę ir toliau plintantys per masines informacijos priemones, dėl to paprastai priimami be kritikos. Dabar juokingai atrodo viduramžiais populiarūs mitai, pvz., kad, Velykų dieną iššukavus plaukus, galima atsikratyti utėlių, o sifilio – permiegojus su skaistuole. Taip atsiranda kolektyviniai mitai, ir vienas iš šiuolaikinių mitų – energetiniai vampyrai, apie žmones, neva siurbiančius mūsų energiją, ir magiškus apsisaugojimo nuo jų metodus.

Iš tikrųjų visi pastebime, kad ne su visais žmonėmis vienodai lengva bendrauti. Su kai kuriais sutarti sunku beveik visiems, o, pabendravus su jais, lieka nemalonus jausmas. Taigi „vampyrizmą“ galima apibūdinti kaip tam tikrą elgesį, kai taip besielgiantys gerai jaučiasi tada, kai kitiems sukelia nemalonias emocijas. Tačiau kaltinti šio žmogaus taip pat negalima – juk apie savo elgesio problemas jis dažnai net nežino ir toli gražu pats nesijaučia gerai. Tokiam žmogui reikalinga kvalifikuota psichoterapeuto pagalba. Kaip, beje, ir jo aukoms – nuo „energetinių vampyrų“ paprastai nukenčia ypač jautrūs ir pažeidžiami žmonės. Ir padėti geriausiai gali ne būrėjos ar ekstrasensai, o profesionalai, mokantys psichologinę būklę koreguoti moksliniais metodais.

Psichoterapijos požiūriu, „enegetinio vampyrizmo“ esmė yra tam tikri psichologiniai žaidimai, nuodugniai aprašyti žymaus JAV psichoterapeuto Eric Berne knygoje „Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės: žmogiškųjų santykių psichologija“. Tai nenuoširdus bendravimas, lyg su „dvigubu dugnu“, kurio metu kyla jausmas, kad pašnekovas nori mumis pasinaudoti. Ir jis iš tikrųjų mus panaudoja, tik tikslas čia – ne materialus. Tai savotiška psichologinė vagystė, kurios objektas – ne pinigai ar materialios vertybės, o … mūsų jausmai. Paprastai vampyras pasinaudoja mūsų užuojauta ir jautrumu, kad „išlietų“ savo susikaupusią blogą nuotaiką, bet ne tiesiogiai, o subtiliai, tam radęs pretekstą.

Dažniausią energetinio  vampyro variantą galima pavadinti emociniu egoizmu. Taip besielgiantis žmogus rūpinasi savo ramybe ne pačiu geriausiu būdu – aplinkinių sąskaita. Savo blogą nuotaiką jis išlieja psichologiniu gynybos metodu, vadinamuoju perkėlimu. Neigiamas emocijas (pyktį, agresiją, nuoskaudas, susierzinimą, nusivylimą ir t.t.) jis nukreipia ne į juos sukėlusį žmogų, o į kitą – priklausomą nuo jo materialiai ar pagal pareigas arba bejėgį pagal savo elgesio stilių. Taip dėl viršininkų neigiamų emocijų tenka kentėti pavaldiniams, tėvų – vaikams, šeimoje lyderiaujančio sutuoktinio – „silpnesnei pusei“.

Kitas „energetinio vampyro“ variantas būdingas vaikams ir suaugusiems žmonėms, kurie vaikystėje negavo pakankamai dėmesio ir šilumos, buvo „nepakankamai mylėti“. Dėl to susiformuoja žema savivertė ir slaptas nepasitikėjimas savimi. Siekdami panaikinti vidinį diskomfortą ir užmaskuoti psichologinį pažeidžiamumą, įsitikinti savo reikšmingumu, tokie žmonės bet kokia kaina siekia į save atkreipti aplinkinių dėmesį. Šis stiprus poreikis numalšinamas tik tada, kai „vampyras“ gauna ne formalius, išorinius dėmesio požymius, o pajaučia gyvą emocinį pašnekovo atsaką (to jis visomis jėgomis ir siekia, net jei pašnekovas atsako neigiamomis emocijomis).

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Jei panašios „energetinių vampyrų“ manipuliacijos priverčia mus netekti pusiausvyros, tai iš dalies kalti esame ir mes patys. Ne kiekvienas žmogus tampa „vampyrų“ manipuliacijų objektu, nes šie subtiliai jaučia, kuris pasiduos jų „atakoms“, o su kuriuo taip elgtis negalima. Pirmiausia nuo jų kenčia emocionalūs, pernelyg jautrūs pašnekovo intonacijoms ir užuominoms, kas leidžia pastariesiems suprasti jų jautrias vietas. Šiuo atveju kenksmingai veikia ir automatinė emocinio mėgdžiojimo reakcija, kurios dėka mūsų viduje kaip veidrodyje atsispindi pašnekovo emocinė būsena.

Pirmiausia, norint atsiriboti nuo „energetinio vampyro“ ir jam padėti, reikia gerai suprasti, kas vyksta (panašiu būdu, kaip aprašyta aukščiau). Pagalba „vampyrui“ būtų paradoksali – jį mylėti, rūpintis juo ir jį suprasti (jokiu būdu – nebijoti jo ir nevengti).

Pasitaiko atvejų, kad vaikai, net pakankamai maži, elgiasi kaip energetiniai vampyrai, tuo sukeldami tėvams įvairius sunkius jausmus. Tokiais atvejais vaikui būtina skirti daugiau dėmesio, o ypač tai reikia daryti tam iš tėvų, kuris mažiau būna su vaiku. Su vaiku reikia praleisti daugiau laiko, kurio metu ne griežtai auklėti ar moralizuoti vaiką, o emocinės artumos atmosferoje užsiimti bendra veikla. Labai svarbu, kad artumas būtų tiek emocinis, tiek fizinis: vaiką kuo dažniau stenkitės paglostyti, priglausti. Tada mažojo „vampyro“ elgesys darysis ramesnis, o po kurio laiko šios problemos neliks nė ženklo. Tuo tarpu su paaugliais yra sudėtingiau: jau reikia mokėti išlaikyti tam tikrą distanciją, turėti daugiau kantrybės ir mažiau kritikuoti, gerbti jų pačių nuomonę.

Suaugusiems žmonėms, tiek „vampyrams, tiek jų „aukoms“, iš esmės tinka tos pačios rekomendacijos. Tai – prisiimti atsakomybę už savo emocinę būklę bei elgesį tiek svarbiose, nekasdieniškose situacijose, tiek kasdienybėje.


Požymiai, padedantys atskirti „energetinį vampyrą“ nuo kitų žmonių:

• Žmonės „vampyrai“ mėgsta su aplinkiniais kalbėtis apie įvairiausius nemalonumus, nesėkmes, išsiliedami pašnekovui „iki dugno“.
• Jie mėgsta klausti patarimų, tačiau jais niekada nepasinaudoja. Iš tikrųjų šiems žmonėms svarbūs yra ne patys patarimai, o jūsų įsitraukimas ir dėmesys jam.
• „Energetiniai vampyrai“ labai praktiški. Jeigu žmogus jiems nenaudingas, jie greit su juo nustoja bendrauti. Todėl jie ir neturi senų draugų.
• Visiškai beviltiška yra stengtis juos sujaudinti arba priversti ką nors užjausti. Priešingai, svetimas džiaugsmas šiems žmonėms sukelia pyktį ir liūdesį.
• Jie dideli liežuvautojai ir mėgsta už akių apkalbinėti žmones, deja, ne iš gerosios pusės.
• Jie nemėgsta gyvūnų, nors kartais namuose laiko katę ar mažą piktą šuniūkštį. Svetimiems gyvūnams jaučia agresiją.

Ne kiekvienas gali tapti „vampyro“ auka. Aukos dažniausiai pasižymi šiomis savybėmis:

• Pernelyg atviri ir emocionalūs žmonės, pasiruošę į formalų klausimą „Kaip reikalai?“ atsakyti nuodugniu pasakojimu apie savo pasiekimus.
• Pagyrūnas – pats skaniausias kąsnelis „energetiniams vampyrams“. Užtenka pagyrūną bent kiek pagirti, ir daryk su juo, ką tik nori.
• Nepasitikintys savimi ir savęs nevertinantys žmonės. Tokiems žmonėms vis nepatogu kitą pertraukti, nors ano kalbos tuščios ar nemalonios.
• Žmonės, kurie nuolat jaučiasi kalti. Kažin ar yra žmogus, kuriam būtų malonu jaustis niekšu. Būtent todėl mes dažnai ir vengiame nutraukti pabodusį bendravimą su įkyruoliu, prilipusiu prie mūsų kaip musė, nors jis ir siekia sugadinti mums nuotaiką. Kaltės jausmas, jei mes jį jaučiame ir jo siekiame bet kokia kaina išvengti, „energetinius vampyrus“ vilioja kaip jaukas.

Psichologinė gynyba nuo „energetinių vampyrų“:

• Nuslopinkite savyje kaltės jausmą: jūs niekam nieko neprivalote. Jeigu jūs skubate, užsiėmę arba paprasčiausiai nenorite su niekuo bendrauti, paprasčiausiai taip ir pasakykite.
• Nepasakokite apie save nieko asmeniško, bendraudami išlaikykite distanciją, nesikvieskite į savo namus. Neduokite peno apkalboms. Emocinis šaltumas – geriausia gynyba nuo „energetinio vampyro“.
• Neleiskite, kad jumis manipuliuotų. Išmokite pasakyti „Ne“, kai pašnekovas iš jūsų tikisi išgirsti „Taip“. Baikite galvoti apie tai, kaip jūs atrodysite aplinkiniams. Jūsų interesai visada jums turi būti svarbiausi.
• Savo kalba demonstruokite tvirtumą ir pasitikėjimą savimi. Tokie žodžiai, kaip „turbūt“, „galbūt“, „atrodo“ ir t.t. „vampyrams“ parodo jūsų silpnumą. Sakykite „aš manau“, „aš užtikrintas“, „aš žinau“.
• Niekada nekaltinkite žmonių vampyrizmu. Jų atsakomoji reakcija sukels kaltės jausmą jumyse, o taip jūs iš karto neteksite daug energijos.
• Jei manote, kad su jumis kalba užuominomis (o „vampyrai“ taip mėgsta), išveskite pašnekovą į „švarius vandenis“, perklausdami, ką jis turėjo omenyje. Geriau turėti reikalų su prašytoju negu su manipuliatoriumi.

Straipsnis iš: http://www.sveikaszmogus.lt/Psichologija-1848-Energijos_vampyrai_psichologiniu_poziuriu

Prisijungęs


lukas11xxf  Rugpjūčio 23, 2013, 21:48:23

Jo ,ypač kai tas "energetinis vampyras" naudojasi ar nervuotos yra su tavim ,iš ten tokio forumo buva apie šita tema ir testas tuo pačiu patikrint ar nesi energetinis vampyras :/ ,šią žinutė redaguosiu ir pridesiu ta testą :)

Edit; Radau ,credits/padeka eina http://linksmas.net/post1064183.html?hilit=energetiniai#p1064183 iš antro posto ,bet ten plačiau galim pasiskaityt apie tos EV ,šaip čia reik diskutot į  kitą temą  ,bet nežinau į kuria ,būtebes ar žmogaus galios  :D

Vampyrizmui nustatyti vartojami įvairūs testai. Perskaitykite parašytą teiginį ir jei jis tinka jums pažymėkite - TAIP , o jei netinka – NE.TESTAS SANTYKIAMS SU ŽMONĖMIS

1 – mane traukia labai energingi žmonės TAIP NE

2 – aš dažnai prašau žmonių padaryti man tai, ką lengvai pats padaryčiau TAIP NE

3 – aš paprastai pasiekiu tai ko noriu TAIP NE

4 – kai man nėra nuotaikos ji pakyla bendraujant su žmonėmis TAIP NE

5 - aš nerandu sau vietos kol nebendrauju su žmonėmis ar paprasčiausiai nebūnu jų tarpe TAIP NE

6 – kartais aš jaučiu malonumą kai išnaudoju kitus žmones /jei jie tai leidžia/ TAIP NE

7 - aš dažnai kviečiu į svečius naujus draugus todėl kad jie gali būti man naudingi TAIP NE

8 – aš dažnai elgiuosi rizikingai todėl kad tai mane drąsina TAIP NE

9 – kartais aš jaučiu, kad tarp manęs ir svetimų žmonių yra kažkoks ryšis TAIP NE

10-aš mielai priimu mane supančių žmonių energiją TAIP NEPaskaičiuokite kiek kartų atžymėjote TAIP .
Jei surinkote nuo 1 iki 5 –vampyrizmo požymių nėra.
Nuo 6 iki 8 nedidelis vampyrizmo laipsnis
Nuo 8 iki 9 vidutinis vampyrizmo laipsnis
10 balų – rimta vampyrizmo forma.

Prisijungęs


Liutavaras  Rugpjūčio 23, 2013, 22:14:53

Aš ir taip žinau, kad esu energetinis vampyras, jeigu to nežinočiau, tai net ir nesidomėčiau tokia informacija... Kadangi pradėjau matyti, kad po bendravimo su manimi, kai kurie draugai pradeda skųstis galvos skausmais, o pats panašiais dalykais domiuosi, tai ir išsiaiškinau kodėl taip yra... :) Iš tikrųjų galima pabandyti tai valdyt, tiesiog reikia stebėti ar išsimiegi, ar pačiam neskauda galvą, ar nesijauti išvargęs, o jeigu jau ir yra tokie simptomai Energetiniam vampyrui reikėtų prisilaikyti atokiau nuo savo artimųjų, draugų, kad jiems nepakenkti... O dėl įdomumo, tai tikrai šis testas tinka energetinio vampyro atpažinimui... :)

Prisijungęs


lukas11xxf  Rugpjūčio 26, 2013, 22:27:31

Tai vistiek prašom  ::)

Beja koks tavo laipsnis vampyrizmo ?  :D man pačiam reikias išbandyt tą testuką ,o ko aš jį neišbandžiau ,nežinau  ;D

EDIT nera vampyrizmuo man  :o

Prisijungęs


Vanesa  Rugpjūčio 27, 2013, 11:34:36

Dar vienas straipsnis prie šios temos :)

Kurie Zodiako ženklai yra energetiniai vampyrai, o kurie – donorai?

„Kiekvienas žmogus per savo gyvenimo metus gali būti tiek energinis vampyras, tiek ir donoras. Tačiau taip pat kiekvienas Zodiako ženklas skirtingai pasirenka sau aukas ir siurbia iš jų energiją“, - sakė astrologė Lidija Nevedomskaja.

Anot jos, Žuvų ir Jaučio ženklų atstovai priklauso donorams, t.y. jie daugiau energijos atiduoda, nei patys jos gauna.

Tuo tarpu Dvyniams ir Vandeniams mažiausiai būdingas energetinis vampyrizmas, kadangi jie linkę kasdien, daug ir nuolat bendrauti ir tuo pačiu keistis informacija su kitais. „Jie nenutrūkstamai apsikeičia ir energijomis. Būna ir kitokių atvejų. Pavyzdžiui, išprovokuoja konfliktą parduotuvėje ar visuomeniniame transporte ir taip pasisemia energijos iš kitų“, - sakė astrologė.

L. Nevedomskajos tvirtinimu, Avino ženklo žmonės – tipiški vampyrai ir elgiasi gana įžūliai, plėsdami savo energijos siurbimo sferą pradedant nuo savos laiptinės, baigiant viešbučiuose, kai išvyksta į tolimas keliones. „Avinas, norėdamas išsiurbti iš savo nusižiūrėtos aukos energiją, pirmiausiai ją įžeidžia ir įskaudina. Tai jo įprastas metodas. Be to, šio ženklo žmonės nesitenkina auka per atstumą. Jiems svarbu taktiniai pojūčiai ir fizinis kontaktas“, - teigė astrologė.

Mergelė - vampyras sugniuždo žmones savo nuolatiniais priekabiais, kritika ir apkalbomis. Mergelės pretenzijos dėl partnerio išvaizdos, elgesio, tvarkos nepalaikymo, ne visai iškeptos mėsos restorane ar sutuoktinio nusūdytos sriubos namuose, išprovokuoja skandalą, auka išlieja energiją, o Mergelė ją sugeria, - rašo astroguide.ru.

Šaulys - vampyras, kuris taip pat ilgai nesirenka sau aukos. Tačiau, jei kiti Zodiako ženklo atstovai-vampyrai teikia pirmenybę nepažįstamiems ar mažai pažįstamiems žmonėms, tai Šaulio aukomis gali tapti ir draugai, ir pažįstami, ir giminaičiai vien dėl jų neteisingai suformuluotos frazės ar dėl nepunktualumo. Ypatingai pasikrauna energija Šaulys moralizuodamas ir skaitydamas pamokslus.

Tuo tarpu Liūto ženklo atstovai gali padaryti stiprų spaudimą kitiems savo autoritetu ir reikšmingumu. Mat tapęs lyderiu kompanijoje, jis gana greitai tampa svetimos energijos vartotoju. „Todėl, neduok Dieve, tapti Liūto viršininko-vampyro pavaldiniu. Nes šio ženklo žmonės tiesiog mėgaujasi valdžia, užtat jis siurbia savo pavaldinių energiją, tarsi kokteilį per vamzdelį“, - tvirtino astrologė.

Ožiaragio ženklo atstovai taip pat mėgsta piktnaudžiauti svetima energija, ypač, jei jiems pavyksta dominuoti kurioje nors gyvenimiškoje situacijoje. Tačiau skirtingai nei Liūtas, Ožiaragis pradžioje pats provokuoja auką neigiamam poelgiui, o paskui su malonumu ryja jos energiją.

Vampyrais galima vadinti ir Svarstykles. Tačiau jos – išrankūs energijos siurbikai. Šio ženklo atstovai labiau linkę stebėti, kaip kiti konfliktuoja ir barasi, o patys tiesiog stengėsi stovėti nuošalyje ir net mėgina sutaikyti priešininkus. Iš tikrųjų taikos siekimas – tik dar vienas būdas įterpti savo aštrią frazę ir tuo pačiu sustiprinti konfliktuojančių pusių emocijas. Juk sustiprėjęs donorų aktyvumas ir pyktis – energetinis kokteilis, kurį išgėrusios Svarstyklės tampa žvalios ir pakylėtos.

Vėžio ženklo žmonės – tikrų tikriausi vampyrai, ką jie ir patys neblogai žino. Tačiau jie siurbia kitų energiją savo namuose. „Kitaip tariant, iš savo šeimos narių bei kitų artimų žmonių. Vyriškos lyties šio Zodiako ženklo vampyras – tipiškas šeimos tironas. O moteriška būtybė linkusi apsimesti nelaiminga auka, kurios niekas nemyli ir negaili. tačiau iš tikrųjų gali privesti savo auką ne tik iki ašarų, bet net savižudybės. Tačiau pasisotinusios Vėžio ženklo atstovės tampa švelniomis, mielomis, ramiomis . O jei namuose jas supa tokie pat vampyrai arba tie, kas labai priešinasi, tai Vėžio ženklo moteris galima atskirti minioje pagal jų nervingus judesius, bėgiojantį žvilgsnį ir nepatenkintą veido išraišką“, - sakė L. Nevedomskaja. Užtat išalkusiam ir norinčiam pasikrauti kitų energija Vėžiui būdingas nuovargis, jėgų nebuvimas ir blyški išvaizda.

Anot astrologės, Skorpiono ženklo žmonės vampyrai išsiskiria iš kitų Zodiako ženklų atstovų savo išradingumu. Norėdami pasikrauti kitų energija, jiems nebūtina konfliktuoti. Užtenka pasiskųsti nekokia savijauta arba iškloti kurią nors savo problemą, išpūtus ją iki neaprėpiamo dydžio. Po to Skorpiono aukai paprastai atsiranda kaltės jausmas dėl to, kad ji neva gerokai laimingesnė nei gyvenimo sudaužytas Skorpionas. Be to, kai kuriems šio ženklo atstovams-vampyrams būdingi net mazochistiniai polinkiai. Nepajėgdami prisisotinti iš savo aukos, jie pradeda graužti save iš vidaus.

Parengė Sniegė Pilypienė

Straipsnis iš: http://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/horoskopai/kurie-zodiako-zenklai-yra-energiniai-vampyrai-o-kurie-donorai.htm?p=2

Prisijungęs


Liutavaras  Rugpjūčio 27, 2013, 17:51:01

Lukai mano laipsnis pagal tavo testą yra "Nedidelis vampyrizmas", o bėje Vanesa aš esu Ožiaragis, tik nemanau ar aš provokuoju kitus žmones neigiamam poelgiui.  ???

Prisijungęs


Vanesa  Rugpjūčio 27, 2013, 18:18:27

Lukai mano laipsnis pagal tavo testą yra "Nedidelis vampyrizmas", o bėje Vanesa aš esu Ožiaragis, tik nemanau ar aš provokuoju kitus žmones neigiamam poelgiui.  ???
Na nežinau, bandyk save stebėti :) P.S. Beje, ne visi atkreipia dėmesį į savo veiksmus, tad gali kitaip atrodyti :)

Prisijungęs


Liutavaras  Rugpjūčio 27, 2013, 18:25:16

Na taip, bet kažkaip norėčiau tikėtis, kad neprovokuoju žmonių..  :-\ Kažkaip nekaip atrodo man, po to kai išsiaiškinau, kad turiu bjaurią galimybę kitiems žmonėms savotiškai kenkti, tai stengiuosi kažkaip valdytis esu girdėjęs, kad bendraujant su energetiniu vampyru vertėtų sukryžiuoti kojas, rankas ar pirštus, manoma, kad tai padeda apsaugoti savo energiją nuo energetinių vampyrų, tai pamasčiau kažin kas būtų jei tai darytų pats energetinis siurbikas?  ??? Galbūt, tai padėtų nekenkti kitiems...

P.S. Atsiprašau už tai, kad keletą dienų buvau visiškai neaktyvus, bet tiesiog turiu svarbių reikalų ir negaliu prisijungti taip dažnai. :)

Prisijungęs


Vanesa  Rugpjūčio 27, 2013, 18:32:55

Na aš ir kažkur skaičiau kaip apsisaugoti, bet nebandžius dar, gal tiesiog nesusiduriu su tokiais žmonėmis :) P.S. dėl aktyvumo, gali prisijungti, kada tik gali ir nori :)

Prisijungęs