Visai netoli Stounhendžo archeologai neseniai aptiko dar vieno, manoma, kur kas senesnio statinio liekanas, skelbia Mashable.com.
Žole apžėlusiame pylime palaidotas 90 akmenų statinys rastas Viltšyre, keli kilometrai nuo Stounhendžo. Spėjama, kad jis pastatytas prieš 4,5 tūkst. metų. Pirmadienį apie radinį pranešę Birmingamo universiteto mokslininkai teigė, jog akmenys galėjo būti 4,2 metrų aukščio.
Apie 30 akmenų yra sveiki, kitų 60 akmenų išlikę tik fragmentai. Archeologai šį svarbų radinį aptiko ne kasinėdami, o naudodami stebėjimus jutikliu. Mokslininkai sako, kad šis atradimas padarys įtaką tam, kaip mes dabar suprantame Stounhendžą, kurio tikroji paskirtis – vis dar mįslė.
Prieš 3 tūkst. metų pastatytas Stounhendžas yra viena labiausiai lankomų vietų Anglijoje. Vyrauja nuomonė, kad tai buvusi didžiulė astronominė stebykla.
Taigi tikiuosi si karta jie nesufabrikuos akmenu. Kalbant apie akmenines strukturas – taip ir lieka neaisku kam civilizuotai issivysciusiai rasei (gal net ne vienai) reikejo tokiu statiniu? Kalbu apie statinius kaip Kernak’as Normandijoj, Piramides Egpte ir t.t. Laidojimo vietos – kvailokai skamba. Akmenukai per dideli ir labai jau keistai jie sutampa su astronomija ir matematika. Ka mes praleidziame? Beje pasakysiu pastebejima. As buvau (be kitu mano ideju 🙂 ) gaves senoves egipto charakteriu lentele ir ka figuros reiskia. As tuomet norejau rasti koki nors uzrasa PATS issiversti. Galvojau kad sunkiausia dalis yra iveikta. Deja. Sunkiausia dalis pasirode surast uzrasa…. Tai gi mano klausimas lieka neatsakytas.
Kaip as suprantu istorija:
1. Pasakojama ne pagal visus faktus (daiktai nesutinka su paskirtim – net nezinodami tikro atsakymo mokslininkai vietoje – daugiau mes nesuprantam – pasako savo teorija, remdamiesi klaidingom isvadom)
2. Faktai iskraipyti patenkinti politikos istorija
3. Istorija pasakojama visai ne tokia
4. Istorija visai nepasakojama.
Iseinant is sito samprotavimo labai sunku atsakyti i retorini klausima pamineta straipsnyje:
Kokia tikroji statiniu paskirtis?