Džiną gimė JAV, Viskonsino valstijoje, miškų pramonininko šeimoje. Mergaitės talentas pranašauti ateitį atsiskleidė anksti. Vos pradėjusi kalbėti ji paprašė motinos, kad ši duotų jai pažaisti vokelį juodais kraštais. Po savaitės šeima gavo gedulingą laišką, kuriame buvo pranešta apie tėvo mirtį. Vėliau mergaitė užstojo savo brolį Enrį, kai mama uždraudė jam žaisti futbolą. „Jis taps didžiu futbolininku“, – pareiškė Džiną. Iš tiesų po dešimties metų Enris tapo JAV futbolo žvaigžde
Atsiminimai…
Kartą aštuonmetę Džiną motina nuvedė pas čigonę. Ši išpranašavo mergaitei aiškiaregės ateitį. Kai Džinai sukako devyneri metai, ji ėmė pranašauti ateitį pažįstamiems žmonėms. Prieš karą Džiną ištekėjo už verslininko Džeimso Diksono ir persikėlė gyventi į Vašingtoną. Vyras skeptiškai žiūrėjo į žmonos pranašystes. Vieną kartą Džiną tiesiog su ašaromis akyse įkalbinėjo Džeimsą neskristi į Čikagą, tačiau šis nepaklausė. Kitą rytą aiškiaregė sužinojo, kad lėktuvas, kuriuo skrido jos vyras, sudužo…
Politikams pranašauti ateitį Džiną pradėjo dar būdama moksleivė. 1928-aisiais JAV prezidento rinkimuose ji išpranašavo pergalę Respublikonų partijos kandidatui Herbertui Huveriui. Vėliau aiškiaregė pareiškė, kad 1948-aisiais šalies vadovu taps tuometinis viceprezidentas Haris Trumenas. Tuo metu rinkimų numylėtiniu buvo Niujorko gubernatorius Tomas Davis, kovojęs prieš organizuotą nusikalstamumą. Tačiau, nepaisant visų prognozių, rinkimus laimėjo H. Trumenas. 1952 m. T. Davis vėl kandidatavo į prezidento postą, bet ponia Dž. Dikson pareiškė, kad laimės Duaitas Eizenhaueris. Taip ir atsitiko.
Praėjus trejiems metams Džiną pasakė, kad D. Eizenhaueris bus perrinktas, nors generolas, vis dar neatsigavęs nuo širdies smūgio, kurį Dž. Dikson taip pat išpranašavo, dar nebuvo nusprendęs, ar jam verta kovoti dėl antrosios kadencijos. Taip pat Džiną išpranašavo viceprezidentui Lindonui Džonsonui, kad jis taps aplinkybių auka ir atšauks savo kandidatūrą iš prezidento rinkimų. 1968 m. L. Džonsonas paliko postą. Vienas didžiausių Amerikos reformatorių nesugebėjo įveikti Vietnamo karo padarinių…
Ignoruoti perspėjimą
1942-ųjų sausį aktorė Kerolė Lombar leidosi į agitacinę kelionę po Indianapolj, mat planavo surinkti lėšų karo reikmėms. Dž. Dikson maldavo aktorės atšaukti išvyką, tačiau ši nesutiko. Po ilgų įkalbinėjimų aktorė metė monetą iškrito liepimas skristi. Iki Indianapolio K. Lombard nuskrido sėkmingai ir tik nusijuokė prisiminusi neišsipildžiusi pranašystę. Atgal ji ketino grįžti traukiniu, tačiau paskutinę minutę apsigalvojo, nes norėjo pasimatyti su vyru. Pakeliui į Los Andželą lėktuvas nusileido Las Vegase. Aerouosto administracija paprašė aktorės užleisti savo vietą karininkui, kuris buvo atsilikęs nuo dalinio, tačiau ji nesutiko. Praėjus 23 min. po pakilimo lėktuvas pateko į didelę audrą sudužo Nevados kalnuose.
Tikroji prezidento sveikatos būklė
Prezidentas Franklinas Ruzveltas priėmė Dž. Dikson Baltųjų rūmų Ovaliniame kabinete. Jis išvažiavo su invalido vežimėliu jos pasitikti, buvo malonus ir gerai nusiteikęs. Per pastaruosius metus F. Ruzveltas labai pasikeitė. Nepaisant gydytojų perspėjimų, kad jam laikas ilsėtis, F. Ruzveltas ką tik buvo išrinktas ketvirtajai kadencijai. Niekas tiksliai nežinojo, kuo serga JAV prezidentas. Paprastai žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad F. Ruzveltas liko paralyžiuotas po poliomielito, kuris jį ištiko išsimaudžius šaltame ežere. Tačiau medikai teigia, kad JAV prezidentą kankino Gijeno-Bare sindromas – reta liga, kurią šiais laikais įmanoma išgydyti.
Franklinas buvo įsitikinęs, kad jis serga nepagydoma liga, kurios simptomus gali palengvinti tik hidroterapija. Todėl reguliariai lankydavosi Varm Springso kurorte, Džordžijos valstijoje, kur iki šiol veikia jo vardu pavadintas medicinos centras. Po kiekvieno apsilankymo prezidentui pavykdavo įtikinti žurnalistus ir visuomenę, kad gydomosios vonios teikia naudos.
Geležinės valios pastangomis jis žengdavo keletą žingsnių, remdamasis lazda. Tik artimieji žinojo, kad F. Ruzvelto kojos sutvirtintos metaliniais įtvarais. Atsakingiausiais momentais jis stovėdavo prilaikomas vieno iš sūnų arba kurio nors padėjėjų. Taigi amerikiečiai net neįtarė, kad prezidento sveikatos būklė tokia prasta. Prieš metus iki susitikimo su garsiąja aiškiarege F. Ruzvelto sveikata ėmė sparčiai prastėti. Darbuotis teko itin daug, nes Amerika kariavo dviem frontais – Ramiajame vandenyne ir Europoje. Taigi reikėjo mąstyti ir apie pokario reformas.
Gyventi liko tik šeši mėnesiai?
Pasisveikinęs su Dž. Dikson prezidentas iš karto paklausė, kiek jam liko gyventi. Viešnia uždėjo delną ant F. Ruzvelto rankos, kad galėtų pajusti vibracijas. Nuo patirtų pojūčių aiškiaregė pasimetė, bet prezidentui pareikalavus duoti aiškų atsakymą tarė: „Ne ilgiau kaip šeši mėnesiai…“ F. Ruzveltą ši žinia labai sukrėtė. Jis keletą minučių tylėjo, paskui atsitokėjęs paklausė, kokia ateitis laukia Rusijos. Dž. Dikson atsakė, kad Rusija po karo nebus JAV sąjungininke, bet tolimoje ateityje šios šalys neblogai sutars.
Antrą kartą į Baltuosius rūmus Džiną buvo pakviesta 1945-ųjų sausį. Vos pažiūrėjusi į prezidentą aiškiaregė įsitikino, kad mirtis nuo savo aukos neatsitraukė… F. Ruzveltas dar kartą paklausė, kiek jam liko gyventi, tačiau Dž. Dikson buvo nepalaužiama. Vasario mėnesį F. Ruzveltas išsiruošė į Jaltoje vykusią konferenciją, o balandžio 12-ąją mirė Varm Springse. Nuo pirmojo susitikimo su aiškiarege buvo praėję lygiai šeši mėnesiai…
Brolių žūtis
1952-aisiais duodama interviu vienam žurnalui Dž. Dikson pareiškė, kad prezidento rinkimus laimės žydraakis demokratas, kuris vėliau bus nužudytas net nepasibaigus prezidentavimo laikui. Žydraakis demokratas – Džonas Kenedis – tuo metu net nebuvo išrinktas senatoriumi.
Remiantis kita versija, neva Džiną mačiusi regėjimą: ant Baltųjų rūmų slenksčio išvydusi Dž. Kenedį, o ant pastato skaičius – 1960. Vėliau dangų užtraukė tamsūs debesys, iš kurių pliūptelėjusi liūtis nuplovė skaičius. 1960-aisiais Dž. Kenedis iš tiesų laimėjo prezidento rinkimus.
1963-iaisiais Dž. Dikson pasakojo draugams, kad Baltuosiuose rūmuose regi karstą… Aiškiaregė išpranašavo ir prezidento brolio mirtį. 1968 m. pradžioje po Martino Liuterio Kingo mirties Dž. Dikson pasakė: „Kitas bus Robertas Kenedis“. Gegužės 28-ąją ji dalyvavo konferencijoje, kuri vyko Los Andželo „Ambasadoriaus“ viešbutyje, ir pakartojo savo pranašystę. Po savaitės tame pačiame viešbutyje buvo nužudytas R. Kenedis.
Suvalgyti pastipusią varną
1946-ųjų rudenį garsioji aiškiaregė pasakė vienam Indijos diplomatui, kad po metų jo šalis bus padalyta į dvi dalis: – Tai įvyks 1947-ųjų vasario 20-ąją, – teigė Dž. Dikson. – Suvalgysiu pastipusią varną, jeigu jūs pasirodysite teisi, – juokdamasis pažadėjo diplomatas.
Po metų vasario 20-ąją jis paskambino Džinai primindamas „netikslią“ prognozę, bet aiškiaregė pasakė, kad diena dar nesibaigė. Kitą rytą visų laikraščių antraštės mirgėte mirgėjo apie naujos valstybės – Pakistano-susikūrimą. Lažybas pralaimėjęs Indijos diplomatas, kuris labai nenorėjo valgyti pastipusios varnos, pasikvietė Dž. Dikson ir keletą jos bičiulių į restoraną. Hipodrome, į kurį po diplomato vaišių užsuko draugai, buvo lošiamas ir ištaigingas „Linkoln“ markės automobilis. Vienas bičiulis ėmė erzinti Džiną sakydamas, kodėl jai neįsigijus puikaus automobilio, jeigu ji galinti nuspėti ateitį. Aiškiaregė užsimerkusi padėjo ranką ant loterijos bilietų krūvos ir nedvejodama ištraukė vieną bilietą, kuris ir buvo laimingas.
Minios antplūdis
Daug metų aiškiaregę Džiną lydėjo didžiulė šlovė ir populiarumas. Į JAV atvykę diplomatai lankydavosi ne tik Baltuosiuose rūmuose, bet ir užsukdavo pas pirmąją Amerikos aiškiaregę. 1948-aisiais moteris sulaukdavo tiek daug laiškų ir telefono skambučių, kad jos sutuoktinis Džeimsas, vienos Vašingtono nekilnojamojo turto kompanijos savininkas, nusprendė įdarbinti žmoną savo biure. Jis manė, kad naujos pareigos apsaugos Džiną nuo minios antplūdžio.
Taigi Džiną ėmė vadovauti vyro kompanijos finansiniam skyriui. Tačiau, nepaisant didžiulio užimtumo, ji vis tiek atsakinėjo į laiškus ir skambučius. Be to, kiekvieną savaitę rengė pranešimus spaudai, radijui ir televizijai. Iš kur aiškiaregė turėjo jėgų kasdien triūsti po dvylika valandų – vienas Dievas žino…
Pagal Būrėja