Pasaulinė deimantų kasykla Rusijoje, Sibire yra 525 metrų gylio ir 1200 metrų skersmens. Tai antra pagal dydį žmogaus iškasta duobė pasaulyje. Oro erdvė virš deimantų kasyklos yra uždaryta, nes buvo įvykę keletas nelaimingų atsitikimų kurių metu malūnsparniai buvo įtraukti į skylę susidarius oro sūkuriams.
Deimantų klodai šioje vietovėje buvo aptikti 1955 metais geologų Jurijaus Karbardino, Jakaterinos Eleginos ir Viktoro Evidenko. Tai buvo pirma sėkminga deimantų klodų paieškos ekspedicijų šioje vietovėje. Kasyklos darbai prasidėjo 1957 metais. Nepalankios oro sąlygos sunkino darbus. Žiema čia trunka 7 mėnesius todėl žemė yra giliai įšalusi. Tai apsunkino kasimo darbus.
1960 metais kasykloje buvo iškasama 10 000 000 karatų deimantų, tai yra 2000 kilogramų deimantų per metus. Viršutinėje deimantų kasyklos dalyje (iki 340 metrų) buvo aptinkama daug 4 karatų deimantų. Kasyklos darbo apimtis buvo padidinta iki 4000 kilogramų per metus.
Pasaulinė deimantų kasykla Sibire buvo ir išliko pirmąja ir didžiausia kasykla per visą istoriją. Po 44 metų vykusių darbu, 2001 metais ji buvo uždaryta.
Minecraft 😀
Perskaitęs straipsnį ir peržiūrėjęs foto pamačiau viena keistą neatitikima. Kaip teigiama straipnyje „Oro erdvė virš deimantų kasyklos yra uždaryta, nes buvo įvykę keletas nelaimingų atsitikimų“, bet pažiūrėjus į foto už kokio 1 km nuo duobės yra oro uostas tai man įdomu kaip kyla ir leidžiasi tada lėktuvai, nes vienas tako galas beveik tiesiai nukreiptas į duobę. Nejaugi leidžiasi ir kyla tik per vieną pusę
reikia pasiimt kastuva ir eit ieskot deimantu
atsakau į užduota šiaip klausimą malūnsparnis nėra toks sunkus kaip keleivinis lektuvas tad. 🙂
Oro erdvė virš deimantų kasyklos yra uždaryta,… t.y. virš pačios tos duobės.. o ne vineas kilometras i sona ;D
jo visas isgavotaa