Tik nedaugelis žmonių turi galimybę laisvai, remdamiesi Feng Shui principais, pasirinkti aplinką ar bent namą. Tik suvokite tai, kad individualaus gyvenamosios vietos pasirinkimo Feng Shui nevaržo. Dažniausiai, renkantis gyvenamąją vietą, taip pat ir jos aplinką, daug ką lemia pragyvenimo lygis, profesiniai ir socialiniai įsipareigojimai. Todėl ypač svarbu kreipti dėmesį į namo ar buto vidų ir jį įrengti pagal Feng Shui principus. Namo savininkas ar nuomininkas gali laisvai pasirinkti statybines medžiagas, norimomis spalvomis išdažyti patalpas, nusipirkti baldus pagal savo skonį. Jeigu vidų įsirengsite remdamiesi Feng Shui principais, vadinasi, susikursite darnią ir kūrybingą gyvenamąją aplinką, maža to, ji visus gyventojus apsaugos nuo streso ir įtampos. Naudojant paprasčiausias priemones či tekme name gali būti taip pakreipta, kad gerai savijautai namuose nebus pakenkta.
Vienos Feng Shui taisyklės nurodo, kaip suskirstyti patalpas ir kur turi būti laukujės durys. Jeigu jų bus paisoma, bendra či tėkmė name ar bute nebus pažeista. Kartu aptariamas ir daiktų rūšiavimas, sienų apdaila. Jus kamuoja galvos skausmai ar migrenos priepuoliai ne dėl to, kad užsigavote galvą, bet dėl jūsų materialios aplinkos. Pirmiausia labai svarbu lubų sijos, nes, pavyzdžiui, sunkios, išsikišusios lubų sijos skleidžia iš viršaus į apačią nepaprastai blogą či energiją. Tokiais atvejais Feng Shui dažniausiai pataria uždėti papildomas lengvas lubas, po kuriomis pasislėptų sijos. Šių dalykų, nors jie ir labai reikšmingi, smulkiau neaptarsime. Daugiau kalbėsime apie baldus, papuošimus, ypač paveikslus. Bet supraskite, kad Feng Shui tikslas nėra ugdyti skonį, pavyzdžiui, kokius pasirinkti tapetus ar arbatos servizą, o nurodyti pagrindinius dėsningumus, kuriais remiantis būtų kuriama kuo darnesnė aplinka. Gyvenamosios patalpos pagal bagua sistemą turi būti skirstomos laisvai. Svarbiausia gera savijauta ir derantis kambario apstatymas.
Apie brangakmenius, ypač jeigu jie pavadinti įžymių žmonių vardais ir priklauso garsiems žmonėms, pasaulis žino be galo daug istorijų, kuriose pasakojama, kaip jie atnešdavo laimę ar nelaimę naujiems jų pirkėjams ir nešiotojams. Mintis, kad brangakmeniai turi tam tikrų galių, kurios teigiamai ar neigiamai veikia nešiotojus, nėra laužta iš piršto. Tokios pačios nuomonės laikosi ir Feng Shui. Senovės kinai pripažino, kad naudotiems daiktams ar baldams būdinga tam tikra či energija, kuri dažniausiai yra bloga. Kaip tik antikvariatai, tarkim, seni baldai, indai ar žvakidės, bėgant dešimtmečiams ar šimtmečiams, sukaupia itin nepalankią či energiją, o vėliau ji gali pasklisti po visą patalpą. Jeigu nenorite susieti savęs su kartų istorija, siūloma labai greitai atsisakyti šių „vertingų“ daiktų. Jūs labai branginate senelio sieninį laikrodį ar senelės komodą? Feng Shui siūlo tokius daiktus „išvalyti“, tai yra juos nuvalyti su actu ar citrinos rūgštimi praskiestu vandeniu arba eterinio rožių aliejaus tirpalu. Tai panaikina senas energijas.
Feng Shui taip pat aptaria kampus ir aštrius kraštus. Jie gali paveikti či energiją ir taip pakenkti patalpos darnai. Kampus ir kraštus galima „nukenksminti“ trejaip:
1. Tegul tokį kampą užstoja vijoklinė ar aukšta tarpi gėlė.
2. Pritaisykite bambukų karčių, apvyniotų plačia raudona juosta.
3. Pakabinkite vėjo varpelių (tiesa, jie daugiau naudojami lauke).
In ir jang energijos turi derėti su kambario paskirtimi. Jang energija pirmiausia turi vyrauti tuose kambariuose, kuriuose vyksta aktyvus gyvenimas, o štai miegamajame turėtų būti daugiau in energijos. Jei patalpa, kurioje iš tikrųjų vyrauja in energija, naudojama kaip darbo kambarys, tai siūloma ją taip įrengti, kad būtų sustiprinti jang elementai. Be to, tam didelės reikšmės turi ir panaudotos statybinės medžiagos, ir spalvos.
Patalpos energijai daug įtakos turi pasirinktos statybinės medžiagos. Kiekvienai energijai būdinga tam tikra či, tad būtina atkreipti dėmesį į penkis elementus ir aštuonias pasaulio šalių kryptis. Lygūs paviršiai, ypač stiklas ir poliruotas medis, pagreitina či energiją. Gruoblėti ar minkšti paviršiai, pavyzdžiui, gruoblėti tapetai ar augaliniai pluoštai, priešingai, sulėtina či energiją. Eelementų pusiausvyrą galite gauti sustiprinę vandens elementą tame kambaryje, kuriame vyrauja medis. Medžiagos poveikį kambaryje labiausiai lemia tai, kiek jos yra panaudota. Pavyzdžiui, stiklinės durys veikia kur kas stipriau nei stiklinis stalas. Renkantis medžiagas Feng Shui siūlo laikytis paprastos taisyklės: naudokite kuo daugiau natūralių medžiagų! Dirbtinės, sintetinės medžiagos sulėtina arba sulaiko či energiją.
Medis
Kalbant apie či energijas, medis atpalaiduoja, jei kambariuose daugiau šios medžiagos. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį, kaip apdirbtas medis. Minkšta mediena sulėtina či tėkmę, kieta ją pagreitina.
Medį patariama naudoti šiaurinėje pusėje, nes tada jis ramins vandens energiją. Pietų ir pietryčių pusėje jis skatins augti, kūrybiškumą ir naujas mintis.
Akmuo
Feng Shui mokyme akmeniui priskiriama stipri jang energija. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kaip akmuo apdirbtas. Natūralaus akmens paviršiai, tiksliau, jų nelygumai, greičiau išsklaidys či energiją, o poliruotas akmuo, kaip antai marmuro grindys, pagreitins či tėkmę ir sužadins patalpoje energiją. Marmuro plytelės teigiamai veiks tamsų vonios kambarį, o miegamajame — priešingai.
Stiklas
Taip pat ir stiklui priskiriami jang požymiai, nes jo lygus paviršius ir pro jį prasiskverbia saulė. Stiklas itin spartina či energiją, todėl jį naudoti reikėtų labai apdairiai. Gyvybingumas ir kūrybiškumas naudojant stiklą labai sustiprinami, o netinkamai panaudojus – netgi per daug akcentuojami. Kad nekiltų pavojaus, stiklą reikia derinti su medžiu ar augaliniais pluoštais, nes jie darnina ir sukuria pusiausvyrą.
Medžiagos
Visos medžiagos lėtina či tėkmę. Jas patariama naudoti gyvenamosiose ir miegamosiose patalpose. Jeigu norite name ar bute turėti meditavimo kampelį, tai jį išklokite medžiaga. Dėmesio! Sunkios medžiagos sukelia nuovargį ir tingulį.
Metalas
Metalas yra jang atstovas. Jis aiškiai pagreitina či energiją. Saikiai naudojant metalą (įrankius, indus ir kt.) pusiausvyra išlieka. Patalpose, kuriose yra per daug in energijos, patariama naudoti daugiau metalinių daiktų, pavyzdžiui, stovų arba lentynėlių.
Šviesa ir spalvos
Visi specialistai sutinka, kad šviesa ir spalvos ypač svarbios įruošiant gyvenamąsias ir darbo patalpas. Daugybė eksperimentų įrodė, kaip stipriai gali keistis žmonių požiūris, nuotaika ar jausmai skirtingų spalvų patalpose. Netgi buvo taip, kad asmenims, ilgiau buvusiems mėlynos spalvos patalpoje, keliais laipsniais nukrito temperatūra. Feng Shui spalvas priskyrė pasaulio šalių kryptims:
pastelinė balta priskiriama šiaurei, balta — šiaurryčiams, žalia — rytams, tamsiai žalia ir mėlyna — pietryčiams, tamsiai raudona — pietums, juoda — pietvakariams, raudona — vakarams, pilkšva — šiaurvakariams, geltona – visoms. Toliau apžvelgsime, kur kiekviena spalva tinka.
Pastelinė balta spalva
Tai ramių, slapta veikiančių šiaurės energijų spalva. Ji turi įtakos augimui, kūrybiškumui ir dvasiniam gyvenimui. Ši spalva labai tinka miegamajam arba ten, kur medituojate.
Balta spalva
Balta spalva rekomenduojama darbo kambariui, nes ji stiprina motyvaciją ir pastangas. Taip pat ši spalva tinka vaikų kambariui, nes pagal Feng Shui sistemą ji priklauso jauniausiajam sūnui, priskiriamam šiaurryčiams.
Žalia spalva
Skaisčiai žalia spalva skatina būti gyvybingą ir pasitikėti savimi. Ją galima naudoti ir darbo kambaryje, ir svetainėje.
Tamsiai žalia ir mėlyna spalvos
Abi spalvos atstovauja pietryčiams. Tamsiai žalia švelniau nei žalia skatina būti gyvybingą ir aktyvina. Panašiai veikia ir mėlyna spalva.
Tamsiai raudona spalva
Tamsiai raudona spalva skatina būti draugišką. Žmonių, kurie mielai priima svečius ir dažnai būna su draugais, svetainė turėtų būti šios spalvos. Tai idealus pasirinkimas!
Raudona spalva
Raudonai spalvai būdingiausi jang požymiai. Visur, kur tik per daug in energijos, reikia naudoti raudoną atspalvį. Raudona spalva gali būti naudojama svetainėje ir miegamajame, kai norima sužadinti romantiškus jausmus.
Juoda spalva
Feng Shui mokyme juoda spalva atstovauja darniam šeimyniniam gyvenimui. Vakarų šalyse ji siejama su mirtimi, laidojimu ir gedėjimu, todėl mažai žmonių savo gyvenamąsias patalpas linkę apipavidalinti juodais atspalviais.
Pilka spalva
Šiai spalvai nepriskiriamas gyvybingumas ir gyvenimo džiaugsmas. Pilka spalva siejama su griežtumu ir prestižu. Ją siūloma naudoti visuomeninėse patalpose arba iškilmingose ceremonijose. Gyvenamosiose patalpose ji nereikšminga.
Geltona spalva
Geltona, kaip ir kiti skaistūs žemės atspalviai, gerai tinka virtuvei ir visoms pasaulio šalių kryptims. Mažiausiai ją siūloma naudoti miegamajame ir vonios kambaryje.
Baldai ir lempos
Feng Shui siūlo kambarius apstatyti naujais baldais, mat jie nėra sukaupę energijos. Nepatartina naudotis baldais, kai neaišku, iš kur jie yra, ir nesvarbu, ar juos apžiūrinėjate prabangioje antikvarinių daiktų parduotuvėje, ar komise. Juk nežinote baldų istorijos, taigi ir kokią energiją parsivešite į namus. Šis įspėjimas svarbus renkantis atsigulti skirtus baldus — lovas, sofas ir pan.
Feng Shui siūlo geriau pastatyti mažiau baldų negu per daug, nes apie visai nenaudojamą ar mažai naudojamą baldą kaupiasi bloga energija, o ji gali pakenkti patalpos darnai. Taip pat būtų tikslinga derinti baldų in ir jang energijas. Jei, pavyzdžiui, kambaryje vyrauja per lėta in energija, tai pastatykite tvirtą stiklinį staliuką.
Šviesa yra energija. Jei kambaryje sustabdoma či energija, tai įjungta papildoma lempa ją suaktyvintų. Vis dėlto lempas reikia naudoti apdairiai. Pavyzdžiui, Feng Shui pataria vengti, kad miegamajame šviesa iš viršaus kristų tiesiai ant lovos. Tai nepaprastai kenkia sveikatai. Geriausiai būtų pastatyti lempas prie lovos.
Iš įvairių modernių apšvietimo būdų Feng Shui pirmenybę teikia klasikinėms arba kryptingai šviečiančioms halogeninėms lempoms. Dienos šviesos lempos ar energiją taupančios lempos dėl padidinto spinduliavimo yra atmetamos, nes jos veikia neigiamai.
Pagal Peter Mitchel “Feng Shui “