Klonavimas  (Skaityti 5365 kartai) Spausdinti

1 B


Legatas  Spalio 31, 2012, 18:39:23

Prieš kelias dienas britų dienraštis „The Independent“ išplatino informaciją apie tai, kad reprodukcinės medicinos specialistas daktaras Panayiotis Zavosas iš Kipro pareiškė iki šio laiko sukūręs 14 žmogaus embrionų ir 11 iš jų įsodinęs į to pageidaujančių moterų gimdas. Pasak dienraščio, visa žmogaus klonavimo procedūra nufilmuota nepriklausomo dokumentinio filmo kūrėjo Peterio Williamso, kuris dienraščio redakcijai patvirtino, kad embrionai iš tiesų buvo klonuoti, o daktaro P. Zavoso pacientės iš tikrųjų tikisi sėkmingai išnešioti ir pagimdyti kūdikius, kurie specialiai buvo sukurti reprodukcijos tikslams. Plačiau apie tai galite paskaityti šiame mūsų publikuotame straipsnyje.

Žmonių klonavimas yra draudžiamas daugelyje šalių ir už tokią veiklą gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau, kaip teigiama, P. Zavosas veikiausiai dirbo laboratorijoje Artimuosiuose Rytuose, kur tokie įstatymai negalioja. Maža to, jis teigia, jog neva nėra vienintelis tokia veikla užsiimantis mokslininkas. Pasak jo, yra atliekami ir kiti tokio pobūdžio eksperimentai su embrionais. Tokių eksperimentų „vaisių“ – išnešiotą ir pagimdytą kūdikį - P. Zavoso teigimu, galima tikėtis išvysti po metų ar dvejų.

Panašių pareiškimų P. Zavosas yra padaręs ir anksčiau. Pavyzdžiui, 2004 metais jis taip pat kalbėjo apie greitą žmonių embrionų klonavimo „sėkmę“.

Į pareiškimą reagavo ne tik daugelis mokslininkų, medikų, bet ir visuomenė. Dalies mokslininkų teigimu, tokie P.Zavoso pareiškimai – tik pigaus populiarumo vaikymasis, kuris neturi jokio rimto pagrindo, o tik įaudrina visuomenės vaizduotę ir kelia nepagrįstų vilčių vaikų negalintiems susilaukti tėvams. Nemažiau diskusijų kyla ir dėl tokių veiksmų bei pareiškimų etiškumo, juo labiau, kad P.Zavosas neneigia, jog kuria ir hibridinius – žmogaus ir gyvūno – embrionus.

Žinia, kad hibridinių embrionų kūrimas ir jų panaudojimas moksliniams tikslams nėra naujiena. Jis net gi yra legalizuotas kai kuriose Europos šalyse. Prieš metus tam pritarė ir leidimą tokius embrionus kurti bei naudoti po ilgų diskusijų suteikė ir Didžiosios Britanijos parlamentas.
Adriano Pessina: Žmogaus gyvybė tampa pramonės produktu

Reaguodama į naujausius P.Zavoso pasisakymus Vatikano radijo (italų k. redakcija) žurnalistė Francesca Sabatinelli apie tai kalbėjosi su Milano bioetikos centro direktoriumi prof. Adriano Pessina, šį trumpą interviu pateikiame ir mūsų skaitytojams.

Prof. Adriano Pessina. Bioetikos istorijoje yra buvę nepagrįstų pareiškimų, kurių niekas tuoj pat neįgyvendavo, tačiau parengdavo visuomenės viešąją nuomonę tam tikriems veiksmams. Nėra garantijų, kad P. Zavosas padarys tai, ką skelbia, reikėtų viską patikrinti. Tačiau ne kartą buvo naudojama tokia praktika – paskelbiama idėja, kuri sukelia savotišką skandalą, o vėliau ji nugesinama.

Vertėtų daugiau apie tai pamąstyti, nes žmonės dažniausiai lengvai apsipranta su skandalais ir vėliau nereaguoja, kai yra įgyvendinami net neįtikėtini dalykai. Tad šiuo atžvilgiu galimybė klonuoti žmogų laikui bėgant gali tapti reali.

Vėl iškyla problema, kad yra šalių, kuriose tokie tyrimai nėra draudžiami.

Puikiai žinome, kad yra šalių, kuriose kiekvieno žmogaus išskirtinumas bei jo teisių nepažeidžiamumas netapo visuotinai pripažintu principu, – net ir kai kuriose Vakarų kultūros kraštuose. Šiuo atveju aiškiai išryškėja politikų atsakomybė: nebegalima toliau žaisti gryno neutralumo korta. Nebeįmanoma toleruoti tokio puritoniško liberalizmo ir abejingumo, kai viskas leidžiama ir nedraudžiama tol, kol lieka žingsnis iki katastrofos. Akivaizdu, kad būtinas moralinis sąmoningumas, politinė valia, kuri nustato bendras vertybių normas. Reikia labiau atsižvelgti į mokslinius tyrinėjimus atliekančių žmonių moralinį sąmoningumą – tik šitai galėtų ateityje padėti išvengti tokių objektyviai nepriimtinų veiksmų.

Jūsų manymu, būtent šitai padėtų užkirsti kelią?

Reikia pabrėžti vieną dalyką: technologijos žmogus šiandien turi milžinišką galią, tačiau kartu jo moralinis sąmoningumas vis mažėja, vis labiau susijęs su menkais interesais.

Beje, mintis pagimdyti vaiką, kuris būtų kito žmogaus kopija, niekuo nesiskiria nuo siekio gaminti bet kokį kitą lengvai tiražuojamą objektą.

Žmogus, regis, taip pat tampa pramonės objektu, kurį galima reprodukuoti iki begalybės. Ši mintis ne tik klaidinga, bet ir nesuvokiama. Tą akimirką, kai pasukama šiuo keliu, nukenčia visas žmogaus orumas, ne vien tų, kurie atlieką šį veiksmą, bet mūsų visų moralinis sąmoningumas.

Prisijungęs


Mantas  Sausio 25, 2013, 13:12:43

As kazkodel manau, kad zmoniu klonavimas nepasiseks. Ta prasme, kad tai bus paprasciausiai nenaudinga. Jau ir taip Zemeje yra zmoniu perteklius, tai nematau reikalo dar daugiau ju priklonuoti, nebent sugalvos kokia slapta operacija i Marsa issiusti klonu laiva, siaip patikrint kaip sistema veikia.. ;]

Prisijungęs


cdrw  Sausio 25, 2013, 13:40:30

O pagalvokim apie tokį scenarijų kaip karas. Tarkim vyksta karas tarp valstybių. Technikos, ginklų turi, bet nėra kas juos laikytų. Tai siunti į mūšio lauką savo klonus ir viskas. Šalis kuri būtų išvysčiusi klonavimo galimybes tikrai būtų pajėgesnė, nei ta kuri to neturi. Kodėl karai baigiasi? Nes nebėra kam kovoja. O čia priklonavai ir lai sau šaudosi, tad manau, būtų naudinga, tik žinoma eksperimentai su klonavimu yra draudžiami, tačiau mes nežinoma, ką super valstybės nuo mūsų slepia ir ką jos kurią.

Prisijungęs


Mantas  Sausio 25, 2013, 14:03:15

Na taaip, galbut .. ;] Bet ir tas pats karas, jau ne toks kaip 1mas ir 2tras pasauliniai, kuriuose reikejo kuo daugiau zmoniu, kaip mes zinom del to laimejo rusai. Dabar juk labiau visokios bombos, raketos, valdomos nuotoliniu budu. Aisku zmoniu rezervai taip pat pagelbetu, pvz. pilotuot lektuvus, laivus, bet jau kazkaip mano nuomone ne taip aktualu kare; atskrenda bombike kaip sakant ir nunesa milijona klonu, visas klonavimas nueina tam gyvunui ant uodegos ;D

Prisijungęs


Pupa  Sausio 29, 2013, 18:02:08

I zmoniu klonavima neziuriu teigiamai, kadangi gime klonai juk irgi yra zmones. Jie gali buti visiskai tokie patys kaip "originalas", taip pat atrodyti, tureti tokius pat iprocius ir charakteri, taciau daryti klonus del karo zmoniu rezervo, tai jau per daug. Klonas tai atskiras zmogus su jausmais ir savo interesais, tik tokia nuomone susidaro, kad klonas yra identiskas bejausmis biologinis robotas "tarnas" skirtas vykdyti kiekvienai zmogaus uzgaidai.

Prisijungęs


vakarė  Liepos 15, 2013, 21:36:54

Japonijos mokslininkams pavyko iš vieno kraujo lašo klonuoti pelę, skelbia BBC. :)

Prisijungęs


Vytautas  Liepos 16, 2013, 09:48:32

Japonijos mokslininkams pavyko iš vieno kraujo lašo klonuoti pelę, skelbia BBC. :)
Va taip ir gaunasi kad žmogus yra pelės dievas kūrėjas. Bet realiai tokia pelė neturi jokio ryšio su anapusiniu pasauliu. Ji egzistuoja tik čia. Tokių pelių palikuonis lygiai taip pat "neregistruoti" aname pasaulyje. Jų tiesiog nėra. Suprantama ir jokios sielos toks gyvis neturi. Aišku pelė nekalta kad jo dievas kūrėjas nevykėlis. Bet tie patys dalykai galioja ir žmonėms.

Prisijungęs


SET  Liepos 30, 2013, 00:39:07

vytautai
palai induizma reinkarnacija vyksta pastoviai, o induizmas daug, daug senesne religija nei krikscionybe.

vakare
kad gauti dnr molekule nereikia kraujo laso uztenka ir vieno kraujo kunelio, arba vienos kuno lasteles su branduoliu.

zmoniu klonavimas , cia tik technologinis procesas, pvz kad augalai nebijotu salcio buvo i ju dnr iterpta aliaskos lasisos dnr, o kad nebijotu karscio skorpiono, ta pati ir su zmogum galima padaryti pvz kad zmogus egzistuotu marse uztenka taip pat sukonstruoti tomis salygomis veikianti biokuna. aisq cheminiu procesu kune nepakeisi, bet atlaikyti zema slegi ir zemas temperaturas teoriskai galima.

Prisijungęs


Vytautas  Liepos 30, 2013, 18:21:37

Klonavimas man įdomus tik tuo kad po jo negalimas persikūnijimas. Kas liečia Indiją ten tik 1% galinčių persikūnyti. Klonavimą maišai su genetiniu modifikavimu. Mano keistas žinias švytuoklės būdu patikrino dar vienas žmogus. Gavo tą patį rezultatą. Egzistuoja besieliai žmonės, 2012m buvo panaikintas tarpinis dirbtinis pasaulis, iki šio laiko žemė vystėsi 26000m ciklais. Kiekvieną kartą viskas "užsėjama" iš naujo. Pasaulio sandara mūsų pasaulis, sielų pasaulis, dievų pasaulis. Šiuo metu nėra jokių kitų civilizacijų esam vienui vieni šioje visatoje. Taip pat iš labai sąžiningo žmogaus gavau info apie tą buvusį tarpinį pasaulį. Mes buvom tik savotiška jo dalis. Absoliutus visų valdymas. Visi absoliutūs robotai vykdantys užduotą programą. Netinkamai vykdantys programą "išjungiami". Tikėjausi kad esam valdomi bet kad iki tokio lygio neįsivaizdavau.

Prisijungęs


SET  Liepos 30, 2013, 20:04:43

tai ir turejau omeny kad klona galim ir genetiskai modifikuoti, pries ji uzauginant. o manai kad klonas turi siela. ir is kur istraukei kad reinkarnacija vyksta. o pas klonus ne.
kas cia per tarpinis pasaulis ir kodel jis pasinaikino 2012
mini kad yra musu pasaulis sielu ir dievu ir kitu sakiniu sakai kad jau esam vieni?
cia kas per programa ir ka turi omeni isjungiami

Prisijungęs


Mshen  Rugpjūčio 15, 2013, 22:24:48

klonai galetu buti naudojami daug kam. pigiai neapmokestinamai darbo jegai, karui, medicinos eksperimentams, organu transplantacijai ir panasiai.

bet manau jog tai bergzdzias dalykas. visada atsiras kokiu nors komplikaciju. bet kokios formos. pavyzdziui klonai ims klausti apie ju egzistensijos prasme, gali prasideti ju maistai ect. bet manau jog taip toli nepazengs. baznycia pasmerks tokius tyrimus, ir kokie nors PETA ir ALF lygio nesusiprateliai prades ispuolius.

Prisijungęs


exdead  Rugpjūčio 15, 2013, 23:17:40

klonai nejaucia skausmo? Tai bus toks pat mastantis padaras

Prisijungęs