Kasmet beveik du milijonai žmonių miršta dėl geriamojo vandens trūkumo. Per 15 metų laikotarpį pusei pasaulio gyventojų gali trūkti gyvybei palaikyti būtino vandens.
Mūsų planetoje yra daugiau kaip milijardas trilijonų litrų vandens. Bet labai mažai jo galima gerti. 97 procentai vandens Žemėje yra sūraus. Iš likusio trijų procentų gėlo vandens daugiau kaip du trečdaliai – ledynų vanduo. Kita dalis likusio gėlo vandens yra įstrigę dirvožemyje ar tarp požeminių vandeningųjų sluoksnių. Tad lieka tik dalelytė vandens mums prieinamo naudoti.
Žmogui reikia ne tik geriamojo vandens. Beveik viskas, ką mes darome apima vandenį tam tikru būdu. Apskaičiuota, kad vidutiniškai žmogus Jungtinėje Karalystėje sunaudoja apie 3 400 litrų vandens per dieną.
Jau žinoma, kad vandens trūkumas gali pakenkti augalams ir gyvūnams. Anksčiau buvo skelbiama, kad švaraus geriamojo vandens trūkumas taps didžiausia pasaulio problema. Niekas tiksliai nežino, kas nutiks, kai vandens tiekimas sustos ir kaimyninės tautas ar bendruomenės turės konkuruoti dėl tų pačių, ribotų išteklių.
Jei šalyje neaugs pakankamai maisto, prasidės badas. Nepakankamas geriamojo vandens tiekimas reiškia, kad daugiau žmonių turės gerti iš nešvarių šaltinių ir daugės vandenyje plintančių ligų, tokių kaip vidurių šiltinė. Be to, vandens trūkumas gali tapti ginkluotų konfliktų priežastimi. Ekspertai ir vyriausybės tikina, kad yra numačiusios įvairias išgyvenimo galimybes.
Jungtinės Karalystės 40 procentų maisto importuoja iš šalių, kuriose greičiausiai pasireikš vandens trūkumas. Problemos tuose regionuose tiesiogiai paveiks maisto kainas ir gyvenimo kokybę. Taip atsitiko ir 2008 metais, kai sausra ir aukštos naftos kainos buvo vieni iš veiksnių, sukėlusių pasaulinę maisto krizę. Jungtinėje Karalystėje tuo metu pieno ir šviežių daržovių išlaidos padidėjo iki 30 procentų.
Tada reik sugalvoti kaip filtruoti sūrų vandenį ar nustot teršt vandenį kurio ir taip beveik neturime
arba galime nieko nedaryti
Niekaip nepakertu, kaip vienas zmogus jungtineje karalysteje gali sunaudoti 3400 litru vandens, kaip taip imanoma, antra, mano manymu vanduo jau yra filtruojamas, paprasciausiai ji reikia garinti.
Cia bendra statistika ir suskaiciuota vienam zmogui pvz ukininkam jei reik laistyt kiti gal dydelius baseinus laiko ir t.t
Ir beto, jeigu vandens truktu, nemanau, kad Airijoje, ar kitose salose vanduo butu nemokamas ir neribojamas…
apie 99 proc vandens kurio sunaudojam vienu ar kitu budu vel atsiduria gamtoje.. dazniausiai geriamas vanduo jau daug daug kartu pries tai yra gertas… straipsnis bevertis.
Tiesa.
Musu isgertas vanduo iseina su slapimu ir prakaitu. Prakaito mes nesurinksime, bet slapidamiesi ( jei zinome tai darysi ne po medziu ar pan. ) tuolete visa tai atsiranda valymo irenginiuose. Ten vanduo yra valomas ir tada vel bega is musu vandens ciaupo.
Na ar tai tiesa nezinau bet po velniu! Zinau kad visiem ka parasei yra slykstu BET kitais atvejais geriamo vandens ,,talpyklos“ issinaudos daug greiciau ir tikimybes kad prasidetu karai del geriamo vandens…
niekas nemoke jusu kas ira destiliuotas vanduo? imanoma is juros isgauti gela vandeni, tuo labiau salia deltu upiu ir cheminiu budu galima iskaidyti esama natri ir palikti paprasta gela vandieni, bet tai akivaizdzios kainos bus zemes ukio pramoneje. cia beviaik taspats bus kaip ir per kara naciai is juros isgaudinedavo auksa, bet jiems jo isgavimaus nenese pelno, nes pats procesas buvo labai brangus it sudetingas ir jie paprasciausiai uzrauke sita reikala 😀
Azoru salose visada geriamojo vandens bus.