Nematomas apsiaustas  (Skaityti 5316 kartai) Spausdinti

1 B


Legatas  Lapkričio 25, 2012, 09:49:31

Ilgą laiką tai buvo tiek mokslininkų, tiek Hario Poterio gerbėjų svajonė. Bet pagaliau tai tapo tikrove – JAV Duke universiteto mokslininkams pavyko sukurti naują nematomo apsiausto versiją. Pirmąjį nematomo apsiausto prototipą ši mokslininkų komanda pademonstravo dar 2006 m., tačiau teigia, kad naujoji versija yra geriausia iš visų kada nors sukurtų, rašo „Daily Mail“.

Šis „apsiaustas“ pirmą kartą leido tobulai „apgaubti“ objektą – centimetro dydžio cilindrą visiškai paslėpti nuo mikrobangų.

Pirmas „apsiaustas“ - netobulas

Keletas komandų visame pasaulyje dirbo siekdamos sukurti technologiją, kuri leistų Harį Poterį išgarsinusį nematomą apsiaustą paversti tikrove, bet visuomet buvo susiduriama su problema, kaip visiškai neatspindėti net dalies šviesos, kad iliuzija būtų tobula.

Bet naujasis tyrimas pademonstravo, kaip tą padaryti nepriekaištingai, naudojant rombo formos „apsiaustą“.

Tiesa, pagal šią technologiją pagaminti tikro Hario Poterio apsiausto dar neišeitų – iliuzija veikia tik viena kryptimi. Be to, pasak komandos, ją sunku būtų išgauti su regima šviesa.

Pirmasis veikiantis nematomumo įtaisas, Duke'o universiteto elektros inžinierių pristatytas 2006 m., sukėlė susižavėjimą, tačiau jis nebuvo tobulas.

Dabar tos pačios laboratorijos darbuotojas sukūrė naują modelį, kuris išsprendžia vieną iš pagrindinių pirmojo įrenginio problemų.

Pasitelktos „meta medžiagos“

Duke'o komanda turi didelę patirtį, kuriant „meta medžiagas“ - žmogaus sukurtus objektus, kurie turi savybes, nebūdingas natūraliems.

Naudojant „meta medžiagas“, gali būti sukurtos struktūros, nukreipiančios aplink objektą elektromagnetines bangas taip, kad jos atsirastų tik kitoje jo pusėje ir atrodytų, tarsi jos perėjo per tuščią erdvę, taip paslėpdamos objektą.

„Norint sukurti pirmuosius apsiaustus, reikėtų padaryti daugybę patobulinimų ir pagaminti sudėtingas „meta medžiagas“, - sakė doktorantas Nathanas Landy, dirbantis su projektu.

„Vienas pagrindinių klausimų, kuriuos reikėjo išspręsti - tai atspindžiai įrenginio kraštuose“, - aiškino jis.

Pasak jo, tai panašu į atspindžius, matomus ant skaidraus stiklo.

Žiūrovas gali matyti kiaurai stiklą, bet jis žino, kad stiklas egzistuoja, dėl šviesos, atsispindinčios nuo stiklo paviršiaus.

„Tikslas buvo pademonstruoti pagrindinius „apsiausto“ principus, mes nesijaudinome dėl atspindžių“, - sakė N. Landy.

Išdėstė rombo forma

N. Landy sumažino atspindžius, naudodamas kitokią gamybos strategiją.

Originalus „apsiaustas“ buvo padarytas iš lygiagrečių ir susikertančių stiklo plastiko juostelių, padengtų variu.
 N. Landy „apsiauste“ naudojamas tas pats lygiagrečių eilučių dizainas, bet pridėtos vario juostelės, taip sukuriant sudėtingesnę ir geriau funkcionuojančią medžiagą.
 Įrenginio, kurio skersmuo apie 60 cm, juostelės išdėstytos rombo forma, kurios vidurys paliktas tuščias.

Kai bet kokio tipo banga, taip pat ir šviesa, atsimuša į paviršių, ji gali būti arba atspindėta, arba absorbuota, arba ir viena, ir kita.

Per ankstesnius „apsiausto“ bandymus būdavo absorbuojamas nedidelis bangų energijos procentas, bet to nepakako, kad „apsiaustas“ gerai veiktų.

„Apsiaustas“ buvo padalintas į keturis kvadrantus.

Pravers skaidulinei optikai

Pasak N. Landy, atspindžiai, stebėti ankstesniuose „apsiaustuose“, paprastai atsirasdavo palei kraštus ir kampuose erdvėje aplink „meta medžiagą“ ir joje.

„Kiekvienas „apsiausto“ kvadrantas turėjo tuštumas, arba akluosius taškus, jų susikirtimo vienas su kitu vietose ir kampuose“, - sako N. Landy.

„Po daugybės skaičiavimų mes pamanėme, kad galėtume pataisyti šią padėtį perkeldami kiekvieną juostelę taip, kad ji sutiktų savo veidrodinį atspindį kiekviename paviršiuje“, - aiškina jis.

„Mes sukūrėme „apsiaustą“, ir jis veikė, - sako N. Landy. - Jis padalijo šviesą į dvi bangas, kurios keliavo aplink centre esantį objektą ir vėl atsirasdavo kaip viena banga su minimaliais dėl atspindžių atsirandančiais nuostoliais“.

Pasak N. Landy, šis būdas gali būti naudojamas ne tik kuriant nematomus apsiaustus. Pavyzdžiui, „meta medžiagos“ gali išlyginti vingius ir posūkius skaidulinėje optikoje, padarydamos juos tiesesnius.

Tai svarbu, nes kiekvienas užlinkimas sumažina bangą.

Taipat jau sukurtas ir prototipinis nematomas kostiumas apie kuri galite paziureti video:

http://m.youtube.com/#/watch?v=PD83dqSfC0Y&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DPD83dqSfC0Y

Prisijungęs


cdrw  Gruodžio 12, 2012, 10:27:24JAV kariuomenė investuoja į maskuojamųjų medžiagų tobulinimą ir skelbia, kad nebe už kalnų laikai, kai šios šalies kariai taps visiškai nematomi, skelbia CNN. Pranešime spaudai tvirtinama, kad vadinamoji „Quantum Stealth“ maskuojamoji medžiaga išlenkia šviesos bangas ir ją vilkintį asmenį paverčia absoliučiai nematomu.
Karinė maskuotė „Quantum Stealth“
©Hyperstealth Biotechnology Corp

Gamintojai teigia, kad jų kuriama medžiaga, kuri yra identiška daug skaitytojų dėmesio sulaukusiai vadinamajai „nematomų apsiaustų“ technologijai, laisvai apdumia net ir naktinio matymo optiką. Šios maskuojamosios medžiagos tobulinimo procesai yra laikomi tokioje paslaptyje, kad juos vykdanti Kanados bendrovė „Hyperstealth Biotechnology Corp“ tvirtina, esą technologijos negalima net pademonstruoti – savo tinklalapyje ji siūlo susipažinti tik su imitaciniais medžiagos efektyvumo maketais.

Nepaisant to, bendrovės „Hyperstealth Biotechnology Corp“ vadovas Gajus Krameris (Guy Cramer) CNN tvirtino, kad jam nerūpi kai kurių apžvalgininkų skeptiškumas.

„Medžiagą matė ir išbandė dvi atskiros JAV kariuomenės vadovybės grupės ir dvi atskiros Kanados karinių pajėgų grupės, taip pat antiteroristinė Federalinė greito reagavimo komanda, - dėsto G. Krameris. – Jie gali patvirtinti, kad tai nėra šiaip vaizdo ir foto manipuliacijos. Šitos grupės puikiai žino, kad mūsų maskuojamoji medžiaga veikia efektyviai – maža to, veikia be kamerų, baterijų, šviesų, veidrodžių... Ji yra lengva ir gana nebrangi. Ir JAV, ir Kanados karinės pajėgos patvirtino, kad medžiaga besimaskuojančių objektų nefiksuoja nei infraraudonųjų spindulių matymo prietaisai, nei šiluminė optika.“
Karinė maskuotė „Quantum Stealth“
©Hyperstealth Biotechnology CorpKompanijos tinklalapyje publikuotame pranešime spaudai bendrovės vadovas paaiškino negalįs atskleisti absoliučiai jokių detalių apie tai, kaip bendrovės kuriama nematoma medžiaga išlenkia šviesą ir ją vilkintis asmuo ar objektas tampa nematomas. Vietoj to, jis vardija, kur išradimas gali būti pritaikytas.

Anot G. Kramerio, iš tokios medžiagos pasiūtus kombinezonus galėtų vilkėti kariniai pilotai, priversti nusileisti priešo teritorijoje, taip pat desanto ir specialios šturmo pajėgos. Visai realu, kad ši technologija įgalins patobulinti nematomų lėktuvų galimybes – jie taps nematomi ne tik radarams, bet ir fiziniams stebėtojams. Tą patį galima pasakyti ir apie „stealth“ tipo povandeninius laivus – šie neva galėsią nepastebimai manevruoti visai šalia priešo flotilės.

Bendrovės vadovo žodžiais tariant, labiausiai neįtikėtinai skamba, jog „Quantum Stealth“ medžiaga padengti tankai galės veržtis į priešo teritorijas nematant jų buvimo vietos – bus girdėti tik jų variklių ir pabūklų triukšmas.

„Maskuojamosios medžiagos „Quantum Stealth“ psichologinis poveikis priešo kariams yra tiesiog žudantis – jie nebeturės galimybės žinoti, kas ir kada juos stebi, kas ir kada į juos taikosi ir apskritai ar juos kas nors stebi ir į juos taikosi, ar jie nėra apsupti, - vardijo G. Krameris. – Kaip tu gali numušti priešo taikinį, jei jo nematai? Kaip apsiginsi nuo nematomo?“

Prisijungęs


Vanesa  Gruodžio 12, 2012, 20:55:05

geras :), bet šis dalykas patekęs į priešo rankas gali būti panaudotas blogiems tikslams :)

Prisijungęs


Legatas  Gruodžio 12, 2012, 22:17:57

joa jei pas mane pakliutu lektau pirmu taikimu i banko saugykla :D o siaip tokiems dalykams yra ir priesnodziai,jei vyktu karas paleistu lektuvus su dazais ir problema manau isisprestu.

Prisijungęs


Vanesa  Gruodžio 12, 2012, 23:53:17

joa jei pas mane pakliutu lektau pirmu taikimu i banko saugykla :D o siaip tokiems dalykams yra ir priesnodziai,jei vyktu karas paleistu lektuvus su dazais ir problema manau isisprestu.
galbūt :), o jei ten atsparus dažams :D

Prisijungęs


Legatas  Gruodžio 13, 2012, 08:13:49

tada tures naudoti garsine saudykle :D pavadinimo nepamenu kaip tikslei vadinasi tas gynklas,bet esme tame kad ja naudojant zmogus gali isproteti arba apkursti,nemanau kad kostiumas atspindetu ir garsa :D

Prisijungęs


cdrw  Gruodžio 13, 2012, 14:18:01

Tai kiek jie dar sukure yra kokiu technologiju apie kurias mes nezinome? Speju daugybe....

Prisijungęs


Vanesa  Gruodžio 13, 2012, 14:45:30

Tai kiek jie dar sukure yra kokiu technologiju apie kurias mes nezinome? Speju daugybe....
tai nemažai ir panaudojo mums nežinant :D

Prisijungęs


cdrw  Gruodžio 13, 2012, 14:51:49

Kur panaudojo? Karuose ar šiaip turi omenyje visuose kariniuose konfliktuose?

Prisijungęs


Vanesa  Gruodžio 13, 2012, 14:54:48

Kur panaudojo? Karuose ar šiaip turi omenyje visuose kariniuose konfliktuose?
tai taip tiesiog bandydami :), o gal ir karuose, tik jie tai gali žinot :)

Prisijungęs


Mantas  Kovo 15, 2013, 15:22:59

Tai dar uz poros simtu metu vyks karas, o jo mes net nematysime :))

Prisijungęs