Egzistuoja 20% tikimybė, kad mes gyvename virtualioje visatoje  (Skaityti 11436 kartai) Spausdinti

1 2 3 B


cdrw  Spalio 09, 2012, 01:08:33

Egzistuoja 20 proc. tikimybė, kad gyvename virtualioje Visatoje, taip tikroviškai sumodeliuotoje kažkokiu superkompiuteriu, kad fizinės realybės neįmanoma atskirti nuo menamosios, mano britų mokslininkas.

Plačiai pripažinta, kad protavimas yra smegenų veiklos rezultatas: šio neurobiologų patvirtinto fakto niekas neginčija. Tai reiškia, kad tiksli mūsų neuronuose vykstančių procesų kopija turės tokį patį protą ir sąmonę, kaip ir gyvas žmogus. Žmonija jau yra nemažai pasiekusi šioje srityje: jau kuriamos dirbtinės sinapsės, atskiras smegenų funkcijas kopijuojantys algoritmai, galima sakyti, kad mes jau einame tuo keliu, kuris anksčiau ar vėliau atves į galimybę paleisti žmogaus protą ir sąmonę iš savotiško „kietojo disko“. Tai bus galimybė perkelti žmogų į virtualų pasaulį. Dabartinis mokslo ir technologijų raidos lygis dar neleidžia to pasiekti, bet teoriškai tokia galimybė visiškai įmanoma, mano mokslininkas. Pasak jo, ateityje mes potencialiai galėsime modeliuoti ištisus pasaulius.

N. Bostromas mano, kad skaičiavimų technologijoms pasiekus aukštą išvystymo lygį atsivers dar įspūdingesnė galimybė: užuot kopijavus egzistuojančio žmogaus sąmonę į „kietąjį diską“, į jį bus galima įrašyti naują unikalią programą, kuri valdys naują gyvą būtybę. Į jos virtualias akis, ausis ir kitus pojūčių organus bus galima siųsti elektroninius signalus. Lygiai tokiu pat būdu informaciją apie išorinį pasaulį per kūno jusles gauna ir mūsų, ir kitų Žemėje gyvenančių biologinių būtybių smegenys. Pasak mokslininko, tai bus „matrica“ – virtuali sumodeliuota visata, kurioje veiks tam tikri dėsniai. Iš tokios prielaidos seka, kad po to, kai bus sukurtas pirmasis virtualus pasaulis, žmonija neišvengiamai imsis kurti vis naujus, jų bus šimtai, o gal net tūkstančiai ar šimtai tūkstančių, aiškina N. Bostromas. Sumodeliuotuose pasauliuose egzistuojančios būtybės, jei bus pakankamai protingos, taip pat pradės kurti savo virtualius pasaulius. Taigi, vienintelis realus pasaulis su viena virtualia Visata vargu ar gali egzistuoti. Greičiausiai arba „matricos“ išvis nėra, arba jų yra milijardai. Kaip atsakyti į šį klausimą? Mokslininko manymu, į jį atsakymas bus gautas tik tada, kai žmonija sukurs pirmąjį virtualų pasaulio modelį ir imsis kurti kitus. Tada atsakymas į klausimą, ar egzistuoja „matrica“, bus akivaizdus. Tačiau čia iškyla naujas ir dar svarbesnis klausimas: o pati žmonija gyvena realioje ar sumodeliuotoje, menamoje visatoje? N. Bostromas nutarė apskaičiuoti tokią tikimybę. Kadangi fizinė visata gali būti tik viena, o virtualių – milijardai, tikimybė, jog mes gyvename būtent „matricoje“, o ne realiame pasaulyje, jo manymu, yra labai didelė. Iki šiol mes buvome tikri, kad mūsų Visata yra reali, tik dėl tos priežasties, kad nebuvome susidūrę su modeliuojamu pasauliu. Tačiau vos tik įvaldysime jo kūrimo ir valdymo technologiją, situacija iš esmės pasikeis: menamo pasaulio sukūrimas suteiks labai svarbių argumentų manyti, jog mes patys gyvename simuliuojamoje visatoje.

pagal technologijos.lt

Kaip jūs galvojate, ar tai įmanoma? Kažkaip po šio straipsnio perskaitymo dažnai susimastau apie tai

Prisijungęs


Maiklas  Spalio 09, 2012, 01:12:08

tikiuosi iki to nenugyvensiu viskas kaip filme

Prisijungęs


cdrw  Spalio 09, 2012, 11:25:49

Šeip galbūt męs dabar jau ir gyvename joje? Galbūt tie visi keisti ir mums nesuprantami mokslo dalykai ir yra nesuprantami todėl, kad tai tiesiog simuliuojama visata. Visas tas visatos plėtimasis, jos susikūrimas ir panašiai.

Prisijungęs


Aalyah  Spalio 09, 2012, 14:53:39

Tada taip išeina, kad su mumis kažkas žaidžia.

Prisijungęs


vitake  Spalio 09, 2012, 21:15:00

Jei mes gyvename virtualioje realybėje, tai mus bet kada gali ištrinti.

Prisijungęs


EimisQ  Spalio 09, 2012, 21:37:02

Bermudu trikampis- idealiausia vieta ka nors istrinti

Prisijungęs


Maiklas  Spalio 09, 2012, 21:39:22

Bermudu trikampis- idealiausia vieta ka nors istrinti
bermudu trikampis neegzistuoja buvo manoma kad ten prasiverdavo juodosios skyles

Prisijungęs


EimisQ  Spalio 09, 2012, 21:39:55

Ir vandeny, ir ore?

Prisijungęs


Maiklas  Spalio 09, 2012, 21:40:53

vandeni tai nelabai nes ir lektuvai per ten skrisdami dingdavo

Prisijungęs


vitake  Spalio 09, 2012, 22:33:38

Juodųjų skylių prasivėrimas žemėje ar vandenyje yra neįmanomas, nes būtu pasiglemžusi visą planetą + įsiurbtų ir kitas planetas su visa saule ir dar daugiau.

Prisijungęs


Maiklas  Spalio 09, 2012, 22:37:01

bet idomu kas istikruju ivykdavo bermudu trikmpyje

Prisijungęs


Aalyah  Spalio 09, 2012, 22:53:15

Ir dabar ten viskas vyksta. Susiję su magnetinėm audrom

Prisijungęs


cdrw  Spalio 10, 2012, 00:50:04

Ši tema ne apie Bermudų trikampį. Jei norite diskutuoti apie tai susikurkite naują temą.

Prisijungęs


Aalyah  Spalio 10, 2012, 07:17:53

Tada gal yra dar tokių šaltinių tai tegiančių? Nes vistiek atrodo per daug neįtikėtina

Prisijungęs


EimisQ  Spalio 10, 2012, 10:32:14

O nemanot, kad jau senai Visata butu issitrynus? Arba butu buvus istrinta?

Prisijungęs