Keletas pranešimų apie paslaptingą keistą padarą buvo užfiksuoti Anglijoje per paskutinius kelis mėnesius. Pranešimuose pranešama, kad keistas, gauruotas padaras buvo pastebėtas viename Anglijos gyvenviečių. Padaras apibūdinamas, kaip peraugusi beždžionė kurios ūgis siekia 8 pėdas (243.8 cm). Jis turi raudonas žibančias akis.
Tunbridge Wells miestelio gyventojai pastebėjo padarą ne vieną kartą. 56,000 gyventojų turintis miestelis dabar tapo daugybės fanatikų, kurie tiki sniego žmogaus egzistavimu, paieškos zona. Rodos kur gi daugiau ieškoti sniego žmogaus jei ne čia. Juk vietiniai gyventojai apie keistą padarą pranešė ne vieną kartą. Jis buvo pastebėtas net ir gyvenvietės centre.
Patys gyventojai nesutaria ar padaras kuris pastebimas jų mieste yra tikras ar ne. Kai kurie spėja, kad tai tik išdaiga ir persirengia kostiumu vaikai bando iškrėsti šunybę. Tačiau yra tokių kurie su tuo nesutinka. Pasak kai kurių senų miesto gyventojų toks pat padaras buvo ir prieš 70 metų vietinėse apylinkėse. Jis taip pat buvo apibūdinamas kaip aukštas, turintis labai tankų kailį ir dvi raudonas akis sutvėrimas. Tad iškyla klausimas ar tai tas pats gyvūnas dabar gąsdina miesto gyventojus, ar tai tik vaikų pokštas.
Kaip ten bebūtų buvo netgi surastas 1942 metų vietinis laikraštis kuriame rašoma,kad pora sėdėjusi parke ant suoliuko staiga išgirdo šlamėjimą už jų nugarų esančiuose krūmuose. Kuomet pora atsisuko jie pamatė padarą apie kurį jau rašėme anksčiau.
Privati JAV bendrovė „DNA Diagnostics“ pranešė atlikusi tariamo Sniego žmogaus audinių genetinį tyrimą. Jis esą atskleidė, kad šis mokslui nežinomas hominidas yra pusiau žmogus.
Vadinamuoju reliktiniu hominidu, Šiaurės Amerikoje vadinamu Didžiapėdžiu (Big Foot), o Azijos šalyse ječiu, Sniego žmogumi ar dar kitaip, be kino prodiuserių ir mokslui nežinomų, tačiau seniai mūsų planetoje neva gyvenančių gyvūnų ieškančių kriptozoologų domisi tik nuotykių išsiilgę skaitytojai ir žiūrovai. Mokslininkai su retomis išimtimis praktiškai nesidomi dar neatrastų hominidų, pasislėpusių kur nors Himalajuose ar Šiaurės Amerikos miškų platybėse, paieškomis.
Tiesa, atskiri specialistai kartais dalyvauja ječio paieškų ekspedicijose, tačiau, iš visko sprendžiant, jų profesinis indėlis apsiriboja nebent aptiktų tariamo Sniego žmogaus pėdsakų ar kailio plaukų identifikavimo konsultacijomis.
Tačiau Teksaso valstijoje (JAV) gyvenanti veterinarijos daktarė Melba S. Ketchum, privačios bendrovės „DNA Diagnostics“, užsiimančios visų tipų DNR tyrimais, steigėja ir vadovė, ruošiasi Didžiapėdžio temą įvesti į mokslinę apyvartą. Pasak leidinio „LiveScience.com“, neseniai ši bendrovė paskelbė pranešimą spaudai, kuriame informuojama apie 5 metus trukusių tariamo reliktinio hominido biologinių mėginių tyrimų rezultatus.
O jie tokie: legendinis Šiaurės Amerikos Didžiapėdis yra dabartinių žmonių giminaitis, priklausantis prieš maždaug 15 000 metų nuo jų atsiskyrusiai evoliucinei šakai. M. Ketchum teigimu, šie hominidai kryžminosi su Homo sapiens moterimis, ir taip atsirado kailiu apaugę hominidų hibridai, kurie esą kai kuriose Žemės vietose galėjo išlikti iki mūsų dienų.
Pranešama, kad „DNA Diagnostics“ tyrimai rėmėsi trimis pilnais iš biologinių Didžiapėdžio mėginių gautų genomų pavyzdžiais. Tyrimo išvadose sakoma, kad Didžiapėdžio mitochondrinė DNR yra identiška dabartinių Homo sapiens, tačiau branduolio DNR yra visiškai skirtinga, ji nepriklauso jokiai žinomai primatų rūšiai.
„DNA Diagnostics“ vadovė pranešė ketinanti paskelbti šių genetinių tyrimų rezultatus mokslo žurnaluose, tačiau, pasak apžvalgininkų, tai bus sunku padaryti dėl paprastos priežasties: nėra jokių įrodymų, kad tirti biologiniai mėginiai priklauso mokslui nežinomiems hominidams.
Tai užkerta kelią publikacijai solidžiuose mokslo žurnaluose, o be tokių publikacijų kriptozoologijos tema, iki šiol laikoma tabu mokslo bendruomenėje, negali patekti į mokslo apyvartą.
Ai tai jis pas mane guli kieme [nusautas]
va kaip tik kartu losiam geima su masinelim