Ar tik nesusprogs saulutė? Ar nesusprogs?  (Skaityti 1529 kartai) Spausdinti

1 B


inkognito  Gegužės 23, 2014, 20:48:48

Saulėje vysta katastrofiški reiškiniai.parastaiSaulės vidaus gelmių temperatūra siekia 11 milijonų laipsnių pagal Cesijaus skalę,tačiau nuo 2005 metų iki 2007 šoktelėjo iki 24 milijonų karščio,nelabai senai plazmos pliūpsnis tris kartus didesnis už žemę buvo išmestas,- visa laimė, kad į priešingą pusę, nei radosi tuo metu žemės planeta.Jei netyčia būtų pataikęs į mus šiandien jau visi būtume iškepę. Kai kurie mokslininkai nustatė kad mūsų saulės tipo žvaigždės nesulaukia gilios senatvės kad jos virs raudonosiomis milžinėmis ir prarijusios aplinkines planetas vės susitrauks į žemės diametro baltają nykštukę,o sprogsta supernovomis pačiame savo jėgų žydėjime,panašu kad toks scenarijus visai įmanomas artimiausius dešimtmečius ir mūsų saulutei. Smulkiau apie tai:
   
http://www.paranews.su/news/kogda_potukhnet_solnce/2014-03-26-596

Prisijungęs


Šešėlis  Gegužės 25, 2014, 16:28:22

Na saulė turi savo aktyvumo ciklus, tai gal kaip tik tas ciklas eina, nes kiek žinau, nesenais metais turėjo būti maksimumas :) O jei ir sprogs, tai ką? Išsigelbėti nėra šansų, tai ir sukti galvos nėra ko :D

Be to pasakymas "kai kurie mokslininkai" nelabai ko vertas. Kai kurie mokslininkai manė, kad žemė plokščia :) Kai kurie mokslininkai, manė, kad įjungus didįjį hadronų greitintuvą, bus sukurta juodoji skylė :)

Prisijungęs


iLaimis  Balandžio 10, 2016, 02:15:35

Nereikia pergyventi, spėsim dar daug gyvenimų nugyventi kol saulutė „pasibaigs", kokį keletą milijonų metų tai tikrai. :)

Prisijungęs


Morbid Hazeman  Gruodžio 28, 2016, 18:20:54

Nereikia pergyventi, spėsim dar daug gyvenimų nugyventi kol saulutė „pasibaigs", kokį keletą milijonų metų tai tikrai. :)

Kodėl taip pesimistiškai?  :) Pora milijardų pasaka astronomų.  :D

Prisijungęs


inkognito  Sausio 02, 2017, 21:33:32

Deja tokio tipo žvaigždės kaip mūsų saulė, miršta pačiame savo jėgų žydėjime,nelaukdamos kol bus išeikvotos paskutinės vandenilio atsargos. Supernova iš jų pasidaro per 30 mūsų dienų o po dar 30 ji jau pradeda sparčiai trauktis.
   Pritariu trauktis kur nors ar pakeisti ką nors mes vis viena neturime jokių šansų,tad tokie ginčai tikrai kaip ir neturi jokios prasmės.
  Kas įdomu astronomai tyrė apie kelis tūkstančius baltūjų nykštukių  buvusiu žvaigždėmis spektrines linijas siekdami rasti cheminės medžiagos jų spektre,kuri susidaro pūvant lavonams. Tokia padėtis atsiranda kai planetoje pasidaro per karšta gyventi  ir visa kas gyva joje žūsta palikdami po savęs tam tikras metano dujas.
 Ištyrus kelis tūkstančius tokių buvusių žvaigždžių o po kolapso tapusių baltosiomis nykštukėmis bent 60 procentų buvo rasta tokių dujų spektro tose žvaigždėse. Iš to buvo sprendžiama kad gyvybė visatoje  tikrai ne vienetinis reiškinys,tik gaila jos tokios tragiškos baigties.

Prisijungęs