3 Pranešimai “Hitlerio nematomas lėktuvas”

  1. Anonymous parašė:

    Hmmm… po tokio straipsnio galima net susidomet aviacija 😀

  2. Saulys parašė:

    Paskutiniu metu kalbant apie sparciai augancias technologijas pasidare iprasta kalbeti taip: „aaa, zinau, situs dalykus dare vokieciai per WW2“. Ka neuzsiminsi. didejantys skaiciai publikuojamu straipsniu. is visur – ana diena vienas mano draugu kuris nelaimei skaito tik DELFI, pasake – „zinai jei vokiecius butu nenugaleje 45, jie butu sukure lektuva kuris butu nulemes kara!“ Ir jis ne apie sita lektuva kalbejo. Zodziu „wunderwaffe“ buvo visoj vokieciu ginkluotej. Stai is kur Amerika turi visa NASA programa ir skraidancius nematomus bombonesiusd ir dar kipsas zino ka, neminiu laiko masinos (varpo formos) ir kitu slaptu projektu, kurie buvo vykdomi vokietijos pozemiuose. As kazkaip skeptiskai ziuriu I visa tai. Nebuvo to begalinio potencialo to meto Vokietijoje. Nei tos beribes gyventoju populiacijos. Kai paziuri I mokslininku atradimus tuo metu – jie nei kiek neissiskyre nuo bendro pasaulinio fono. Jie pralaimejo WW1, kur zmoniu nuostoliai buvo iki 3 milijonu zuvusiu ir 4 milijonu suzeistu, tai iki 10% Vokieciu tautos, neskaitant kad visa pramone sugriauta ir istekliai sunaudoti pergalei kurios nebuvo. As nematau is kur galejo atsirast tiek daug genialiu minciu ir istekliu, kad finansuoti tokio masto projektus. Isivaizduokit situacija, kai 1943 metais ar 1945 metais jus ateinate pas Hitleri ir sakot – man reikia visu galimu resursu kad pastatyt ginkla pergalei. Bet as jo dar nesukuriau. Nezinau ar vieks. ….veiks ko gero. Geriausiu atveju gautumet kulka I kakta ta pacia sekunde kai pabaigtumet kalba, o greiciausiai kalbos net nepabaigtumet. Cia buvo kazkas kita, kas dave vokieciams konfidencialumo, kad tas projektas veikia ir jie tai neabejodami zino. Abejoti nebuvo kada. Kazkas istorijoj praleista. As netikiu tom istorijom apie legendinius mokslininkus kurie Fiureriui pralaimint, gaudavo resursus kurti nebutus projektus. Sito straipsnio atveju mes zinom kad nei vienas nei kitas „stebuklingos technikos“, kuri butu nulemus karo eiga, kurejas per operacija „Paperclip“ nebuvo paimti I Amerika. Reiskia ju isradimai nei rusu nei amerikonu nedomino.
    Vienok labai smagu kad sitas straipsnis yra. Tai puiki tema pamastyti ir padiskutuoti. Stebiuosi kad skaitytojai neatsiliepe.

  3. Saulys parašė:

    Butu idomu isgirsti samprotavimus. Pasitelkit Google, paieskokit kitur informacijos, viena galva gerai, desimt dar geriau 🙂 Mastymas tokiom temom, ne aklas spaudos ar dokumentikos klausymas, isrinkimas informacijos, stai kas plecia samone. Prisiminkit ta „golfo kamuoliuko“ pavyzdi is „Uzrasu 1 dallies“ komentaru.

Palikt komentarą