Sodą Feng Shui apibūdina itin saugotina vieta. Sodas – tai ne apleista namui priklausanti dalis, ji yra savarankiška teritorija, kuriai reikia skirti dėmesio, ją gerbti ir kruopščiai prižiūrėti. Kuriant sodą pagal Feng Shui principus, būtina atsižvelgti į daug dalykų. Kartu sodo šeimininkas gali pasinaudoti Europos tradicijomis, nes ir „senasis pasaulis“ turi per šimtmečius sukaupęs žinių, kaip apsodinti sodą ar parką. Svarbiausia sodo apsodinimo taisyklė: negalima trukdyti laisvai tekėti či energijai. Galima gana greitai pamatyti pagrindinius skirtumus tarp Europos sodo apželdinimo ir pagal Feng Shui principus apsodinto sodo. Europoje daugiau vyrauja geometrinių ir struktūrinių formų sodai, o Feng Shui teikia reikšmę darniam, banguotam, laisvam augimui. Dirbtinis sodas prieštarauja Feng Shui.
Sodas prie namo dažniausiai yra stačiakampio formos. Net ir lysvės. Feng Shui tam nepritaria. Tokį griežia išdėstymą reikėtų padaryti lankstesnį. Vienoje pusėje galima neišnaudoti visos erdvės ir sodo struktūrą pakeisti apvaliomis arba banguotomis formomis. Kitas Feng Shui sodo principas – vidurys turi būti paliktas laisvas, kad netrukdomai galėtų tekėti či energija. Jeigu jūsų sodas erdvus, takelius padarykite ne tiesius, o vingiuotus. Ci energija sode labiau mėgsta vingiuoti kaip gyvatė.
Medžiai yra itin stiprūs energijos šaltiniai. Todėl jie turėtų sode užimti svarbią vietą. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie neaugtų per arti namo. Pagal Feng Shui, ypač palanku būtų medžius sodinti sodo gale, kuo toliau nuo namo. Sodas yra magiškas, jei per jį teka upeliukas arba jame yra mažas tvenkinys. Tekantis vanduo skleidžia energiją. Feng Shui pataria vandens telkinį įsirengti namo priekyje, o ne už namo. Fontanėlis ar nedidelis auksinių žuvelių tvenkinys gerokai pagyvina sodą. Svarbu, kad vanduo judėtų, nes stovintis vanduo sugeria blogą či energiją, o ji gali pakenkti visam sodui.
Sodas, kaip ir namas, turi būti apsaugotas. Jei to negali padaryti medžiai, tai turėtų būti sodinama krūmų arba bent aukšta gyvatvorė. Sodą iš išorės atakuoja „kenkiančios strėlės“? Toje pusėje sustiprinkite apsaugą. Kiekviename sode turėtų būti pastatytas medinis stovas, apie kurį galėtų vyniotis vynmedis arba gebenė. Tiesa, aukšta tvora gali per daug sutelkti jang, tad ją reikia apželdinti. Patyręs Feng Shui praktikas pasakytų, kad netgi kruopščiai pritaikyti visi šios doktrinos principai namo viduje gali neteikti rezultatų, jeigu jų nebus laikomasi lauke, šiuo atveju, sode. Poveikis gali būti priešingas. Taigi sodas turi būti visada laikomas itin svarbia gyvenimo dalimi.
Pagal Peter Mitchel “Feng Shui “