Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo fengšui mokymas, kuriuo susidomėjo ne vienas žinomas žmogus. Reikia iš karto pasakyti, kad tikrasis fengšui beveik neturi nieko bendro su tais patarimais ir rekomendacijomis, kurias pateikia įvairūs „specialistai“ daugybėje žurnalų.
„Fengšui“, išvertus iš kinų kalbos, reiškia „vejas vanduo“. Pagrindinis fengšui principas – gyventi harmonijoje su gamta. Jei mes save apsupame grožiu, švelnumu, gerumu, muzika, tai mes taip atsidėkojame ne tik sau, bet ir mus supančiai aplinkai.
Fengšui mokymas atsirado daoizmo pažiūrų besilaikančių vienuolių tarpe. Šie vienuoliai mokymą naudojo supančios aplinkos pažinimui, t.y. siekiant išsirinkti vietą namui, sodui, netgi palaidojimui – teigiama, kad tai teigiamai veikia vėliau gyvenančius šeimos narius. Dao mokymo teigimu, žmogaus likimą nulemia keletas šaltinių: dangiška laimė, kuri jam dovanojama gimimo metu, žmogiškoji laimė – tai ta, kurią gauna už savo nuopelnus, žinias ir charakterį. Ir, pagaliau, žemiškoji laimė – ji gaunama fengšui priemonėmis, t.y. kaip žmogus sugeba organizuoti aplink save esančią aplinką namuose ar darbe.
Fengšui mokymo esmė – pritraukti teigiamos či energijos srautus, kuri, tarsi vėjas, sklando aplink mus. Tuo pačiu metu veikia ir neigiama či energija, kuri kenkia viskam, kas gyva. Reikia mokėti pritraukti teigiamą či ir blokuoti neigiamą či. Tam reikia jūsų gyvenamojoje aplinkoje teisingai paskirstyti daiktus.
Tikrieji fengšui
specialistai turi savotiškus „kompasus“, kurių pagalba visi mus supantys daiktai klasifikuojami pagal In ir Jang (moteriškasis ir vyriškasis pradas) principus arba siejami su vienu iš penkių pagrindinių elementų (Ugnis, Metalas, Žemė, Medis, Vanduo).
Šiuos principus galima ir pačiam įsisavinti. Pavyzdžiui, vyriškasis principas Jang siejamas su agresija (trikampės ir piramidės formos daiktai), moteriškasis principas In – su nuosaikiomis užapvalintomis formomis. Pavyzdžiui, viename kambaryje galima patalpinti In stiliaus minkštą kušetę ir griežto stiliaus Jang spintelę. Svarbiausia – laikytis balanso ir neleisti kad su vienu principu siejami daiktai užgožtų kitam principui priklausančius daiktus.
Harmonijos pagrindas
Penkių elementų balansas – tai fengšui pagrindas. Norint jį taikyti namuose, būtina žinoti, kurie daiktai simbolizuoja Vandenį, Medį, Žemę, Metalą ir Ugnį…
Vanduo
Stiklas, veidrodis, vitražas. Fontanėliai ir akvariumai. Paveikslai su vandens motyvais -jūros, upės, ežerai, kriokliai, žuvys. Banguotos, kreivos formos. Žydra, juoda ir mėlyna spalva.
Medis
Gėlės, augalai, medžiai. Mediniai daiktai. Baldai, pagaminti iš sulenkto medžio, pinti krėslai. Paveikslai, kuriuose vaizduojamas miškas. Audiniai, popierius. Medinės statulėlės. Cilindrinės ir stačiakampės formos. Žalia spalva.
Ugnis
Židinys. Žvakės, šviestuvai, smilkyklės. Saulė, gyvūnai, paukščiai, vaikai. Iš vilnos, odos ar plunksnų pagaminti daiktai. Paveikslais su šviesos, ugnies, saulėtekio ir saulėlydžio vaizdu. Trikampiai ar aštrius kampus turintys daiktai (pavyzdžiui, piramidė ar adatos). Raudona spalva.
Žemė
Daiktai iš keramikos, plytų, krištolo, porceliano. Gaublys. Paveikslai su pavaizduotu žemės landšaftu – kalnai, uolos, dykumos. Kristalai, akmenys. Skulptūros. Kvadrato formos daiktai. Terakotos ir ochros spalva.
Metalas
Metaliniai daiktai. Varpeliai, monetos, kardai. Geležis, bronza, sidabras, auksas. Paveikslai, kuriuose vaizduojami metaliniai daiktai. Ovalo ar apvalios formos daiktai. Balta, sidabro ar aukso spalva.
Daugiau apie Fengšui čia