Mirties pobūdžio tyrimas maldauja svarbiausio esminio klausimo: “ Kodėl viskas turi mirti?“ Iš tiesų, mirtis yra didžioji paslaptis. Visą laiką , visos didžiosios religijos, filosofijos siekė paaiškinti šią paslaptį. Tai tema, kuri paliečia kiekvieno vyro ir moters gyvenimą, vienijantis visą žmoniją pagal neišvengiamumo mirtingumo debesis.
Vyrai ir moterys, vaikai ir suaugusieji, galu gale paliks šį pasauli. Įdomu tai, kad moksliniai tyrimai vienaląsčių organizmų rodo, kad gyvenimo pobūdis, ląstelių lygiu, nėra automatiškai įtraukti į susinaikinimo mechanizmą, mirtį. Kitaip tariant, atrodo, kad mirtis yra nenatūrali gyvenimo dalis. Tačiau, nepaisant to, viskas žemėje galiausiai miršta.
Daug religiniu kartų ,pasiūlo geresnes alternatyvas, nei priimti mirties neišvengiamumą. Šios idėjos suderinti komfortą, kad daugelis žmonių, kurie prarado artimuosius, suras juos po mirties, bet jie palieka kitiems įdomumą. „Kodėl mirtis egzistuoja? Ar visagalis Dievas, negali panaikinti mirties?“
Taigi mirties pobūdžio klausimas taip pat suteikia didelę reikšmę apie Dievo prigimtį. Galbūt Dievas nėra toks galingas kaip jis sako, nes mirties problema išlieka. Dievas pažadėjo rojų, nepaisant siaubingo atskirimo mus nuo mūsų artimųjų. Jei gyveni blogą gyvenimą tavęs laukia amžinosios kančios, reiškiasi Dievas, nėra toks mylintis kaip kiti žmonės teigia.
Gal iš tikrųjų galima patekti pas Dievą, ar daugiau dievų, ir mirties paslaptis bus išspręsta skirtingai kiekvienam asmeniui, priklausomai nuo jų filosofijų gyvenime. Gal nėra tokio dalyko kaip mirtis, bet vietoj to, nuolatinis atgimimas per reinkarnaciją. Galbūt, mirtis atneša nesibaigiančios reincharnacijos kartą.
Dažniausiai išvada yra tokia, kad Dievo nėra. Mirties paslaptys yra tokios gilios, kad, nepaisant religinės doktrinos, mitologijos, mokslinių tyrimų ir daugelio teorijų ir paaiškinimu kurios egzistuoja jau tūkstantmečius, žmonės šiandien yra labiau sutrikę negu kada nors. Net per atskirų religinių grupių, dažnai yra didžiulis nuomonių skirtumas apie mirties pobūdį.
Atsiuntė Bakaite
Atsiųsk savo pasakojimą ir tu. Pasidalink juo su apiemistika.lt skaitytojais. Siūlyti straipsnį