Jeigu Stonhendžas yra garsiausias akmenų apskritimas Britanijoje, tai Kaslrigo akmenų apskritimas, esantis netoli Kesviko, Leik Distrikte, — bene pats vaizdingiausias. Pastatytas atvirame slėnyje tarp kalnų virtinių šis megalitinis statinys atrodo tarsi paveiksliukas iš atviruko. Šiose apylinkėse gyveno ir kūrė Vordsvortas, Kolridžas ir poetai romantikai, tačiau prieš tūkstančius metų čia gyveno ne mažiau kūrybingi žmonės.
Kaslrigo akmenų apskritimas, žinomas dar kaip Druidų apskritimas, — vienas pačių seniausių Britanijoje. Jis buvo pastatytas maždaug 3000 m. pr. Kr. Šį statinį sudaro 38 įvairaus dydžio akmenys. Didžiausias akmuo— daugiau kaip aštuonių pėdų aukščio, tačiau dauguma jų nesiekia penkių pėdų. Nors penki akmenys sunaikinti, kompleksas gana gerai išsilaikęs.
Vieną ypatybė šį akmenų apskritimą skiria nuo kitų, esančių Britanijoje. Akmenų apskritimo viduje sustatyta dešimt mažesnių akmenų, kurie savo forma sudaro stačiakampį, vadinamą Kapu. Taip pat apskritimo viduryje yra nedidelė kalvelė, kuri, kaip manoma, yra pilkapis. Deja, iki šiol ši vieta nebuvo tinkamai tyrinėta, o žvalgomųjų kasinėjimų metu buvo rasta tik sudegusių medžio anglių.
Kaip ir Stonhendžą, šią vietą galima manyti buvus astronomine observatorija, nors čia rasti neapdirbti akmeniniai ašmenys leidžia manyti, jog tai galėjusi būti neolitinių akmens kirvių gamybos vieta. Vietos legenda pasakoja, kad šių akmenų niekas nestatė — tai esą žmonės, kurie suakmenėjo iš baimės, išvydę pabaisą.
Atrodo, kad tai buvo vietinės bendruomenės centras, naudotas komerciniams, religiniams ar kitiems genties poreikiams. Tačiau šiandien tegalime žavėtis šiuo įspūdingu žmogaus rankų sukurtu kūriniu nuostabiame gamtos prieglobstyje.