5 Pranešimai “Stounhendžas”

  1. joco parašė:

    esu buves ten nieko ten nera ipatingo o gidas pasakojo kad niekas nezino kaip sities akmenys atsirado bet yra labai tiksliai sustatyti akmenys kad ju seselis rodyto valandas,dienas,savaites,menesius

  2. Saulys parašė:

    Parengta pagal spauda. Aciu ApieMistika kurejams kad uzsieme sita tema! Visu pirma – bukim realistai. Taigi spauda…. Sakinys kuriame sakoma kad pats statinys buvo pastatytas 3000 metu PC priestarautu straipsnio pabaigai, kur sakoma kad statinio akmenu formacijos nurodo dangaus kunu issidestyma. Tai visiska nesamone! Dangaus kunai pries 5000 metu buvo issideste visai kitaip.
    Paneigimas Nr1: Jei dabartiniai „Mokslininkai“ sako kad jie atskleide Stonehendzo paslapti – jie paprasciausiai melagiai. Jokiu akmenu formaciju paslapciu jie neskleide. Jeigu akmenu formacijos parodo I zvaigzdynus – tai akmenys isdestyti ne anksciau nei sio tukstantmecio laiku. Kitaip ju orientacija butu pasikeitus. Jokio laikrodzio pastatyti negalejai, jis tikrai jokio laiko seniai nerodo. Vadinasi ta teorija – slamstas. Zinoma kokios toliau gali buti teorijos – pastatytos ant melo?
    Paneigimas Nr2: Visiskai teisingai Joco pastebeta – vadovai nieko nepasakos kas juos galetu sukompromituoti. Kaip gi tie menulio akmenys tokio dydzio galejo atsliauzti 250 myliu ir vandeniu ir sausumos kalvomis?? O gi paprastai, jie niekada ten nekeliavo. Akmenys buvo…. atvezti. Yra teorija, kuri man skamba labai tikroviskai. Kadangi is nulinio meridiano Anglija negalejo pasipelnyti, Tai monarchai sugalvojo pavesti Isaokui Niutonui, kuris be kita ko kaip fizikas buvo ir astronomas, pastatyti statini kuris patrauktu zmoniu demesi. kalbama, kad tuo laiku buvo karas ir karaliskam laivynui reikejo zalvario lydyti patrankom. Lydant zalvari , kaip pasalinis elementas buvo gaunamas mineralas labai panasus I menulio akmeni. JI sutrynus ir sumaisius su akmens milteliais gautumem mase kuri panasi I cementa. Aptepus juo akmenis gauname „menulio akmeni“. Aisku radioaktyvaus izotopo tyrimo pagalba nustatomas akmenu amzius… ar akmens milteliu amzius??? Kas buvo stonehendze aisku mate keistus akmenis kaip medzius nuzievintus apacioje :-))))))). va jums ir akmenu paslaptis. aiskiai matoma betonine akmenu prigimtis. Jei akmenys kazkokie ir buvo gabenami I ta vieta – jie buvo daug mazesni, kad juos galetu pavilkti ir gabenami ne is uz 250 myliu o is aplinkiniu lauku. Mokslininku pabandyta atvilkt 1 akmeni is „tos“ vietoves per vandeni. Spekit kas ivyko? Nors akmuo buvo kelis kartus mazesnis ir lengvesnis, naudojant tuometines priemones, , net ir padedant siuolaikinem – akmuo nuskendo. Visas akmenu kelias turejo buti nubarstytas akmenim. Visos YOu Tube ekranizacijos – pasakos maziem vaikam. Taigi as pritariu tai istorijai kad stonehendzas buvo kaip akmenu supilta zmoniu kremavimo vieta gal nuo seno, bet pastatytas stonehebndzas buvo pries 400-600 metu Izaokui Niutonui padedant. Po to daug kartu sudulijes ir atstatytas.

  3. kasandra parašė:

    Stounchendzas buvo pastatytas tik 19 amziuje, nes yra dokumentines nuotraukos, kurios parodo lygioje vietoje, ant pazymetu vietu, grupes zmoniu organizuotus statybos darbus. Paruostus akmenis trosu ir rastu pagalba sudejo reikiama tvarka. Jokie trosai neatlaikytu tokio svorio 27 tonas, tai reiskia,kad patys akmenys nulieti reikiamos formos is betono ir apklijuoti akmenu imitacija.

  4. Saulys parašė:

    Pridesiu prie po keliu metu komentuotu dalyku. Komentarai konservatyvus,. .. skeptiski. Taigi kiek pataisysiu padeti.

    Paslaptis su ta vietove vis tik yra. Visa blogybe yra tame, kaip is grudo padaryti s…a. Vienas is budu tai paimti tikra ivyki, kuris turi istorines vertes. Pagrindine „bloga“ mintis – tyrinejant zmogui iskiltu klausimu, kurie svelniai tariant priestarauja „visuomenes nuomonei“. Ir is to ivykio padarykim 100 kitokiu ivykiu ir mitu kurie is anksto uznuodyti klaidingom teorijom ir paleiskim su kokiu suns uodegos mokslininko(u) parasu. Tiesa (a nosine :-)) jau sunku pamatyti. Imkim kad ir ta Stonehendzo akmenu formacija. Is tikruju butu fenomenas jei isdestyti lauke akmenys, keisciau nei atsitiktinai, apskaiciavus ir palygnus su zvaigzdziu isdestymu 2t pries Kristu, sutaptu su tuo metu buvusiu zvaigzdzuiu isdestymu. Teorija 1 – taip ir yra. Tada iskiltu klausimas apie zmogaus to meto dangaus kunu pazinima, astronomija, paskaiciavimus ir issilavinimo lygi. Toliau jei taip ir yra is kur ir kaip atkeliavo akmenys? Teorija 2 – Akmenys galejo buti vietiniai. Jie neturejo keliauti – jie tik buvo neiprastai dideli. Pagal juos kurybingas Niutonas galejo pastatyti savo „kurini“ uz tai gaves karaliskosios seimos malone. Stai mitas ir sunaikintas o prie jo prilipes kitas (parazitinis). Yra irodyta piesiniais ir nuotraukom kad Stonehendzas buvo restauruojamas bent mano ziniomis 3-4 kartus. Apie tai rasiau viename is mano isverstu Kembridzo Universiteto mokslininko straipsniu.

    Taciau neziurint I skeptiskuma, manau kad akmenu formacijos isdestytos „keisciau“ nei atsitiktinai kilme, gali buti priskiriama prie pasaulio paslapciu…. iskaitant Stionehendza. Dideliam nusiminimui is jo padarytas biznis pries tai nepadarius mokslo. O dabar daromas mokslas is pries tai padaryto biznio.

    Karnako (Prancuzija – Normandija) ir Nacka akmenu formacijos, formacijos randamos daugelyje pasaulio vietu – palikimai ivairiu amziu ir kulturu, gal kazkieno palikuoniu – irodymas apie zmogaus astronomines ir dar galas zino kokias, nes paslaptys neisaiskintos, zinias.

Palikt komentarą