1963 m. mokslininkas Fricas Verneris (Fritz Werner) — branduolinių bandymų specialistas Arizonoje. Tų metų gegužę Vernerio paprašė atlikti specialią užduotį. Jis buvo nuskraidintas į Finiksą, o iš ten kartu su grupe kitų žmonių nuvežtas autobusu į šiaurės vakarus už miesto. Pakeliui vyrams buvo liepta tarpusavyje nesikalbėti, o kai atvykę išlipo iš autobuso, jie išvydo sudužusio objekto nuolaužas.
Verneris teigia, kad iš dykumos smėlio kyšojo 30 pėdų pločio metalinis diskas. Jo buvo paprašyta apskaičiuoti susidūrimo jėgą. Taip pat jis teigia netoliese išskleistoje medikų palapinėje matęs keturių pėdų ilgio kažkokios būtybės kūną sidabro spalvos kostiumu. Paskui Vernerį parvežė atgal į Arizoną ir liepė pasirašyti, kad jis susipažinęs su Valstybės paslapčių įstatymu.
Apie 1957 m. sudužusį NSO visuomenė buvo informuota. Rugsėjo 18-ąją didžiausio Brazilijos laikraščio O Globo žurnalistas, vardu Ibrahimas Suedas, gavo labai keistą laišką. Laiškas buvo nepasirašytas. Jame rašoma, kad jo autorius — vyras, kuris žvejodamas prie Ubatubos miestelio, netoli San Paulo, pamatė keistą skrendantį diską (NSO). Jis vos neįkrito į jūrą. Anonimo teigimu, erdvėlaivis skriejo neįtikėtinu greičiu ir nepasiekęs vandens paviršiaus sprogo ore. Liudininkui pavyko rasti keletą keisto skraidančio objekto fragmentų, kuriuos jis atsiuntė kartu su laišku. Šie fragmentai buvo nusiųsti, kad būtų oficialiai ištirti. Brazilijos žemės ūkio ministerijos pareigūnai pareiškė, kad jie pagaminti iš neįprastai gryno magnio. Brazilijos kariuomenės ir laivyno atlikti tyrimai nebuvo paviešinti.
Skirtingai nuo daugelio atokių vietovių, NSO tyrinėtojų Amerikoje pranašumas tas, kad tirdami keistus atsitikimus jie paprastai randa gausybę įvykio liudininkų. 1965 m. gruodžio 9 d. šimtai žmonių matė keistą švytintį objektą danguje virš Ohajo ir Pensilvanijos. Dalis liudininkų — lakūnai, kurių pilotuojami lėktuvai patyrė keisto dangaus kūno sukeltą turbulenciją. Šešias minutes žmonės stebėjo tai, ką manė esant meteoritu, skriejančiu iš šiaurės vakarų į pietryčius, kol jis, jų manymu, sprogo. Iš tikrųjų objektas sudužo miškingoje vietovėje Keksbergo miestelyje ir sukėlė nedidelį gaisrą. Vietos policija ir ugniagesiai į įvykio vietą patekti negalėjo, nes jiems kelią atitvėrė akimirksniu atsiradęs kariškių būrys. Liudininkai teigia, kad jie vėliau matė, kaip kariškiai krauna apskritą metalinį objektą ant sunkvežimio platformos ir dengia brezentu.
Be abejonės, didžiausią nerimą ir atitinkamą vyriausybės reakciją sukėlusi NSO avarija įvyko šiaurės Meksikoje, Cihuahua valstijoje. Remdamiesi dokumentais NSO tyrinėtojai teigia, kad 1974 m. rugpjūčio 25 d. du Jungtinių Valstijų gynybos pajėgų radiolokatoriai užfiksavo nepažįstamą objektą. Atrodė, kad objektas skrieja į atmosferą iš orbitos ir suka Jungtinių Valstijų link; tačiau paskutinę akimirką jis pasuko į šalį ir pranyko iš ekranų, kai atsidūrė kažkur virš Meksikos. Pasak Meksikos pareigūnų, tuo pačiu metu toje teritorijoje dingo nedidelis lėktuvas. Kitą dieną Meksikos paieškos ir gelbėjimo komandos rado avarijos vietą, kur, jų manymu, sudužo du lėktuvai. Kai jie informavo, kad kitas skraidantis objektas buvo metalinis, skritulio formos, viešus pranešimus buvo liepta nutraukti.
NSO entuziastai teigia, kad JAV vyriausybė tai sužinojo ir nedelsdama organizavo reagavimo būrį. JAV vyriausybė primygtinai ragino Meksiką priimti jos siūlomą pagalbą. Šiai atsisakius vis tiek ėmėsi veiksmų. Meksikiečių gelbėjimo būrys jau su kroviniu judėjo pietų kryptimi. Tuo metu ją pasivijo Jungtinių Valstijų karinių pajėgų sraigtasparniai. Įvyko siaubinga tragedija: visi meksikiečiai, lydintys krovinį, paslaptingomis aplinkybėmis buvo išžudyti, o sunkvežimį su įtartinu kroviniu perėmė amerikiečių pareigūnai, vilkintys neperšaunamomis liemenėmis.
Amerikiečiai pritvirtino jį prie sraigtasparnio apačios ir nugabeno į slaptą vietą JAV teritorijoje. Neginčijamų įrodymų, visiškai patvirtinančių NSO egzistavimą, nėra, tačiau tyrinėtojai teigia, kad įrodymų, patvirtinančių šį teiginį, nuolat daugėja. Gali būti, kad tiesa yra visai ne „anapus“, o vyriausybės tarnybų seifuose.
That’s really thinnikg at a high level