Kiekvienais metais dingsta tūkstančiai žmonių. Tarp jų pasitaiko atvejų, kai tyrėjai tiesiog nežino, nuo ko pradėti tirti – niekas nieko nematė, nėra net mažiausių užuominų apie dingimo priežastis ar idėjų, kas galėjo nutikti dingusiajam/ai. Siūlome paskaityti apie 10 atvejų, kai žmonės pradingo be jokių pėdsakų…
10. Maura Murray
2004 metų vasario 9 dieną 24 metų amžiaus Masačiusetso universiteto studentė Maura Murray savo dėstytojams ir darbdaviui parašė elektroninius laiškus, kad ji turi išvažiuoti dėl giminėje nutikusios nelaimės (kaip vėliau paaiškėjo, apie nelaimę buvo meluota). Tą pačią naktį ji pateko į avariją – merginos vairuojama mašina trenkėsi į medį netoli Vudsvilo (Naujasis Hamšyras). Keista, bet vos prieš kelias dienas ji buvo patekusi į kitą avariją, kurioje taip pat sudaužė mašiną. Po avarijos prie nelaimės vietos sustojo autobuso vairuotojas ir paklausė, ar Maura norėtų paskambinti policijai, bet mergina atsisakė. Nepaisant to, pasiekęs artimiausią telefoną vairuotojas vis vien iškvietė policiją. Po 10 minučių atvykę pareigūnai merginos neberado.
Šalia avarijos vietos nerasta jokių pėdsakų ar pasipriešinimo ženklų, tad manoma, jog merginą galėjo kas nors pavėžėti. Kitą dieną Mauros sužadėtinis, gyvenęs Oklahomoje, gavo žinutę į balso paštą, kuri galėjo būti nuo jos. Žinutėje girdėjosi tik verksmas. Kadangi paskutinėmis dienomis prieš dingimą mergina keistai elgėsi, Mauros šeima mano, jog ji galėjo dingti ne savo noru. Praėjus devyneriems metais po nelaimės, vis dar nėra jokios informacijos apie tai, kas jai galėjo nutikti tą naktį.
9. Brandonas Swansonas
Devyniolikmetis Brandonas Swansonas, vykdamas į savo gimtąjį Maršalo miestelį Minesotoje, 2008 metų gegužės 14-osios vakarą nesuvaldė mašinos ir įlėkė į griovį. Vaikinas paskambino tėvams ir paprašė atvykti jį pasiimti. Tačiau atvažiavę tėvai niekur negalėjo rasti sūnaus. Kai tėvas prisiskambino Brandonui, jis sakė, kad pabandys pasiekti netoliese esantį Lyndo miestelį. Vidury pokalbio vaikinas staiga susikeikė ir ryšys nutrūko. Tėvai su vaikinu bandė susisiekti dar daug kartų, bet jiems nepavyko. Policija apžiūrėjo avarijos vietą, tačiau jiems nepavyko aptikti nei vaikino, nei jo telefono. Viena iš versijų teigia, kad Brandonas galėjo įkristi į upę ir paskęsti, bet paieškos upėje nedavė jokių rezultatų.
8. Louisas Le Prince‘as
Louisas Le Prince‘as buvo prancūzų išradėjas, kuris pirmasis nufilmavo judančius vaizdus. Šis „Kinematografijos tėvas“ taip pat žinomas ir dėl savo pradingimo. 1890 metų rugsėjo 16-tą dieną L. Le Prince‘as lankė savo brolį Dijone (Prancūzija) ir tuomet įlipo į traukinį, važiuojantį į Paryžių. Kai traukinys pasiekė kelionės tikslą, išradėjo jame nebuvo.
Paskutinį kartą L. Le Prince’as buvo pastebėtas einantis į savo vagoną po to, kai atidavė bagažą. Niekas niekada daugiau nematė nei L. Le Prince‘o, nei jo bagažo. Nebuvo rasta jokių nusikaltimo ar nelaimės žymių, niekas išradėjo taip pat nematė išeinančio ar išėjusio iš savo traukinio kupė, jos langai buvo sandariai uždaryti. Be to, išradėjo savižudybė mažai tikėtina, kadangi jis planavo netrukus vykti į JAV, kad gautų patentus savo išradimams. Kadangi L. Le Prince‘as patentų negavo, garbė už judančių paveikslėlių išradimą teko Thomasui Edisonui.
7. Michaelis Negrete’as
1999 metų gruodžio 10-sios naktį apie 4 valandą ryto Kalifornijos universiteto naujokas Michaelis Negrete‘as išjungė kompiuterį po ilgas valandas trukusių kompiuterinių žaidimų su draugais. 9 ryto Michaelio kambario draugas pabudęs jo neberado – vaikinas kambaryje buvo palikęs visus savo daiktus, įskaitant piniginę ir raktus. Niekas niekada daugiau nebematė M. Negrete‘o.
Vienas iš keistų vaikino dingimo aspektų – jo batai buvo palikti kambaryje. Tyrėjai su šunimis bandė atsekti vaikino pėdsakus – jie nuvedė iki autobuso stotelės, esančios už daugiau nei 3 kilometrų nuo universiteto miestelio. Vienintelis potencialus istorijos siūlo galas yra neatpažintas vyras, pasirodęs bendrabutyje apytiksliai 4.35 tą rytą. Tačiau iki šiol neišsiaiškinta, kas buvo tas žmogus ir ar jis galėjo būti susijęs su vaikino dingimu.
6. Barbara Bolick
2007 metais liepos 18 dieną 55 metų amžiaus Barbara Bolick iš Cornaliso (Montana) susirengė į žygį Bitterroot kalnuose su iš Kalifornijos atvykusiu draugu Jimu Ramakeriu. Jie ėjo Bear Creek apžvalgos aikštelės link, kai Jimas sustojo pasigėrėti nuostabiu vaizdu. Pasak vyriškio, Barbara buvo nuo jo atsilikusi maždaug 6-9 metrus. Jis tvirtina, kad atsisukęs po mažiau nei minutės jis jos nebepamatė – atrodė, kad moteris tiesiog išnyko. Apie dingimą buvo informuotos įvairios tarnybos, tačiau net po intensyvių paieškų teritorijoje nebuvo rasta nė menkiausios užuominos apie Barboros dingimą.
J. Ramakerio papasakota istorija skamba neįtikėtinai. Tačiau pranešta, kad jis visą laiką noriai bendradarbiavo su pareigūnais ir, kadangi nėra jokių įrodymų, kad jis ką nors padarė Barbarai, jis nėra laikomas įtariamuoju moters dingimo byloje. Tikėtina, kad kaltės kankinamas asmuo sugalvotų geresnę istoriją, negu aukos pradingimas be pėdsakų. Praėjo beveik 6 metai nuo moters dingimo ir iki šiol nėra rasta jokių užuominų apie B. Bolick likimą.
Kiekvienais metais dingsta tūkstančiai žmonių. Tarp jų pasitaiko atvejų, kuomet tyrėjai tiesiog nežino nuo ko pradėti tirti – niekas nieko nematė, nėra net mažiausių užuominų apie dingimo priežastis ar idėjų, kas galėjo nutikti dingusiajam/ai. Listverse.com siūlo paskaityti apie 10 atvejų, kuomet žmonės pradingo be jokių pėdsakų…
5. Michaelis Hearonas
2008 metų rugpjūčio 23 dieną 51-erių Michaelis Hearonas keliavo į savo fermą Linksmajame slėnyje (Tenesis) planuodamas nupjauti veją. Tą ryta kaimynai matė, kaip Michaelis išvyko su savo keturračiu motociklu. Kitą dieną vyriškio draugai aplankė jo fermą ir pamatė jo sunkvežimį vidury kelio priešais fermą su atidarytais langais. Prie sunkvežimio taip pat buvo pritvirtina priekaba, ant jos pakrauta vejos pjovimo įranga. Tačiau pievos žolė nebuvo nupjauta. Kitą dieną sugrįžę draugai susirūpino, kadangi niekas nebuvo pajudinta iš vietos – mašinoje nepaliesti gulėjo vyriškio asmeniniai daiktai – telefonas, piniginė ir raktai.
Praėjus trims dienoms po Michaelio dingimo tyrėjai rado Michaelio keturratį motociklą ant stačios kalvos apytiksliai 1,5 kilometro atstumu nuo namų. Nebuvo žinoma, kad vyriškis lankytųsi šioje vietoje. Jokių kitų užuominų nepavyko aptikti, tai pat nepavyko rasti įrodymų, kad įvykdytas nusikaltimas. M. Hearono dingimo iki šiol nepavyko išaiškinti.
4. April Fabb
Vienas garsiausių dingimų Didžiosios Britanijos istorijoje įvyko Norfolke, Anglijoje, 1969 metų balandžio 8 dieną. Trylikametė moksleivė April Fabb iš savo namų Mettine išvyko aplankyti sesers, gyvenusios netoli, buvusiame Roughtono kaime. Mergaitė važiavo dviračiu. Ją paskutinį kartą matė kaimo keliuku važiavęs sunkvežimio vairuotojas apytiksliai 14 valandą 6 minutės. 14 val.12 minučių už kelių šimtų metrų du „Orsinance Survey“ darbuotojai rado dviratį lauko viduryje, tačiau mergaitės niekur nebuvo matyti.
Pagrobimas atrodytų kaip realus scenarijus, bet nusikaltėlis/ai turėjo veikti labai greitai. Jie turėjo tik 6 minutes ne tik pagriebti mergaitę, bet ir nepastebėtiems pasišalinti iš įvykio vietos. Buvo suorganizuotos didžiulio masto mergaitės paieškos, tačiau nerasta jokių užuominų. Pareigūnai laiko April dingimą panašių į kitos jaunos britės – Genette Tate – dingimą 1978 metais. Atsakingu už jį laikomas vaikų žudikas Robertas Blackas. Tačiau nėra jokių įrodymų ar bent užuominų, kurios leistų įžvelgti ryšį tarp šio nusikaltėlio ir April dingimo.
3. Brianas Shafferis
Brianas Shafferis buvo 27 metų Ohajo valstybinio universiteto medicinos studentas, kuris 2006 metų balandžio 1 dieną nuėjo į „Ugly Tuna Saloona” barą. Tarp 1 val. 30 minučių ir 2 val. vaikinas paslaptingai dingo. Tą naktį jis daug gėrė ir, pakalbėjęs su savo mergina telefonu, buvo pastebėtas kalbantis su dviem jaunomis moterimis. Tačiau niekas neatsiminė jį matęs po to. Pagrindinis klausimas yra, kaip B. Shafferis išėjo iš baro. Baro kamerų filmuotoje medžiagoje matyti, kaip vaikinas atėjo į barą, tačiau jo išėjimas neužfiksuotas. Niekas iš jo draugų ar šeimos narių netikėjo, kad jis galėjo pradingti savo noru. Visi žinojo, kad jis liūdėjo prieš tris savaites mirusios motinos, tačiau vis tik gerai mokėsi ir planavo vykti atostogauti su savo mergina. Jei jis buvo pagrobtas arba užpultas, kaip nusikaltėlis/iai galėjo ji išgabenti iš baro taip, kad niekas nieko nepamatytų ir apsaugos kameros nieko neužfiksuotų?
2. Jasonas Jolkowskis
2001 metų liepos 13-osios rytą Omahoje, Nebraskoje devyniolikmetis Jasonas Jolkowskis buvo pakviestas ateiti į darbą anksčiau. Jis paprašė draugo, kad šis jį paimtų prie netoliese esančios mokyklos, bet susitikimo vietoje niekada taip ir nepasirodė.
Paskutinį kartą Jasoną matė likus maždaug pusvalandžiui iki susitikimo su draugu – pasak kaimyno, vaikinas į garažą nešė šiukšliadėžę. Mokyklos pastate, prie kurio vaikinas turėjo ateiti, įrengtos kameros jo neužfiksavo. Pagal turimą informaciją, Jasonas neturėjo jokių asmeninių problemų ar priežasties pradingti, bet taip pat nerasta jokių užuominų apie tai, kas galėjo jam nutikti. Jo dingimas išlieka paslaptimi jau 12 metų.
2003 metais Jimas ir Kelly Jolkowskiai sūnui atminti įkūrė pelno nesiekiančią organizaciją “Project Jason”, kuri yra vienas svarbiausių resursų pradingusių asmenų šeimoms.
1. Nicole Morin
1985 metų liepos 30 dieną aštuonmetė Nicole Morin išėjo iš savo mamos buto, buvusio „West Mall“ name, Toronte, Ontario valstijoje. Paėmusi laiškus iš pašto dėžutės 10.30 ryte Nicole suplanavo eiti maudytis namo baseine su drauge. Ji atsisveikino su mama ir išėjo. Po penkiolikos minučių paskambino mergaitės draugė ir paklausė, kodėl Nicole dar nepasirodė.
Nicole dingimo tyrimas buvo viena didžiausių operacijų Toronto istorijoje, bet nebuvo rasta jokių pėdsakų. Įtikinamiausia teorija – kad mergaitė buvo pagrobta iškart išėjusi iš buto, tačiau tai 20 aukštų pastatas ir būtų labai sudėtinga ją iš ten išgabenti niekieno nepastebėtam/ai. Vienas nuomininkas teigė, kad matė Nicole įeinančią į liftą, tačiau daugiau liudininkų neatsirado. Per 30 metų nebuvo pasiekta jokių išvadų.
Kai taip dingsta zmones ir niekas neranda tai tik vienas paaiskinimas „NSO“
irgi gerai. 😀
kur tik dingsta zmones iskart NSO… paskaityk daugiau tada zinosit kad zemeje yra tokiu vietu kur laikas eina labai greitai arba labai letai tie zmones galejo dingti ir patekti visai i kita dimensija…
Butent
O tai kaip jie ten pateko?Peržengė laiko vartus?
Nusišnekėjai,teisėsauga ne visagalė negali rast visų,“NSO“siauro tu mąstymo
O iš kur žinot kas juos pagrobė?Čia tik beprasmiai speliojimai -nso,laiko vartai ar šeip į dulkes pavirto.Juk taip gali atsitikti kiekvienam iš mūsų!Reikia rimčiau į tai žiurėti, o ne jokie NSO .Nepamirškit ,kad čia ,žemėje taip pat yra blogų žmonių kurie pagrobia ,,nematomai“ žmogų ir jį nužudo pvz:išėma iš jo organus ir parduoda daktaram,o juk už tai nemažus pinigėlius gauna bjaurybės!Ir neranda to žmogaus,nes jis nužudomas akimirksniu ir galbūt uškasamas negyvas po žeme giliai gilaiai miške.Tai kas jums pastebės ,kad vyksta nusikaltimas!
Net šiurpu paskaičius 🙁
9 istorija nelogiska raso kad buvo su telefonu o gi galejo pagal telefona zmogus surast.
Kas supranta angliskai, youtube yra daug ‘Dissapeared’ laidos seriju. Ten irgi apie neisaiskintus dingimus.