Ar Marse egzistavo gyvybė?  (Skaityti 17636 kartai) Spausdinti

1 2 3 4 B


cdrw  Spalio 30, 2012, 10:58:55

Pilkasis, truputi nesuprtau, ka nori pasakyti. Turi omeni, kad valdzia specialiai naudoja zmones suklaidininimui del NSO? o kokiu tikslu? Ka nuslepti jie nori?

Prisijungęs


Pilkasis  Spalio 30, 2012, 19:15:55

Pvz. nukreipti demesi nuo kokiu nors ivykiu, arba nuslepti kokius nors bandymus kuriu nieks neturejo matyt suverciant ant nso, tai galetu but nauju skraidymo aparatu ar kokiu ginklu. Priezasciu gali but simtai nes valdzia visada turi ka nuslept.Kai zmones uzsieme ''nezemiskais'' objektais tai nemato kas panosej vyksta. Be to didzioji dalis NSO yra matoma JAV. Keista? O dar labiau keistas sutapimas, kad butent JAV daugiausi uzsiima nauju ginklu ir karines technikos kurimu. Nenoriu paneigti ateiviu egzsitavimo, tiesiog duodu siek tiek peno apmastymams. Nereikia tiketi viskuo ka matai ir ka zinesklaida mum kisa.

Prisijungęs


Legatas  Spalio 30, 2012, 19:43:49

idomus tavo argumentai.. nes tokie dalykai jav vykdoma jau ganetinai senai ir gan daznai yra pateikema siektiek tiesos apie nso taciau dauk ir dezinformacijos todel labai sunku viska atsijoti ir atskyrti kas tikra kas ne ;)
Taciau nelabai as ikertu kodel jav taip daro ta prasme atskleidzia siektiek tiesos o paskui vel paneige,nes tas pasakymas kad nenori zmoniu gazdinti ar sokiruoti kad ateivei egzistuoja ir panasiai tai man sukele juoka,nes nafik tada rinkti ir kaupti info apie nso ir visokes anomalijas juk tai yra viesa paslaptis jau zmones kaip ir isisavine ta dalyka kad esame visatoje ne vieni,taciau jav nei paneige nei patvirtina to.Tas va man dalykas nesuprantamas..

Prisijungęs


phant3ryxi  Lapkričio 18, 2012, 19:19:47

gal kada nors ir egzistavo pvz kai dar nebuvo isnyke dinozaurai  :) ,bet jeigu diena jo temperatura +100 o nakti -100 tai kasznau,gal ir nebuvo givybes
skaiciau viename zurnale kad marse isnyko gyvybe (galbut) del to kad i marsa atsitrenke meteoritas,panasiai kaip su dinozaurais zemeje...

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 18, 2012, 19:33:53

Temperatūra nėra labai svarbi, juk gyvybė gali prisitaikyti.

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 26, 2012, 18:18:18

pritariu nes yra bakteriju kurios netgi islieka gyvos po lavos isiverzimu ar labai dideles minusines tenperaturos taip pat be deguonies.

~~~

Milijardierius, kosminės bendrovės „SpaceX“ įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas (Elon Musk) nori padėti Marse įkurti 80 tūkst. žmonių koloniją, rengdamas keliones į Raudonąją planetą. Kelionė vienam asmeniui kainuotų apie 500 tūkst. JAV dolerių.

E. Musko vizijose ambicinga Marso kolonizacija prasidėtų 10 žmonių grupelės nuskraidinimu į kaimyninę planetą. Jie ten keliautų didžiule daugkartinio naudojimo raketa, varoma skystu deguonimi ir metanu.

„Marse būtų galima įsteigti savarankiškai apsirūpinančią bendruomenę ir ją išauginti į didžiulę koloniją“, - lapkričio 16 d. Karališkojoje aeronautikos organizacijoje (Londonas, JK) kalbėjo E. Muskas, atvykęs ten ne tik papasakoti apie verslo planus, bet ir atsiimti organizacijos įteiktą aukso medalį už reikšmingą indėlį į kosmoso komercializacijos procesus.

Marso pionieriai

Marso kolonijos įkūrėjai turės galybę įrangos ir technikos – taip pat ir mechanizmus, iš Marso atmosferoje esančio azoto ir anglies dvideginio bei negiliai planetos plutoje esančio sušalusio vandens gaminsiančius trąšas, metaną ir deguonį.

Raudonosios planetos pionieriai atsigabens ir statybinių medžiagų, kad galėtų statyti perregimus pastatus, kurie užpildyti marsietiškos atmosferos anglies dvideginiu Marso žemėje galtų auginti Žemės augalines kultūras. Pirmajai Marso kolonijai sustiprėjus, didžiulės raketos į planetą atgabentų daugiau žmonių, resursų ir įrangos.

Kolonijiniai E. Musko planai nėra siejami su pastoviai tarp Žemės ir Marso kursuosiančiu erdvėlaiviu.

„Ne, tai nebus reguliariai kursuojantys erdvėlaiviai, - portalui „Space.com“ patvirtino E. Muskas. – Su jais bėda ta, kad jų reikia daug. Be to, reikia atsižvelgti į Žemės ir Marso tarpusavio poziciją, kuri nuolat keičiasi. Todėl iš pradžių reguliarių reisų nebus.“

E. Muskas atskleidė, kad Marse astronautai leistųsi „Dragon“ kosminėmis kapsulėmis. Paklaustas, ar ant Marso paviršiaus leistųsi ir visas erdvėlaivis (kalbama, kad jo pavadinimas gali būti MCT – „Mass Cargo Transport“ arba „Mars Colony Transport“), E. Muskas atsakė „galbūt“. Preliminariais skaičiavimais, milžiniško erdvėlaivio degaluose būtų apie 30-40 proc. skysto deguonies, o keliautojus nuo Saulės ir kosminės spinduliuotės dengtų skysto vandens talpyklų skydai.

Bilietas už 500 tūkst. JAV dolerių

Anot milijardieriaus, tokia kelionės į Marsą kaina vienam asmeniui – visai reali.

„Bilieto kaina turi būti pakankamai maža, kad daugelis išsivysčiusių pasaulio šalių piliečių, įkopę maždaug į ketvirtą dešimtį, galėtų turėti susitaupę pinigų sumą, reikalingą tokiai kelionei, - aiškino E. Muskas, bilieto kainą sulygindamas su namo įsigijimu Kalifornijoje. Jo vertinimu, kai Marsas bus praėtas kolonizuoti, Žemėje gyvens apie 8 mlrd. Žmonių. Kelionei į Raudonąją planetą būtų pasiruošęs tik maždaug 1 iš 100 tūkst. žmonių, tad žemiečių koloniją Marse galėtų sudaryti apie 80 tūkst. žmonių.

Visa Marso kolonizavimo programa (E. Musko vizijoje jos finansinę naštą dalijasi vyriausybės ir privačios bendrovės) turėtų tilpti į 36 mlrd. JAV dolerių biudžetą. Kitaip tariant, kolonijai skirta pinigų suma neturėtų viršyti 0,25-0,5 šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). 2010 m. JAV BVP siekė 14,5 trilijonus JAV dolerių. 36 mlrd. JAV dolerių yra kaip tik 0,25 proc. BVP. Jei visi 80 tūkst. kolonistų sumokėtų po 500 tūkst. JAV dolerių, susidarytų dar 40 mlrd. JAV dolerių suma.

„Dalį pinigų tektų išleisti Marso bazės statyboms. Tai būtų kolonijos pagrindas, - samprotauja E. Muskas. – Kažkas panašaus juk buvo ir su anglų kolonijomis Amerikoje. Kad viskas įsibėgėtų, reikėjo nemenkų investicijų.“

Didelė daugkartinio naudojimo raketa

E. Muskas kolonistus į Marsą norėtų skraidinti patobulinta „SpaceX“ kuriama raketa „Falcon 9“.

„Ji bus gerokai didesnė (nei dabartinė „Falcon 9“), tačiau man neatrodo, kad jau esame pasiruošę apibrėžti sąmatą. Apie ją galėsime pakalbėti kitais metais“, - tvirtino E. Muskas, pabrėždamas, jog ne didesnė nei 500 tūkst. JAV dolerių kaina už bilietą į Marsą būtų įmanoma tik tuo atveju, jei kolonistus skraidintų duagkartinio naudojimo raketos.

Bendrovė „SpaceX“ jau testuoja vadinamąsias naujos kartos „Falcon 9“ transportines raketas, kurios ir kiltų, ir leistųsi vertikalioje padėtyje. Prototipas, pavadinimu „Grasshopper“ („Žiogas“) yra pirmoji „Falcon „ raketos pakopa su nusileidimui reikalingomis atramomis. „Grasshopper“ yra atlikęs du trumpus skrydžius. Pirmąjį – rugsėjo 21 d. (pakilo į 2 metrų aukštį) ir lapkričio 1 d. (pakilo į 5,4 metrų aukštį).

„Per artimiausius mėnesius ketiname ženkliai padidinti šio aparato pakilimo aukštį ir greitį, - žada E. Muskas. – Tikiu, kad leidžiantis Marse pasitaikys kraterių. Jei jų nebus, mums labai pasiseks. Vertikalus raketos nusileidimas yra ypatingai reikšmingas proveržis duagkartinio naudojimo perspektyvoje.“

Verslininkas tikisi visiškai paruoštą daugakrtinio naudojimo raketą „Falcon 9“ turėtų po 5-6 metų.

Kitas daugkartinio naudojimo Marso raketos akmuo – „DpaceX“ projektuojama iškėlimo į kosmosą sistema „Falcon Heavy launcher“. Pirmas bandomasis šios raketos skrydis planuojamas kitais metais, Vandenbergo oro pajėgų bazėje (Kalifornija, JAV).

„Falcon Heavy“ iš esmės yra „Falcon 9“ raketa su pritvirtintomis papildomomis dviejomis pirmos pakopos „Falcon 9“ raketomis. Tokia triguba pirmos pakopos raketa į 200 km aukštį galėtų iškelti apie 53 tonų svorį. Tiesa, „Falcon Heavy“ yra gerokai mažesnė už E. Musko planuojamą raketą į Marsą – tokiai bus kuriamas visai kitoks variklis.

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 26, 2012, 18:26:53

Tingiu skaityt, gal gali trumpai esmę papasakot ? :D

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 26, 2012, 19:17:12

Na as tam ir dedu straipsniukus kad zmones paskaityti turetu ka ;) o esme pati trumpai snekant tai tas milijonierius investuoja saibas i kosmini projekta.Kurio pagalba uz 500 000 dolcu galesi nukeleuti i marsa ir ten apsigyventi kaip kolonistas.Raketa falkon bus paruosta mazdauk po 5-6m.

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 26, 2012, 21:02:56

Nemanau, kad tai būtu gerai, žmonės pradės skraidyti į marsą prasidės kolonizavimas. Turtuoliai persikels į marsą , o žemėje sustiprės skurdas. Tai nėra saugu. Kuo žmonės kvepuos? atgabentu deguonimi? bet ką darys kai jis per greit išsibaigs? Ir taigi marsas daug arčiau saulės, o vien dabar yra sustiprėjusios saulės magnetinės bangos, tai pakenks sveikatai, gal netgi palaipsniui žmonės mutuos... Jei dažnai skraidys iš marso į žemę dar prasivers kokia kilpa.. :D  Bet tikiuosi jie viską apgalvos prieš darant .

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 26, 2012, 22:28:39

Na kiek as supratau tai deguoni ispradziu gamins aparatai o paskui manau kai suveses augmenija bus lengveu.bet kai pagalvoji jei koks meteoritas ar koks uraganas ten pazeis gyvenamosios vietos sienas ar panasiai tai visiems hana bus jei nebus su skafandrais.

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 26, 2012, 22:52:53

Tai labai rizikinga. Ir manau, kad ne veltui iš ten išnyko augmenija ir gyvūnija (nepamirškime, kad buvo rasta vandens buvimo vietų) , priežastys gali būti įvairios: Didelis karštis, ar net bakterijos, kurios viską išnaikino....

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 26, 2012, 23:17:27

na cia galima dauk mastyti kas ir kaip buvo,bet esme ta kad visdelto hebra pasiruose ten skristi ir ikurti kolonija.Net pries kelis metus buvo vygdoma apklausa kas noretu skristi i marsa be bilieto atgal tai i nasa parejo daugeu nei 100 000 laisku su savanoriskais pareiskimais vikti i marsa del mokslo,be teises sugryzti i zeme.Taciau siuo atveju kiek supratau jei ikurs ten kolonija manau galimas variantas kad gales ir gryzti jei zada kurti daukartini erdvelaivi.Beja nesenai berots praita savaite Nasa pranese kad marse aptiko kaska kas pakeis dauk ka musu gyvenime ir apie tai bus rasoma istorijos vadoveliuose ir panasiai.Bet dar nieko konkretaus neskelbe matomai nori daugeu viska isiaiskinti ir patikrinti.idomu ka jie tokio galejo rasti galbut tai kaskas sieja su musu gyvibes atsiradimu zemeja?

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 26, 2012, 23:29:20

O, geras... Įdomu ką rado..

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 27, 2012, 00:51:06

O, geras... Įdomu ką rado..

cia va yra tas straipsniukas:
 http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-29610/straipsnis/Ka-sukreciancio-ka-tik-Marse-atrado-marsaeigis-Curiosity?l=2&p=1

pakopinciau bet man labai lagina kai du langus atidarau ramu truksta mano telefui :D

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 27, 2012, 20:09:59

 Tikiuos jau greit paskelbs ką rado, laukiu nesulaukiu sužinot ką jau ten tiek iškapstė.

Prisijungęs