Mėnulis  (Skaityti 11326 kartai) Spausdinti

1 2 3 B


Maiklas  Spalio 07, 2012, 16:29:04

viena vakara man buvo toks keistas nutikimas. Zodziu menulis vakare pakyla kaip iprastai bet kazkodel pradejo leistis ir pradejo svisti lyg tuoj prasides rytas bet veliau vel sutemo

Prisijungęs


vitake  Spalio 07, 2012, 16:35:34

Tai įprastas reiškinys, kažkokiu nakties metu visada atrodo, kad rytas nors tik prasideda naktis, nežinau kaip ir kodėl tai vykta, bet vyksta.

Prisijungęs


Maiklas  Spalio 07, 2012, 18:56:08

o tai vyksta gal tam tikru laiku pvz. menesi diena ?

Prisijungęs


Aalyah  Spalio 07, 2012, 19:20:14

Šviesos lūžiai būna. Krc kažką yra šnekėje per fizika :D

~~~

Man neaktualu, kaip šviesa žaidžia su mėnuliu, kas jame atsispindi, ir tavo durnas komentaras.

Prisijungęs


Legatas  Spalio 31, 2012, 08:30:03

as tai pavizdziui nemanau kad tai durnas komentaras nes as tokio dalyko nezinojau paprasciausi tai dabar visai smagu isgirsti ir apsisviesti :)

Prisijungęs


Aalyah  Spalio 31, 2012, 11:07:33

Aš šneku apie tą komentarą, kad reikėjo klausytis per pamokas. Žmogus rašo žinutes, pats apie tai nieko nemokėdamas, vien dėl skaičiaus.

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 09, 2012, 17:50:29

a tai netaip supratau tada :) na bet vistiek esme ta kad as bent jau is siu jusu kalbu suzinojau kaska naujo ir praturtinau savo smegenis naujomis ziniomis :D

~~~

Truputelis naujienu ;)

NASA vėl puoselėja rimtas užmačias nuskraidinti astronautus į Mėnulį. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra jau kurį laiką planuoja kosminėje erdvėje už kitos Mėnulio pusės pastatyti kosminę stotį. Tai būtų savotiška atspirties bazė būsimoms žmonijos kelionėms į artimiausias kosmoso gelmes, o visų realiausia – 2025 m. planuojamai žmonių misijai į asteroidą.
" Į perrinkto JAV prezidento Barako Obamos vizijas šis planas, ko gero, jau įtrauktas, nors jis buvo laikytas paslaptyje iki pat to momento, kai paaiškėjo prezidento rinkimų rezultatai, - tvirtina kosmoso politikos ekspertas iš Džordžo Vašingtono universiteto Džonas Logsdonas (John Logsdon). – NASA šį planą nuosaikiai tobulino jau kurį laiką. Naujausia plano versija papildyta Mėnulio vartų „Žemė-Mėnulis“ arba Antrojo Lagranžo taško (L2) išnaudojimo perspektyvomis.“

Antrasis Lagranžo taškas yra zona kosminėje erdvėje, kurioje dėl Žemės ir Mėnulio traukos jėgų atsvaros nėra gravitacijos ir į tą zoną patekę objektai be jokių energijos sąnaudų kybo vietoje.

2010 m. B. Obama nukreipė NASA telktis į 2025 m. pilotuojamą misiją į asteroidą, o po to, ketvirtojo dešimtmečio viduryje – galbūt ir į Marsą. Kad pasiektų tokius tolimus objektus, NASA kuria milžinišką raketą, pavadinimu „Space Launch System“ (SLS) ir įgulos kapsulę „Orion“.

Tiesa, kai SLS ir „Orion“ bus paruoštos skrydžiams (planuojama, jog tai įvyks 2021 m.), astronautams į asteroidą keliauti dar bus per anksti. Panašu, kad pirmiausia jie skris į L2 tašką už Mėnulio, kuris galėtų tapti misijų į tolimesnius Saulės sistemos kampelius, starto aikštele. Kol kas kalbama, kad L2 taške gali būti įkurdintas erdvėlaivis-kosminė stotis, kurioje NASA ir jos tarptautiniai partneriai galėtų tyrinėti žmonių gyvenimą tolimajame kosmose. L2 stotyje dirbantys astronautai būtų įtraukti ir į Mėnulio tyrinėjimo programą – nuotoliniu būdu valdytų ant palydovo paviršiaus nuleistus mėnuleigius.

NASA pareigūnai mano, kad minėtas žmonių siuntimo į tolimąjį kosmosą misijas galėtų įvykdyti be papildomų biudžeto injekcijų (2013 m. numatomas NASA biudžetas – 17,7 mlrd. JAV dolerių).

„NASA nekalba apie finansavimo padidinimą, - pažymi Dž. Logsdonas. – Tiesiog daugiau resursų bus perkelta į SLS ir „Orion“ projektavimo darbus.“
 Naujos misijos į Mėnulį - nebe už kalnų?

Antrojo Lagranžo taško L2 išnaudojimas galėtų prasidėti jau 2021 m. – ten astronautai skrietų SLS ir „Orion“. Šiai misijai NASA suteikė „Exploration Mission 2“ („Žvalgomoji misija 2”) pavadinimą. „Exploration Mission 1“ bus vadinama pirmoji bandomoji SLS misija be astronautų, numatyta 2017 m.

„Nesu susipažinęs su detalėmis, tačiau antroji žvalgomoji misija gali reikšti veiklos submėnulinėje erdvėje pradžią“, - teigė Dž. Lodsonas. Detalės netrukus gali paaiškėti – NASA atstovai tik ką davė aiškią užuominą, jog netrukus bus padarytas kažkoks svarbus pranešimas.

Prisijungęs


phant3ryxi  Lapkričio 18, 2012, 19:14:59

esu macius raudona menuli,tamsiai orandzini menuli.Tik man liko paslaptis kodel viena karta maciau sviesiai sviesiai violetini menuli? cia kazkoks saules atspindys?

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 18, 2012, 19:20:36

cia kuriuo metu matei ziema vasara,ir kokia mazdauk valanda saulei leidziantis ar viduri nakties o gal ryte?

Prisijungęs


phant3ryxi  Lapkričio 18, 2012, 19:25:55

man rods buvo lyg ir ziemos pradzia,sniego biski buvo,ir buvo kazkur apie 4 val ryto,nes pabudau ir negalejau uzmigt

Prisijungęs


vitake  Lapkričio 18, 2012, 19:31:13

Tai gali būti nuo teršalų.

Prisijungęs


Legatas  Lapkričio 18, 2012, 19:33:47

hmm 4h ryto dar saulei pateketi toloka... buciau manes gal tai saules atspindis kaskoks todel buvo suzaista su spalvomis o dabar nelabai turiu ka ir pasakyti atvirai pasakius...
tokios spalvos labeu pasitaiko vasaros metu bet ne ziemos periodu kai menulis buna dazneusiai baltas,geltonas,arba rausvas ;)

Prisijungęs


Vanesa  Lapkričio 30, 2012, 21:27:42

Na man ir ne kartą teko matyti raudoną mėnulį :) ir radau tokį paaiškinimą kodėl taip nutinka: mėnuo būna baltas, kai kabo aukštai danguje, o geltonas ar net apelsininis – kai nusileidžia prie pat horizonto. Priežastis – pasikeitęs atstumas, kurį tenka įveikti nuo jo atsispindinčiai saulės šviesai, kad pasiektų mūsų akis. Nuo to priklauso sidabrinio rutulio spalva, nes oras absorbuoja į regimos šviesos sferą patenkančias trumpas bangas, atsakingas už žydrą ir violetinę spalvas. Kai Mėnuo matomas prie pat horizonto, jo šviesai tenka ilgesnis kelias, tad oras „nuvagia“ daugiau trumpųjų bangų. Lieka ilgosios bangos, skleidžiančios geltoną ir raudoną šviesą. Todėl, kai leidžiasi, Mėnulis, panašiai kaip ir Saulė, tamsiai rausta. (Saulė ir mėnulis visada atrodo raudonesni, kai jie yra netoli horizonto. Dėl šios priežasties mes juos matome storiausioje atmosferos vietoje, kuri sugeria mėlyną šviesą ir praleidžia raudoną):)

Prisijungęs


Legatas  Gruodžio 06, 2012, 14:59:27

Sėkmingai pabaigę pirminius bandymus Pekine, Kinijos astronautai rengiasi žengti kitą žingsnį ir auginti šviežias daržoves Marse ir Mėnulyje.

 Ekologinėje gyvybės palaikymo sistemoje“, 300 kubinių metrų kabinoje, leidžiančioje astronautams pasirūpinti oro, vandens ir maisto atsargomis, augintos keturių rūšių daržovės, pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

 Teigiama, kad šią sistemą bus siekiama panaudoti steigiant bazes Marse ar Mėnulyje.

 Eksperimento dalyviai galėtų skinti šviežias daržoves maistui, teigia Dengas Yibing, Kinijos astronautų tyrimų ir rengimo centro mokslininkas.

 „Kinijos astronautai ateityje galėtų gauti šviežių daržovių ir deguonies resursų, nežemiškose bazėse užsiimdami sodininkyste“, – teigiama pranešime.

 Kinija pirmą tiriamąjį kosminį aparatą Mėnulyje tikisi nutupdyti jau kitais metais. Tai – ambicingos kosminės programos, kurios ilgalaikis tikslas – nusileidimas Žemės palydove, dalis.

 Tačiau kada Kinija galėtų nuskraidinti žmogų į Mėnulį, kol kas neskelbiama.

 Pirmasis Kinijos astronautas Yang Liwei praėjusį mėnesį teigė, kad astronautai kosmose galėtų įkurti valdančiosios komunistų partijos skyrių.

 „Jei įkursime partijos skyrių kosmose, jis bus „aukščiausias“ pasaulyje“, – astronautą citavo „Xinhua“.

 Astronautas kosminiame aparate „Shenzhou 5“ pakilo ir Žemę apskriejo 2003 metais.

Prisijungęs


vitake  Gruodžio 06, 2012, 20:42:46

Iš esmės fainai. Kinai neturi savo žemės ploto ir turi norą įleisti savo nagus į žemę. Ir tai būtų erdvės ir mokslo suvokimo praplėtimas. Bet nemanau ar ilgai išbus vien tik daržovės ten.. Dar sumastys įrengt fabrikus, gamyklas, tada bus baisiai..

Prisijungęs