Prieš kiek laiko aš daviau perskaityti šia medžiaga vienam mano kolegų – inžinieriui. Mes mokėmės skirtingose šalyse ir skirtingose santvarkose, todėl dažnai įdomu kokių jis turi atsiliepimų apie vieną ar kitą ne darbinį dalyką. Taigi jo nuomonė apie šią prezentaciją – taip anksčiau savo atradimus pristatydavo karinės tarnybos. Angliškas pasipūtimas. Man atrodo atvirkščiai, karinės tarnybos sakydavo, kad jie išrasdavo o iš tikrųjų… darykit išvadas patys.
Toliau išsidėstyta Jako Shulmano –American Computer Company prezidento prezentacija Pasauliniam Mokslu Kongresui Floridoje 1999m.
Sveiki, Aš Jack-as Shulman-as, aš esu American Computer Company vadovas. American Computer Company yra Technology International Group ir Bell North America dalis. Aš taip pat esu vienas iš kai kuriu grupes kompanijų savininku. Aš esu kompiuteriu pramonėje apie 28-29 metai. Aš dirbau IBM profesionalaus aptarnavimo vadovavimo konsultantu. Aš dirbau personalaus kompiuterio sukūrime 1978 metais Madų Technologijos Institute ir kompanijoje Simplicity Patterns vėliau prisitaikiusioje prie IBM.
Aš kūriau tai kas vadinosi “seku sudarytoju” – Pattern Creator. Štai iš čia KILO pavadinimas PC. Prieš tai aš kūriau tai ką jūs galėtumėte pavadinti pirmuoju Windowing Operating System. 1975 metais jos buvo kuriamos Citi Bankui, o prieš tai buvo ankštesnes versijos, kurias aš kūriau kompanijai pavadinimu VYDEC. Aš esu rimtas ir labai rimtas asmuo kompiuteriniam versle. Asmuo kuris nepuola girtis bet kokia neįprasta tema ir man labai nelengva įtikti.
Įvyko taip, kad keletą metu atgal aš gavau savo realybės dozę mano draugo vizito forma. Kai aš buvau labai jaunas, į technologija aš buvau įtrauktas iš dalies atsitiktinai, padedamas mano draugo tėvo. Aš užaugau centrinėje New Jersy dalyje, kuri buvo netoli AT&T (American Telephone and Telegraph), kuri buvo originaliai kilusi iš Bell Laboratorijos. Mano draugo tėvas buvo Bell Laboratorijos vadovas. Aš mokiausi privačioje mokykloje ir gyvenau kartu su jo sūnumi viename kambaryje. Aš augau tarp įvairiu Bell Laboratorijos projektų 1960 -1970 metais.
Visada buvau įsitikinęs kad AT&T buvo nuostabi institucija. Jei kas dirbo AT&T praeityje tie žino kai aš sakau Bell Lab tyrimas – aš kalbu apie begalinį teorijų ir atradimų šaltinį. Ir kai kuriose Gynybos ministerijos srityse ir valdžioje Bell Lab buvo minima kaip visu naujovių šaltinis. Ar kas nors žinojo kad AT&T ir Bell Laboratorija užsiiminėjo atominiu arsenalu 45 metus? Niekas. Aš pats neseniai sužinojau. Aš žinojau kažkas ten buvo keisto atliekama nes visada AT&T turėjo kažką kas reikalinga inovacijai ir technologijai ypatingai tokia technologija kuri butu naudojama IBM ar kitom žymioms kompanijoms.
Aš savo jaunystės metais niekada nesupratau kas buvo tie nuostabūs mokslininkai kaip pavyzdžiui William Shockley. Jis buvo labai dažnas svečias Jack Morton namuose ir aš žinojau jį. Aš žinojau kitus jo bendražygius kaip Bob Noyce, Jack Kilby ir taip toliau. Šie vardai, jei jūs kada dirbote AT&T ar elektronikos industrijoj, yra neišsemiami atradimu šaltiniai, jie yra technologijos ir industrijos gigantai. Jack Kilby yra integruotų grandinių išradėjas (remiantis pulkininko Corso memuarų knyga „Diena po Rosvelo“, integruotos grandinės buvo taip pat „išrastos“ kaip ir tranzistorius – vert. Pastaba).
Aš buvau stipriai nustebintas kai apie 1995 metus mane aplankė mano draugas. Jis savo laiku buvo pažįstamas su labai gerai žinomais Pentagono Generolais, Joint Chiefs of Saff narys ir dabar konsultantas. Aš žinojau jį labai ilga laiką. Jis paprašė manęs išanalizuoti kai kuriuos dokumentus. Parodė man kai kurias nuotraukas. Tačiau aš neparodžiau didelio susidomėjimo – „Negaliu patikėti“. Jis tvirtino, kad šiose nuotraukose yra ateiviu laivas.
Tada aš pasakiau jam “Kodėl tu manęs klausi tai padaryti?“. Draugas: „Kadangi dokumentai papuolė man į rankas, aš noriu kad tu juos peržiūrėtum, juose yra daug labiau išvystytos technologijos, aš noriu kad tu išanalizuotum medžiagą ir pasakytum ar ji yra autentiška“. Aš sutikau, nors netikėjau kad tai originalūs dokumentai – aš netikiu į NSO, bet pažadėjau atidžiai pažiūrėti.
Kita diena aš susitikau su juo jo namuose. Ten aš taip pat sutikau moterį vardu Mrs Jeffrey Proscauter. Tai netikras jos vardas – pseudonimas. Aš gavau leidimą pažiūrėti į visas 28 dėžes su dokumentacija, kuri man pasirodė kad atkeliavo iš Western Electronic Laboratorijos.
Vėl gi, jei jūs būtume dirbę AT&T, būtumėte žinoję, kad darbų dokumentai kaupiami augančiame tome vadinamame Laboratorijos Knyga. Pasirodo net super slaptos laboratorijos kaip Waest Electronic ar ta pati Bell Laboratorija kurios dirba su branduoliniu arsenalu veda Laboratorijos Knygas lygiai tai pat. Aš buvau šokiruotas tuo ką pamačiau tose Laboratorijos Knygose. Tyrinėjau jas daugiau kaip 3,5 savaites. Jos buvo laikomos tuo laiku mano draugo namuose, o jis tiesa pasakius laikė apsaugininką, prižiūrintį dokumentus. Jis bijojo kad kas nors ateis ir juos pavogs. Tuomet dar nesuvokiau ko jis bijojo, kadangi aš tuo metu neįsivaizdavau visos dokumentu reikšmės ir svarbos.
Bet kuriuo atveju, po keliu savaičių žiūrėjimo į dokumentus, Mrs Jeffrey mano draugas ir aš susėdome prie Kalėdų stalo vakarienės. Aš pasakiau „Turiu tau kai ką pasakyti, aš turiu problema su ta dokumentacija, kadangi tai ką tu man rodai – technologija, kuria žmonija dar neįsisavino, tačiau dokumentai atrodo kaip 40, 50 metu senumo. Tai butu apie 1947, 48, 49 metai“.
Aš pasiūliau kad prieš darydami bet kokias išvadas jis turėtu kreiptis pas kažką kas galėtų nustatyti dokumentu amžių pavyzdžiui anglies izotopo amžiaus nustatymo metodu. Ar rastu kokius kitus patikimus metodus nustatyti dokumentu senumui. Ir mes visi su tuo sutikom.
Kaip neutralų tyrėją pasirinkom buvusi Teisingumo Departamento ekspertą. Jis praeityje konsultavo Skotland Jardą, ir buvo pakankamai gerai žinomas Teismo ekspertas. Išsiuntėme kelis dokumentų pavyzdžius jam į Edinburgo Universitetą (dabartinis pavadinimas). Ekspertas išanalizavo dokumentų fragmentus ir priėjo išvados, kad rašalas, popierius, net pateikimo būdas patvirtina kad knygos iš tikrųjų parašytos 1947, 48, 49 metais. Nustatymas užėmė apie 4,5 savaites. Visa tą laiką aš laikiausi „nekvėpuodamas“.
Dalykai kuriuos aš mačiau aprašytus Laboratorijos Knygoje susidėjo iš tokiu dalių, kurie butu galingesni už Intel Pentium procesorių ar sakykime Cray kompiuterį. Ten buvo aprašyti Komunikaciniai prietaisai, aprašyta kaip suspausti į sumuštinį plonus mikrono storumo sluoksnius; specialus metalai pagaminti judančioms detalėms tokioms kaip… iš aprašymu kuriuos skaičiau arčiausias palyginimas butu antigravitacinė jėgainė kosminiam laivui.
Jose buvo dinaminės, elektroninės ir jėgos kontrolės technologija kuri net šiomis dienomis nėra išrasta ir išvystyta. Jose aprašyta komunikacijos technologija, kurią galima būtų paaiškinti tik kaip paimtą iš nežinomo nežemiškos kilmes objekto. Dokumentai buvo labai atsargiai parašyti kad neišduoti kas iš tikrųjų tose dėžėse.
Aš buvau pasimetęs šioje kryžkelėje, kadangi mes turėjome eksperto išvadas, kad medžiaga dėžėse yra 40-tu metų. Medžiaga buvo iš Western Electronic Bell Laboratorijos. Dalis dokumentu buvo pasirašyti „Z-Divizijos“. Mes žinojome, kad „Z-Divizija“ buvo Amerikos Kariniu pajėgu padalinys suformuotas 1947 – 1948 metais. Mūsų nuomone „Z-Divizija“ operavo branduolinio ginklo kūrime, projekto žinomo kaip Manheteno Projekto Grupe užkulisiuose.
Pasirodo kad 1947-tais, tiesa pasakius 47-48 metais, Haris Trumanas nusprendė kad jis paskirs milžinišką kontraktą AT&T grupei tikslu peržvelgti ir valdyti branduolini arsenalą ir jo komercializaciją – papildomai išvystyti technologijas kuriant Branduolini Arsenalą. Fizikai, elektronikai, valdymo sistemoms, net balistikai buvo panaudota ICBM technologija, kuri po mūsų įsigijimo iš naciu V-serijos raketų (ir taip toliau) 40 metais buvo kūrimo procese.
Kontraktas buvo parašytas Trumano ankstyvaisiais 1949 metais, jei gerai prisimenu. Bet prieš tai 1-2 metų periode buvo neformali draugyste tarp AT &T, kuri vaidino vis didesni ir didesni vaidmenį, su super slaptais karinės ginkluotės projektais. Galų gale jie kontroliavo tą kas dabar žinoma kaip Z- Divizija.
Z-Divizija, norit tikėkite, norit ne, buvo įkurta Rosvele, New Mexico. Manau priežastis yra ta, kad originali branduoliniu bombų armada – pirmas branduolinis sparnas kuris nešė branduolini ginklą – migravo į Kirtlando Karinių oro pajėgų Bazę. Tuo laikotarpiu dirbti su Orlando Lawrence, laboratorijos bendradarbiu buvo pakviestas Lawrence Berkeley. Teller‘is, Oppenheimeris, Leo Szwilard‘as… Visi šie vyručiai atsakingi už branduolinės bombos kūrimą…. Lorencas buvo pakviestas, nes jis galėjo padaryti greitintuvus, ar ciklotronus – kaip jie tada buvo žinomi. Tie Ciklotronai buvo pajėgūs praturtinti uraną ir plutonijų, tiesa tada jie dirbo tik su uranu.
Manau galite įsivaizduoti kas tai buvo per laikai. Branduolinis ginklas buvo kuriamas karo metu. Ir jie turėjo daryti viską paslapčia. Taigi taip ir buvo sukurta superslapta Z-Divizija.
Lawrence buvo pakviestas nes turėjo pastatyti tokį akceleratorių, kuris prisotintu pakankamai urano branduolinei bombai pagaminti. Tačiau didžiausias ciklotronas kurį jis pastate – buvo toks kad jo prisotinto urano užtektu susprogdinti vieną koją.
Tada Lawrence sušaukė susirinkimą ir paklausė, kaip pastatyti pakankamai dideli ciklotroną? Po keleto apskaičiavimų jis paduoda užsakymo kvitą Haroldui Akermanui – šiandien Federaliniam teisėjui, kuris buvo Manheteno Projekto tiekimo tarnautojas. Kvite sidabro, kurio pakaktų pagaminti dideliam lenktynių visureigiui. Kažkas apie 12 milijonu tonu. Kvitas buvo perduotas Jungtiniu Valstijų Iždui, tiesiai Iždo sekretoriui Morganthalui.
Tiek tos istorijos.
Mes Amerikos Kompiuteriu Kompanijoje viena diena nesprendėm, kad mes būsime drąsus ir paviešinsim ta medžiagą, kurią man parodė mano draugas. Aš šnekėjau apie tai akcininkų susirinkime ir su kompanijos darbuotojais. Jie sutiko, sakė: „Mes galime tai pabandyti, pažiūrėsime kas bus“.
Mes nusprendėme, kad pasakojimą kuris buvo perduotas mums apie tą neįprastą Laboratorijos Knygą su neįprastais technologijų artefaktais, publikuosime internete, įmones puslapyje, paaiškindami juodu ant balto ir spalvotai, ką mes radome. Paveikslas kurį pridėjome, buvo Roswell‘o objekto modelis. Tai paveikslėlis kuriame kosminis laivas su sparnais ir reaktyvinių variklių sistema, su pilotų kabina kur sėdi ateiviai ir pilotuoja aparatą. Mes kiek perdirbom paveikslėlį paimtą iš „Tunder Place“. Tai bloga idėja, reikėjo paimti iš „San Augustino“ (čia minimi išgalvotu istorijų pavadinimai ir komiksų knygos – Vert. Pastaba). Mes pridėjome kiek retorikos ir patalpinome tiesiai Amerikos Kompiuteriu Kompanijos internetinio puslapio viduryje.
Tai ko gero kvailiausias dalykas kurį kada padarėme. Štai jums mūsų kompanijos tinklapis – tiesiai viduryje – Roswell‘o lėkštė, ir dar pridėta žodžiai: „Ar AT&T gavo pavogta 1947 metais iš US Vyriausybes ateivių technologiją ir tuo naudodamasi išrado tranzistorių, lazerį, Integruotą plokštę, ir dar, ir dar, ir dar…. skirtingų technologijų“
Na mes galvojom, kad reakcija iš visuomenes bus vienetinė – kažkas kaip: „O ar tai ne nuostabu? Tai juokinga, X-Failai, it t.t.“. Tačiau reakcija kurios sulaukėme buvo netikėta.
Pirmos dalies pabaiga
Autorius: Šaulys
Atsiųsk savo pasakojimą ir tu. Pasidalink juo su apiemistika.lt skaitytojais. Siūlyti straipsni
Daugiau nei pusia straipsnio rašo apie savo gyvenimą,o kita likus dalis jau normaliau aprašoma.va.
As taip suprantu, kai visas pasaulis „aisku“ zino, kad puslaidininkiu terija tai zmonijos nuopelnas…. kiekvienoj knygoj, kiekvienam vadovelyje, universiteto puslaidininkiu kursai skaitomi ir staiga tu pasakai – ne! tai nevisai taip, tu pasidarai labai demesio centre. Taigi manau kad saves pristatymas yra neblogas dalykas. juo labiau kad kai kurios detales yra svarbios zinoti del teiginiu antroje dalyje. kuri atskleis dar kai ka. Bet kai tokios kalbos eina… gali visko tiketis. Patarciau palaukti antros dalies.. tiesa tuos kurie laukia moksliniu detaliu apie pacia puslaidininkiu teorija turiu nuliudinti. I mokslus nesigilinsiu.
Beje atsiprasau, busiu pasakes neteisybe. Trecioje dalyje BUS techniniu detaliu apie tranzistoriu. Pasakysiu daugiau – tai tos detales kuriu ir tiketumeisi pradedamas skaityti straipsni. Duodamas „lengvas zvilgsnis pro rakto skylute“ I tai kas neatskleista.