Šiuo metu pasaulyje oficialiai egzistuoja apie 40 tūkstančiai profesijų. Kai kurios iš jų yra labai neįprastos ir retos…
Didžiojoje Britanijoje prieš keletą metų atsirado tarnybų, kurios padeda britams išvengti eilių. Iškabos ant šių tarnybų ofisų durų skelbia: „Jums nereikia stovėti eilėse. Už jus tai padarys apmokyti „stovėtojai“!“ Šių žmonių paslaugos nėra pigios ir siekia 30 svarų už valandą. Tačiau prisiminus, kad kiekvienas britas eilėse valstybinėse įstaigose prastovi daugiau nei metus savo gyvenimo, tokia kaina neatrodo per didelė.
Tokijuje labai greitas gyvenimo tempas, todėl nėra nieko keisto, kad šiame mieste atsirado pokalbio partnerio profesija. Šios profesijos atstovai sėdi savo būdelėse, esančiose labiausiai judriuose Tokijo rajonuose, ir už nedidelį mokestį kalba su visais norinčiais. Per savaitę kiekvienas profesionalus pokalbių partneris pakalba vidutiniškai su 8 tūkstančiais žmonių!
Japonijoje taip pat paklausi SMS žinučių kūrėjo profesija. Bet kuris žmogus gali kreiptis į tokį profesionalų žinučių „rašytoją“ ir užsakyti sukurti sveikinimą ar linkėjimą. Ši neįprasta profesija yra labai pelninga, nes yra žinoma, kad Japonijos gyventojai išsiunčia daugiausiai SMS žinučių visame pasaulyje. Vidutiniškai kiekvienas japonas per dieną parašo po 16 žinučių.
Dideliuose Kinijos miestuose neseniai atsirado tarnybos, kurių atstovai už nedidelę sumą, kuri prilygsta maždaug 3 JAV centams, turistams pasako, kaip pasiekti artimiausią… tualetą. Oficialiai šie žmonės vadinasi tualetų gidais. Jie netgi turi skiriamąjį ženklą, kuris leidžia juos atpažinti didžiulėje minioje – raudonas raištis ant rankos.
Kinijoje yra dar viena neįprasta profesija – išnuomojamas giminaitis. Pasirodo, šioje šalyje yra išlikusi tradicija, kad svarbiose gyventojams šventėse (sutuoktuvės, gimimo dienos ir kt.) dalyvautų kuo daugiau žmonių. Kartais savų giminaičių „nepakanka“, tokiu atveju galima kreiptis į specialias tarnybas, kurios „išnuomos“ giminaičius.
Antarktidoje gyvena pingvinai. Tai labai smalsūs paukščiai, jie dažnai užverčia galvas į dangų, žiūrėdami, kaip virš jų praskrenda poliarininkų malūnsparniai. Pingvinų kaklai trumpi, o kūnas nerangus, todėl gana dažnai pingvinai nuvirsta ant nugaros. Savarankiškai persiversti ir atsistoti šie paukščiai nesugeba, todėl jie tikrai žūtų, jeigu jiems niekas nepadėtų. Dėl šios priežasties poliarinėse stotyse darbuojasi žmonės, kurių vienintelis rūpestis yra padėti nerangiems pingvinams. Oficialiai jie vadinami pingvinų apvertėjais.
Elitinėse Europos galvijų fermose yra įdarbinta po porą neįprastų specialistų – karvių pedikiūrininkas ir smegenų išėmėjas. Pirmasis yra atsakingas už galvijų kanopų būklę, nes problemos su kojomis blogai veikia gyvūnų savijautą ir sumažina jų sugebėjimą daugintis. Antrosios profesijos atstovas dirba skerdykloje ir atidžiai stebi, kad užmuštos karvės smegenys būtų atsargiai išimtos iš kaukolės, nes smegenys yra išgabenamos į elitinius restoranus, todėl jos turi atrodyti nepriekaištingai.
Švedijoje prieš keletą metų įvestas mokestis už šunis. Šio mokesčio dydis priklauso nuo gyvūno dydžio – kuo didesnis šuo, tuo ir mokestis didesnis. Būtent su šio mokesčio įvedimu ir susijęs neįprastos profesijos atsiradimas. Finansų tarnyboje dirbantis šios profesijos atstovas pirmiausia turi išmokti 30 įvairiausių lojimo būdų. Tik po to darbuotojas vaikšto po miestą ir „loja“ prie namų durų. Taip yra bandoma iššaukti atsakomąją šunų, kuriuos, gali būti, žmonės nedeklaravo, kad nereikėtų mokėti mokesčio, reakciją.
Kai kas svajoja vieną dieną tapti įžymiu aktoriumi, kai kas nori išmokti valdyti lėktuvą, o dar kai kas – susipažinti su 20 merginų iš 20 skirtingų šalių… Šias svajones įgyvendinti gali padėti viena amerikiečių kompanija. Viskas, ką reikia padaryti, užsukti į Čikagoje įkurtą ofisą, atitinkamiems darbuotojams papasakoti apie savo svajonę ir užmokėti atitinkamą sumą, kurią paskaičiuoja specialistai. Viskas būtų visai smagu, tik minimali svajonių įgyvendinimo suma yra 150 tūkstančių dolerių! Dabartinių stebukladarių – būtent taip save vadina amerikiečių kompanijos darbuotojai – paslaugos įvertintos gana brangiai…
Respektabilūs viešbučiai bando numatyti bet kokį savo klientų pageidavimą, todėl nieko nuostabaus, kad viešbučiuose galima aptikti pačių keisčiausių profesijų atstovų. Jau 7-eri metai Londono „Holiday“ viešbutyje dirba lovų „šildytojas“. Šio darbuotojo darbas yra gana nesunkus: viešbučio lankytojui užsakius paslaugą, darbuotojas apsirengia specialiu kostiumu ir 5 minutes guli lankytojo lovoje, kad ji sušiltų.
Kitame Londono viešbutyje – „Andaz“ – yra darbuotojai, kurie gali prieš miegą paskaityti pasaką. Bet kokio amžiaus lankytojas tokį žmogų prieš miegą gali iškviesti į numerį ir paklausyti, kaip jis raiškiai paskaitys vieną iš mėgiamų knygų.
Saldų miegą savo svečiams garantuoja ir Niujorko viešbutis „Benjamin“. Blogai išsimiegojęs viešbučio lankytojas gali pareikalauti grąžinti sumokėtus pinigus. Suprantama, kad šiame viešbutyje yra atsakingas už miegą darbuotojas. Šis žmogus, likus nedaug laiko iki apartamentus rezervavusio kliento atvykimo, šiam elektroniniu paštu išsiunčia „pagalvių meniu“. Ką būsimi viešbučio lankytojai išsirenka, tas būna padėta jų lovose. Ypač populiari taip vadinama „švediška atminties“ pagalvė. Šią polimero putomis užpildytą pagalvę sukūrė NASA specialistai astronautams. Tačiau ir Žemės sąlygomis ant jos galima labai gerai išsimiegoti. Netgi tie žmonės, kurie kenčia nuo nemigos, gerai miega ant šios pagalvės. Dar viena atsakingo už miegą darbuotojo pareiga – vakarais svečiams pasiūlyti sumuštinį – bananų duonos riekę, užteptą žemės riešutų sviestu. Pasirodo, toks sumuštinis skatina melatonino – miego hormono – išskyrimą.
Indijoje veikiančiuose „Rambagh Palace“ viešbučiuose dirba balandžių vaikytojai. Jų pareiga – stovėti prie įėjimo į viešbutį ir vaikyti paukščius. Tai atliekama, mojuojant didelėmis raudonomis vėliavomis. Šis darbas trunka po 9 valandas kiekvieną dieną.
Kituose Indijos viešbučiuose galima susidurti su beždžionių vaikytojais. Šie darbuotojai turi vaikyti laukines beždžiones, kurios taip ir taikosi ką nors nugvelbti iš svečių, pietaujančių lauko restoranuose, lėkščių. Šie žmonės timpomis šaudo į beždžiones ir taip jas stengiasi nuvaikyti. Pagrindinis darbuotojų uždavinys – saugotis, kad netyčia nepataikytų į kurį nors viešbučio klientą-milijonierių.
Kai kuriems išvardytų specialybių atstovams galima tik pavydėti, o iš kai kurių specialybių galima tik pasijuokti. Tačiau prieš juokdamiesi pagalvokite – koks būtų mūsų gyvenimas, jei niekas tokio darbo nedirbtų?
Kietai Cia :DD
area for coltlceing these kind of things, like any crockery thing like cracked mug/broken mug, chipped vase ,Plate, plastic spoons or any tin can , sweets box , soft drink bottles , any glass or tray etc.
:DDDDDDDDD
Japonas 16 sms paraso per diena o as su vienu zmogum apie 80 sms parasau
Idiote,cia paskaiciuotas vidurkis ant visu japonijos zmoniu kiek jie paraso sms
Lollll XDDDDDDDDDD
te intreb si pe tine: ce faci cand cunosti raspunsurile deja, esti o fiinta rationala, dar sentimentele te fac vu#e3rabil&l82n0; stii ca va trece timpul si intesitatea durerii de a accepta situatii care nu pot fi schimbate se va atenua…dar pana trece "acel" (nu se stie cat)timp cum induri? lectiile de parapanta or fi bune? ha, ha, tu ce parere ai?