Filmui „Supermenas“ seniai prilipo „blogo“ filmo reputacija. Aktoriams jis atneša tik nelaimes. Kirkas Elinas, pirmasis nusifilmavęs legendiniame vaidmenyje, ne tik neišgarsėjo, tačiau priešingai -sužlugdė savo karjerą. Iki 1948 metų, kai buvo pastatytas filmas, Elinas buvo gana dažnai kviečiamas filmuotis. O štai vėliau niekas jam nesiūlė jokio vaidmens. Supermeno etiketė jam prikibo visiems laikams. Kirkas sunkiai susirgo. Visi pinigai, kuris juos uždirbo, buvo išleisti gydymuisi. Tačiau tai nepadėjo. Su Alzhaimerio ligos diagnoze buvęs superherojus buvo išsiųstas į pagyvenusių aktorių prieglaudą baigti savo gyvenimą.Džordžas Rivas, vaidinęs TV seriale apie supermeną nuo 1951 iki 1957 metų, žuvo taip ir neatskleistomis aplinkybėmis. 1959 m. birželį jis buvo aptiktas miegamajame peršauta galva savo name Beverli Hilse. Oficiali versija – savižudybė. Tačiau aktoriaus mama tvirtino, kad jis neturėjo jokių priežasčių išeiti iš gyvenimo: Rivas tapo žvaigžde ir turtuoliu, netgi po kelių dienų turėjo įvykti jo vestuvių ceremonija!
Praėjo nemažai metų, kol režisieriai vėl ėmėsi „Supermeno»“ 1978-ais metais pagrindiniam vaidmeniui buvo pakviestas Kristoferis Rivas. Filmas sulaukė didžiulės sėkmės, o pačiam Rivui niekas neatsitiko. Jis nusifilmavo dar 3 filmuose apie herojų. Gal blogis, slėpęsis po šiuo siužetu, nebeteko galios? Tačiau paaiškėjo, kad prakeiksmas neturi senaties termino. Pirmiausia nukentėjo Rivo partnerė. 1988-ais metais aktorei Margo Kider išsivystė maniakinė-depresinė psichozė. O 1990-ais metais Margo pateko į automobilio avariją. Ji buvo dalinai paralyžiuota. Aktorė beveik visus pinigus išleido apmokėti sąskaitoms už gydymą.
O pačiam Kristoferiui Rivui „atpildo diena“ atėjo 1995 m. gegužės mėnesį. Puikus sportininkas, seniai užsiimantis jodinėjimu, staiga nukrito nuo arklio ir susilaužė kaklo slankstelius… Rivas liko paralyžuotas, o likusius 9,5 gyvenimo metus praleido invalido vežimėlyje. Praėjus metams po aktoriaus mirties, nuo staiga išsivysčiusio vėžio mirė ir jo žmona.
Nieko nuostabaus, kad rasti aktorių pagrindiniam vaidmeniui filme „Supermeno sugrįžimas“ buvo labai sunku. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsisakė filmuotis Nikolas Keidžas, Džošas Hartnetas, Džudas Lou, Keanu Rivsas, Brendanas Freizeris… Aktorių nesuviliojo netgi siūlomas 40 milijonų dolerių honoraras. Aštonas Kučeris tiesiai pareiškė, kad bijo… Drąsuoliu pasirodė mažai žinomas aktorius Brendonas Rūtas. Ir 2006-ais metais filmas pradėtas rodyti ekranuose. Jis kino kompanijai „Warner Brothers“ atsiėjo milžinišką sumą – 260 milijonų dolerių ir tik truputį nusileidžia legendinio 1963-iais metais pastatyto filmo „Kleopatra“ biudžetui. Pastarasis filmas iki šiol laikomas pačiu brangiausiu filmu visoje kinematografijos istorijoje. Netgi žymusis „Titanikas“ pasirodė pigesnis. Tiesa, labai didelio pasisekimo tarp žiūrovų „Supermeno sugrįžimas“ neturėjo. Tačiau „prakeiktojo“ etiketę jau pradėjo pateisinti. Jo aukomis tapo trys žmonės, kurie dalyvavo filmo išleidimui DVD formatu. Vienas susižalojo, nusiritęs nuo laiptų, antrasis buvo gatvėje apiplėštas ir žiauriai sumuštas, trečias susižalojo, kai bandė žengti pro stiklines duris, kurių nepastebėjo. Kalbant apie Brendoną Rutą, tai panašu, kad jį ištiko Kirko Elino lemtis – naujų vaidmenų aktorius nebesulaukia.
Atkreipkite dėmesį, kad šiuo atveju kalbama ne apie nelaimingus atsitikimus filmavimo metu, be kurių apsieina labai reto filmo pastatymas, o apie asmeninį likimą žmonių, susijusių su siužetu apie Supermeną. Argi tai ne mistika? Tiesiog kaip paslaptingas Egipto mumijų prakeiksmas. Žinoma, galima tuo visiškai netikėti. Ir nesinori to daryti, tačiau faktai lieka faktais. Kaip juos paaiškinti? Atsitiktinumais? Holivude jau seniai sklinda gandai ne tik apie pačius šiuos filmus, tačiau yra ir tyrinėtojų, kurie sudarė daugiausiai nelaimių atnešusių filmų dešimtuką ir tarpusavyje ginčijasi tik dėl filmų eilės numerio jame.
Analizuojant šį fenomeną, kažkas netikėtai pastebėjo: juk „Supermeną“, kuriame vaidino Kristoferis Rivas ir Margo Kider, pastatė tas pats režisierius, kuris neseniai prieš tai dalyvavo kuriant vieną iš baisiausių mistinių filmų -„Zenklą“(„Omen“)…
1976-ais metais Ričardas Doneris pastatė filmą apie berniuką-velnio įsikūnijimą, kuris žudo visus aplinkinius. Nelaimės projekto dalyviams pasipylė tarsi iš gausybės rago. 1975 m. birželio mėnesį, du mėnesiai iki filmavimo pradžios, nusišovė aktoriaus Gregorio Peko, kuris filme vaidino berniuko įtėvį. Rugsėjo mėnesį aktorius skrido filmuotis į Londoną, apimtas niūrių minčių, ir vos nežuvo: danguje virš Atlanto vandenyno į lėktuvą trenkė žaibas. Po kelių savaičių iš Los Andželo į Londoną išskrido vykdantysis filmo prodiuseris Meisas Noifeldas – žaibas pataikė ir į jo lėktuvą! Tai buvo tik pradžia.
Viešbutyje, kuriame Noifeldas apsistojo su savo žmona, Airijos respublikos armijos (IRA) nariai įvykdė teroro aktą. Kiek vėliau bomba sprogo ir restorane, kuriame pietavo filmavimo grupės nariai, tarp kurių buvo Noifeldas ir Gregoris Pekas. Visus grupės narius apėmė tikras siaubas, kai sudužo lėktuvas, skirtas filmavimams. Kino kompanija paprasčiausiai nespėjo pasirašyti dokumentų dėl lėktuvo nuomos. Jį perėmė kitas klientas, už ką ir sumokėjo: žuvo visi žmonės, skridę lėktuvu… Tačiau pats keisčiausias įvykis atsitiko jau po to, kai filmas buvo pastatytas. 1976 m. rugpjūčio 13 d., penktadienį, Džonas Ričardsonas, specialiųjų efektų konsultantas kartu su savo padėjėja naktį važiavo ramiu Olandijos keliu. Staiga – smūgis! Atgavęs sąmonę Ričardsonas pasisuko ant šono ir šalia pamatė moterį… be galvos, kurią nukirto vairas, palinkęs į keleivio sėdynės pusę. Ričardsonas net nustėro iš siaubo – juk tokią mirtį jis sugalvojo vienam filmo „Zenklas“ personažui. Pažvelgęs pro langą į apšviestą kelio ženklą, perskaitė Olandijos miestelio pavadinimą – „Ommen, 66,6 km“…
Apie prakeiktus Holivudo filmus Amerikoje parašyta ne viena knyga. Visi jų autoriai prisipažįsta, kad tyrimus pradėjo su didžiule skepticizmo doze, tačiau kuo daugiau sužinodavo, tuo nejaukiau jiems darėsi. 1973-iais metais buvo pastatytas filmas „Ekzorcistas, arba Velnio išvarymas“. Režisieriaus Viljamo Fridkino filmas pastatytas pagal tikrą istoriją, kaip šventikas atlikdavo velnio išvarymo apeigas. Linda Bler, suvaidinusi 12-metės apsėstosios vaidmenį, po kelių metų prisipažino, kad negali sulaukti vaikų. Maža to, jos karjera kine nesusiklostė, ir aktorei teko gydytis nuo priklausomybės alkoholiui ir narkotikams.
Aktorius Džekas Makgouranas sunkiai susirgo praėjus vos savaitei po to, kai suvaidino savo personažo mirtį. Greitai Džekas ir pats mirė. Maksui fon Siudovui, atlikusiam šventiko vaidmenį, filmavimo metu mirė brolis. Aktoriui Džeisonui Mileriui, antrajam šventikui filme, autokatastrofoje žuvo penkiametė dukra. Dvi Viljamo Fridkino padėjėjos – sekretorė ir asistentė – pateko į ligoninę su psichikos sutrikimais.
Protingai paaiškinti visas šias nelaimes iki šiol niekas taip ir nesugebėjo. Buvę skeptikai tampa abejojančiais: gal vis tik negalima ne pasekmių atidaryti duris į mums nežinomą pasaulį? Daugiausia nelaimių atnešusių filmų sąraše yra du pavadinimai -„Poltergeistas“ ir „Rozmari kūdikis“. 9-ame dešimtmetyje pastatyta trilogija „Poltergeistas“ pareikalavo 4 aktorių gyvybių: 3 jų mirė nuo staigios ligos, o viena artistė žuvo nuo pavydaus garbintojo rankų. Romano Polanskio filmas „Rozmari kūdikis“ tapo tikru prakeiksmu jam pačiam. 1968-ais m. pastatytas filmas pasakoja siaubingą istoriją moters, kurią vyras privertė pastoti nuo paties šėtono. Praėjus metams po filmo pasirodymo ekranuose, buvo žvėriškai nužudyta Polanskio žmona aktorė Šeron Teit. Ji laukėsi kūdikio…
Įmanoma bet vistiek nesąmoningai skamba
ziaurei idomu ir ziauru idekit dar panasiu straipsniu.
SIS STRAOIPSNIS PATS GERIAUSESIS VISU ESANCIU SIAME TINKLALAPIJA!
Arba straipsnis labai senas arba ta dalis apie Brendona Ruota (Brandond Routh) turi nemazai melo, buvo parasyta kad jis negavo vaidmenu poto filmo bet paziurek dabar, 11 filmu, is kuriu toki hitai kaip „Zack and Miri Make a Porno“ „Unthinkable“ ir ‘Missing William“ ir jis ten gavo ne seip pora min vaidmeni su zodziais, o nuolatos pasirodydavo veiksme
Nu apie omen tai ziauru. Jau tai tikrai negali buti paprastas sutapimas..
„Linda Bler, suvaidinusi 12-metės apsėstosios vaidmenį, po kelių metų prisipažino, kad negali sulaukti vaikų. Maža to, jos karjera kine nesusiklostė, ir aktorei teko gydytis nuo priklausomybės alkoholiui ir narkotikams.“ Tai jeigu ji vaidino 12 metu mergaite , turbut ir buvo panasaus amziaus, o raso, kad po keliu metu prisipazino, kad negali susilaukti vaiku ? Tai keliu metu budama ji bande pastoti ? Arba as cia kazko nesupratau , arba cia kazkur isivele klaida.