Mėnulio fazės – jaunatis
Mėnulis apskrieja Žemę per dvidešimt aštuonias dienas, visuomet atsukęs į ją tik vieną savo pusę – tą, kurią visu gražumu matome per pilnatį. Tokį palydovo sukimąsi apie kitą dangaus kūną astronomai vadina rotacija. Jeigu – žiūrint iš Žemės – Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, tai visa į mus atsukta jo pusė skendi tamsoje. Tuomet jo visiškai nebematyti, Žemėje viešpatauja jaunatis (senovėje ją vadindavo dar ir „negyvuoju Mėnuliu“). Svarbu pastebėti, kad per jaunatį Mėnulis dvi tris dienas būna tame pačiame Zodiako ženkle kaip ir Saulė. Tai suprantama – juk per jaunatį Mėnulis labiausiai priartėja prie Saulės. Saulė, Mėnulis ir stebėtojas Žemėje tuomet būna išsidėstę beveik vienoje linijoje. Tad kovo mėnesį jaunatis visuomet būna Žuvų ženkle, rugpjūčio mėnesį – Liūte ir t. t.
Šią taisyklę pravartu įsidėmėti norint apytikriai apskaičiuoti, kokiame Zodiako ženkle tam tikru momentu yra Mėnulis. Nepamirškite: viename Zodiako ženkle Mėnulis būna maždaug dvi tris dienas. Per pilnatį, būsiančią po kovo jaunaties, Mėnulis per keturiolika dienų bus nukeliavęs lygiai pusę Zodiako, t. y. perėjęs per šešis Zodiako ženklus ir atsidūręs kažkur Mergelėje arba Svarstyklėse. Šį principą lygiai taip pat galima taikyti ir visiems kitiems metų mėnesiams.
Mėnulio kalendorius ir Mėnulio fazė – jaunatis, paprastai vaizduojama juodu skrituliu. Tai trumpas laikas, kai žmogų, gyvūnus ir augalus veikia ypatingi impulsai. Pavyzdžiui, jei tuo metu bent dieną pabadautume, išvengtume daugelio ligų, nes organizmo pasirengimas šalinti nuodus per jaunatį pats didžiausias. Jei norime atsikratyti žalingų įpročių, ši diena tam tiks kur kas labiau nei bet kuri kita. Paliegę medžiai, nugenėti tą dieną, taip pat gali pasveikti. Žemė pradeda kvėpuoti. Tiesioginis jaunaties impulsų poveikis juntamas ne taip smarkiai kaip pilnaties, nes gamtos jėgų persiorientavimas, prasidėjęs ėmus pilnėti sudilusiam Mėnuliui, vyksta kur kas švelniau nei atvirkštinis procesas per pilnatį.
Mėnulio fazės – Pilnėjantis Mėnulis
Praėjus vos kelioms valandoms po jaunaties išlenda dešinysis į Žemę atsuktos Mėnulio pusės kraštas, siauras pjautuvėlis. Mėnulis pradeda pilnėti, pasikeičia jo specifinis poveikis. Maždaug šešeto dienų kelionė iki jam virstant pusmėnuliu vadinama pirmuoju Mėnulio ketvirčiu; kitos septynios dienos iki pilnaties – antruoju ketvirčiu arba priešpilniu. Viskas, ko reikia organizmui, kad sustiprėtų ir atsigautų, tas dvi savaites veikia dvigubai stipriau. Mėnuliui vis labiau pilnėjant laikas operacijoms ar traumų gydymui darosi vis nepalankesnis. Ir skalbiniai, išskalbti naudojant vienodą skalbiamųjų miltelių kiekį, bus nebe tokie švarūs kaip Mėnuliui dylant. Per priešpilnį ir pilnatį pasaulį išvysta daugiausia mažylių.
Mėnulio fazės – Mėnulio pilnatis
Pagaliau, Mėnuliui įveikus pusę savo kelio apie Žemę ir atsisukus į mus visa regimąja puse, išvystame pilnatį – šviesų skritulį danguje. Žvelgiant iš Saulės, Mėnulis dabar būtų už Žemės. Mėnulio kalendorius pilnatį žymi šviesiu skrituliu. Per kelias pilnaties valandas Žemės gyventojus — gyvūnus, augalus, žmones – veikia aiškiai juntama jėga: pilnas Mėnulis pradeda dilti, o šis jo impulsų krypties pasikeitimas kur kas stipriau juntamas nei atvirkštinis, kuris vyksta per jaunatį. Lunatikai ima vaikščioti per miegus, žaizdos kraujuoja smarkiau nei kitu metu, tą dieną surinktų vaistažolių poveikis būna žymiai stipresnis, o nugenėti medžiai gali nudžiūti. Policijos nuovados, iš anksto rengdamosi nelaimių ir nusikaltimų bangai, stiprina savo pajėgas. Gerokai padaugėja darbo pribuvėjoms.
Mėnulio fazės – dylantis Mėnulis
Mėnuliui palengva keliaujant toliau, šešėlis vis labiau dengia jo dešinę pusę. Prasideda trylika dienų truksianti dylančio Mėnulio fazė (trečiasis ir ketvirtasis ketvirtis, vadinamas delčia). Už tai, kad buvo atrastas ypatingas šio laiko poveikis, taip pat turime būti dėkingi savo protėviams. Mėnuliui dylant geriau nei kitu metu pavyksta operacijos, tirpte tirpsta beveik visi namų ruošos darbai, galima valgyti daugiau nei įprastai ir nepriaugti svorio. Šis laikas palankus daugeliui darbų sode, gamtoje (gerai sodinti ir sėti šaknines daržoves), tačiau netinka, pavyzdžiui, vaismedžiams genėti
Mėnulio kalendorius Zodiako ženkluose
Žvelgiant iš Žemės, kuri sukasi apie Saulę, atrodo, jog Saulė per metus apeina visą Zodiaką – per mėnesį po vieną ženklą. Mėnulis visą Zodiaką apeina per savo 28 dienų ciklą, taigi kiekviename ženkle jis užtrunka maždaug pustrečios dienos. Dvylika jėgų, susijusių su Mėnulio padėtimi Zodiako ženkluose, veikia ne taip stipriai kaip pilnatis. Bet jų poveikis žmogui, augalams ir gyvūnams vis tiek aiškiai juntamas, ypač kūnui, sveikatai, taip pat sodo, žemės ūkio darbams (derlingumui, kovai su piktžolėmis, tręšimui). Pavyzdžiui, metas, kai Mėnulis būna Mergelėje (Žemės ženkle) vadinamas šakniavaisių dienomis. Visos priemonės šaknų augimui skatinti tomis dienomis kur kas veiksmingesnės ir sėkmingesnės nei kitomis.
Seniau gydant ligonius buvo ypač atsižvelgiama į Mėnulio padėties ryšį su ligos eiga. Hipokratas, visų gydytojų mokytojas, puikiai išmanęs Mėnulio fazes ir jų poveikį, savo mokiniams sakydavo: „Kas užsiima medicina, nekreipdamas dėmesio į žvaigždžių judėjimo teikiamą naudą, tas yra paprasčiausias kvailys“. Ir: „Neoperuok tos kūno dalies, kurią valdančiame ženkle kaip tik yra Mėnulis“. Mėnulio padėtis Zodiako ženkluose turi įtakos mūsų kūnui ir atskiriems organams bei jų sistemoms. Paprastai sakoma, kad kiekvienas Zodiako ženklas „valdo“ tam tikrą kūno sritį.