Pagrindinė Feng Shui idėja, apskritai vienas svarbiausių Rytų filosofijos supratimų – tai visatos kaip gyvos visumos samprata. Visata nėra materialus daiktas, tai milžiniškas energijos laukas. Ne tik Azijos išminčiai, bet ir naujųjų laikų fizikai pripažino, kad visas kosmosas sudaro vieną pulsuojančią visumą ir joje viskas tarpusavyje susiję. Viskas yra gyva, niekas nėra atskirta. Pati mažiausia dalelė susijusi su didžiausia. Tikriausiai buvo teisūs ir senovės graikai, sakydami, kad turi egzistuoti kas nors panašaus į pasaulio sielą. Feng Shui jau seniai studijuoja gyvąjį ryšį tarp įvairių visatos ir žemės — makrokosmo ir mikrokosmo – energijos laukų.
Kur statytis namą?
Tarp neaukštų kalvelių, aukštų medžių arba kalno iš užpakalinės namo pusės, o priekyje turi būti atviras plotas į slėnio ar mažo upelio pusę. Visiškai paprasta! Tik veikiausiai namo vieta jums ir yra sunkiausias galvosūkis? Paprastai beveik neįmanoma įgyvendinti šio Feng Shui reikalavimo. Tačiau yra daugybė detalių, į kurias reikėtų dėmesį, kad išvengtumėte bent jau didelių klaidų, ir atsižvelgti į Feng Shui patirtį.
Namas tik tada bus harmoningas, kai visi atskiri daiktai ir bendra namo energija bus darniai susiję. Šiuo atveju namą globos dangaus gyvūnai, o penki elementai bus darniai įgyvendinti pastate. Žinoma, in ir jang energijos šiuo atveju randa pusiausvyrą viena su kita. Kad įgyvendintumėte šiuos principus, pirmiausia turite iš pagrindų susipažinti su aplinka. Vieta, kur šalia diskotekos yra mašinų lakavimo centras, per penkis šimtus metrų nutolęs nuo plovyklos, neatitiktų Feng Shui principų. Būtina, kad netoli namo augtų medžių ir kitų augalų, taip pat būtų, nors ir nedidelis, vandens telkinys. Svarbu, kad namas nebūtų statomas tuščioje vietoje, kitaip sakant, dykynėje.
Ketinantiems namą statytis kalnų rajone, Feng Shui pataria nesirinkti vietos per arti kalno. Antraip vyrautų per stipri ugnies energija ir gali rastis vėjo sūkurių. Negana to, grėstų akmenų, o žiemą – sniego griūtys. Feng Shui, kaip ir daugelis Rytų filosofijos doktrinų, pasisako už „viduriuką“. Kalnuotų šalių gyventojams siūlo namą statytis ne per aukštai ir ne per žemai. Vidutiniame aukštyje išvengiama vėjo gūsių ir slėnio ankštumo. Jei namą statysitės gyvenamoje vietoje, tai būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kad jis nestovėtų prie pat tiesios gatvės. Ji per daug pagreitintų či energiją, dėl to stipriai sutriktų energijos pusiausvyra. Taip pat nėra patartina namą statyti aklagatvio gale. Čia nepageidaujamai stipri energijos tėkmė būtų nukreipta tiesiai į namą. Jeigu namas jau stovi tokioje vietoje, patartina pastatyti tvorą arba užauginti aukštą gyvatvorę – tai atlaikytų energiją.
Be abejo, Feng Shui principai galioja ir miestui. Primygtinai prašoma nestatyti namo ir neįsirengti buto arti fabrikų ar gamyklų, antraip sulauktumėte neigiamų pasekmių: jums kenktų cheminiai, biologiniai teršalai ar paprasčiausiai prarastumėte gerą savijautą. Feng Shui taip pat nepataria įsikurti arti kapinių, bažnyčių (per daug in energijos), barų, viešnamių, kalėjimų, ligoninių, policijos nuovadų, gaisrinių ar vyriausybinių įstaigų. Kiekvienu atveju svarbu sureguliuoti či tėkmę. Taip pat svarbu auginti kuo daugiau augalų. Gėlynėlis, gyvatvorė ar keletas krūmų iš karto teigiamai veiks.
„Net šventuolis negali gyventi taikiai, jeigu jis nepatinka piktam kaimynui.“ Šie žodžiai ne Feng Shui praktiko, tačiau jie pasako gilią išmintį. Tinkamai pasirinkti kaimynus — vienas svarbiausių Feng Shui principų. Arba nuosavas sklypas turi būti visiškai nesusijęs su kaimynų sklypu, tada gana dideliame plote susikurtumėte savąjį energetinį lauką; arba jis turi būti iš abiejų pusių gerai apsaugotas. Kaimynai, tiksliau, jų pastatai, taip pat gali „laidyti kenkiančias strėles“. Svarbu kuo mažiau kivirčytis su kaimynais. Kiekvienas nesutarimas nuodija aplinką ir „kenkiančios strėlės“ tikrai pasiektų savo tikslą.
Ypač į dvi Feng Shui taisykles turėtumėte atkreipti dėmesį, kad apsaugotumėte įėjimą į namą: pirma, durys turi būti ne taip įrengtos, jog įėjusi či energija tuoj pat vėl galėtų išeiti; antra, „kenkiančios strėlės“ turėtų būti nukreipiamos nuo namo, kad nepridarytų žalos. Feng Shui mokyme durys tam tikra prasme vaizduojamos kaip „namo burna“ ir ji turi būti itin saugoma. Labai gerai padeda apsisaugoti ant durų pakabintas apskritas, panašus į vainiką daiktas. Taip pat padeda saugantys ar galingi gyvūnai ant stogo frontono. Taip mėgsta saugotis Alpių kraštų žmonės ir jie teigia, kad šis Feng Shui principas yra nepaprastai veiksmingas.
Feng Shui sako, kad itin svarbu žinoti, kur kabinti veidrodžius. Yra buvę, kai namo gyventojams, remiantis Feng Shui principais, buvo patarta kabinti veidrodį ant durų, kad jis būtų tiesiai nukreiptas į kaimynų namą. Taigi jis turėjo saugoti. Tačiau tai prieštarauja Feng Shui nekenkti principui. Toks saugojimasis nuo kaimynų laikomas agresyviu veiksmu ir prieštarauja Feng Shui darnos sampratai. Taigi turėtų būti surastas kitas būdas apsiginti nuo neigiamos kaimynų či energijos. Taip pat nelengva rasti vietą veidrodžiui pačiame name. Tiesiai prieš lauko duris pakabintas veidrodis – nelaimės ženklas, nes visa laimė, kuri įžengia pro duris, iš karto vėl palieka namus. Be to, tai kenkia šeimininko sveikatai, kai durys tiesiogiai spinduliuojamos. Visi Feng Shui ekspertai pataria prieš kabinant veidrodį pirmiausia pasitarti su kompetentingu specialistu, kad išvengtumėte nemalonumų.
Tualetai, siejant juos su durimis, gali dviem atvejais kelti problemų: nepatartina tualetą įrengti už lauko durų. Šiuo atveju iš tiesų gyventojus užkluptų nelaimės. Taip pat, panašiai kaip ir su veidrodžiais, itin neprotinga, kai lauko durys yra tiesiai prieš tualetą. Šiuo atveju laimė nėra išspinduliuojama, o tiesiai nuplaunama žemyn.
Gyvenant mieste neįmanoma išvengti elektros stulpų, kelio ženklų, reklaminių stendų, stotelių tvarkaraščių stulpų kenksmingo veikimo. Šiuo atveju Feng Shui pataria auginti vijoklinių augalų, nes jie saugo nuo pavojų. Taip pat kalnų krištolas ar vėjo varpeliai pagerina gyvenimo kokybę.
Dauguma žmonių nė karto nesusimąsto, kad šviesa yra gyvenimas. Ji viena natūraliausių gyvenimo energijos formų. Šį suvokimą Feng Shui mokymas pritaiko visais aspektais. Saulės šviesa laikoma svarbiausia či energijos skleidėja. Todėl reikėtų itin kruopščiai patikrinti, ar saulės spinduliai nekliudomi pasiekia jūsų namus. Jei taip nėra, či tėkmė labai trikdoma. Jau seniai žmonės susižavėję stebi saulėtekius ir saulėlydžius. Šiomis paros valandomis žmogus, net neįtardamas, kad taip vyksta, yra paliečiamas šviesos ir spalvų paslapties. Šios valandos, kalbant apie šešėlius, vaidina
lemiamą vaidmenį, nes šiuo paros metu saulė yra žemiausiai, todėl šešėliai ilgiausi.
Jei kai kurios namo dalys bus per ilgai šešėlyje, tai bus prarandamos atitinkamos energijos. Jeigu rytų ar pietryčių pusėje yra per daug šešėlių, būtų svarbu saulės spindulius kompensuoti daugybe medienos, vandens telkiniais, pavyzdžiui, fontanėliais, baseinėliais ar pasodintais augalais. Pietų pusėje ugnies energiją stiprina židinys arba bent dažnai deginamos žvakės. Smailūs daiktai taip pat galėtų sustiprinti ugnies elementą. Užslinkus šešėliams pietvakarių pusėje, trūksta žemės energijos, o tai kelia grėsmę taikiems šeimyniniams stykiams. Tokiu atveju reikėtų auginti tikrai daug vazoninių gėlių, taip pat padėtų žemės atspalviai. Šešėliai vakarų pusėje, vadinasi, trūksta metalo energijos. Ji gali būti kompensuojama metaliniais žibintais ar metaliniais puodais. Remiantis Feng Shui principais, būtina iš esmės apgalvoti, kas vyks kiekvienoje patalpoje, ir tik tada nuspręsti, kaip jas įrengti, kokias spalvas panaudoti, kokia apdaila ir baldai tinka.
Pagal Peter Mitchel “Feng Shui “
Projektuoju namus pagal feng shui.
Sveiki Rolandai,
Projektuojate namus pagal feng shui? jei galite parasykite i asm. el pasta.
parasykite kokias fengshui paslaugas su namais teikiate?
Projektuoju namus pagal feng shui. 865577557 namuprojektai.pro