Dievai  (Skaityti 1938 kartai) Spausdinti

1 B


Fasiras  Vasario 03, 2016, 23:23:56

Senovės skandinavai išpažino savotišką pagonybę: meldėsi Asgardo dievams su Odinu priešaky. Baltai, mūsų protėviai meldėsi Perkūnui, Praamžiui ir kitiems saviems pagoniškiems dievams. Graikai - Olimpo dievams su Dzeusu jų valdovu, romėnai tiems patiems, tik kitais vardais (pvz. Dzeusą pervadino Jupiteriu). Indai turi induizmą, arabai - islamą ir t.t. Religijų esama neregėtai daug. Bet jeigu pasigilintume į jų mokymus, esmė ta pati: yra Dievas (dievai) kūrėjas (kūrėjai), senos tradicijos ir išmintingi pamokymai, kaip gyventi ir panašiai. Visos religijos (ne sektos) garbina gėrį ir dievą, duoda beveik neiškraipytas vertybes. Vadinasi, visų religijų idėja ta pati: išsaugoti žmogaus vertybes ir gėrį žmonijoje. Ar tikite, kad dievas ar dievai egzistuoja? O gal visų religijų visi dievai apibūdina tą pačią būtybę?

Prisijungęs


Šešėlis  Vasario 05, 2016, 18:26:51

Kodėl ne sektos? Žodis sekta įgavęs blogą reikšmę, bet iš esmės nėra blogas dalykas. Krišnaitai didžiulė sekta, krikščionybė pradžioje ir buvo sekta :)

Pvz indai tiki kad jų milijonas dievybių yra tik skirtingi vieno dievo(brahmano lyg) veidai. Krikščionybės dievas ir islamo yra fake'ai. Kristaus mokymas buvo tikras, bet pati religija veda ratais, o ne link dievo.

O asmeniškai, tikiu, kad visi dievai egzistuoja vienaip ar kitaip ir visi esame(mes, dievai ir likęs pasaulis) iš bendro šaltinio.

Prisijungęs


Fasiras  Vasario 05, 2016, 18:35:33

Na, dažnas atvejis, kai sektų nariai nužudomi ar nusižudo, kelia problemas aplinkiniams. Ir klausimas, ką jie garbina.

Krikščionybė ir islamas veda ratais? Galėtum čia plačiau padėstyt savo nuomonę? :)

O kad visi dievai egzistuotų... tada žodis ,,dievai" nebelabai tiktų, tai būtų dvasios ar aukštesnės būtybės. Kaip tavo nuomone jos egzistuoja? Ką veikia? :)

Prisijungęs


Šešėlis  Vasario 05, 2016, 19:03:28

Tiesa, šiais laikais, štai dėl tokių dalykų, žodis sekta įgavo neigiamą atspalvį.

Ar buvai, kada bažnyčioje? Ką ten pasakoja? Bažnyčia tapo tarpininku tarp dievo ir žmogaus, Kristaus mokymą, pavertė tikėjimu. O jeigu esi tarpininkas, vadinasi gali žmones vesti kur nori. Taip ji neveda link blogio, bet neveda ir prie dievo, vedžioja ratais kol numirsi ir "pateksi" į dievo karalystę. Islamas nelabai kuo skiriasi.

Na man žodis dievas yra labiau kaip titulas, na tarkim kaip politikai, daktarai, visi jie žmonės, bet turi kažkokią specifinę sritį. Bet taip tai būtybės aukštesniame lygmenyje. Kaip egzistuoja ir ką veikia sudėtingiau suvokti, nes gyvena ne tame lygmenyje ir kolkas dar nebuvau pas juos svečiuose :D Bet geras klausimas, reiktų pasidomėti, ką profesionalai sako.

Prisijungęs


Fasiras  Vasario 05, 2016, 21:13:18

Buvau, mano mama akla krikščionė:) AŠ tikiu į Dievą ar dievus, bet bažnyčia netikiu. Tiesa, kad bažnyčia varto tas pačias nesąmonės, kunigai nuodėmingesni už paprastus žmones, bet kad aukščiau mūsų suvokimo kažkas yra, žinau. O dėl profesionalų, klausimas, ar neapsišaukėlių tokių yra :D

Prisijungęs


Mshen  Vasario 05, 2016, 23:18:37

Bažnyčia nė nesiremia kristaus mokymu daugiau. Šiandien tai tik Kristaus mirties ir prisikėlimo kultas.


Beje, nepaminėti baltų dievai. I'm dissapointed. Gauni -50 DKP.

Bet kaip jie atsirado? Iš pradžių vyraudavo ancestralizmas(protėvių garbinimas), kuris vėliau išsirutuliojo į visokius kultus. Gal tiesiog gilioj senovėj žmogus neradęs atsakymų į jam svarbius klausimus, viską priskirdavo kažkokiems dievams.

Tik liūdniausia jog dabar visi pjaunasi dėl to kurio įsivaizduojamas draugas yra geresnis.

Prisijungęs


Fasiras  Vasario 06, 2016, 15:29:00

Sorry už baltų nepaminėjimą, pridėjau. Kas tie DKP? :D
Na, nesantaika tarp religijų yra blogai, ypač tada, kai neapykanta perauga į visokius terorizmus ir šaudymus. Be klausimas, ar tie draugas/ draugas toks jau įsivaizduojamas. Kokių argumentų į tai turi? :)

Prisijungęs


Mshen  Vasario 06, 2016, 20:20:19

https://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_kill_points


Didžiausi religiniai karai/konfliktai visą laiką vyko tarp monoteisitinių relgijų, arba buvo nukreipti prieš jas.
Geri pavyzdžiai būtų Bažnyčios Schizma, Hugenotų persekojimai, Husitų karai, Reformacija ir Kontrreformacija, taip pat Sunitų ir Šiitų konfliktai. Ir beabejo kryžiaus žygiai.

Buvo dar tokie Manichėjai, religija užgimusi Persijoje. Ne itin skiriasi ir nuo krikščionybės, bent jau kai kuriais aspektais.(pvz pagrindiniai manicheizmo įsąkymai buvo labai panašūs į krikščioniškuosius 10 įsakymų) Pagrindiniai šios religijos priešai, bent jau jos pradžioje, buvo krikščionys ir zoroastrai. vėliau, jau viduramžiais juos ėmė persekioti musulmonai. Taip pat ir kinai, nes manichėjai buvo sukilę prieš Juanių dinastiją. Valdant Imperatoriui Hong U, manichėjų sekta buvo sunaikinta galutinai.

Bet judeo-krikščioniškų religijų karas yra itin kvailas dalykas, nes iš esmės tiek judėjai, tiek musulmonai ir krikščionys garbina tą patį dievą.(Plačiau skaityti knygą "Vienas Dievas - Trys Tiesos")


O argumentai apie dievybių egzistavimą ar ne , bent jau dabar neturi jokios svarios reikšmės, nes apie visą visatos atsiradimą ir panašiai žinoma itin mažai, ir dažniausiai tik teoretiniu lygiu, arba remiamasi mitais.
Aišku jeigu tikėsime "Ancient Aliens" laida, viską žemėje sukūrė ateiviai.
O kaip yra iš tiesų, velniai žino. Gal tie dievai iš tiesų yra aukštesnės civilizacijos atstovai, O gal tik pirmykščių kultūrų išsigalvojimai, nesugebant paaiškinti vienokio ar kitokio reiškinio.

Prisijungęs