Apie atradimą, padarytą maždaug apie 70-uosius 20 a. metus Afrikos šiaurėje, Gabono valstybėje, dar ir šiandien mokslininkai neturi vieningos nuomonės. Ten aptiktos urano rūdos atsargos – tarsi įprastas reiškinys, tačiau rastas karjeras buvo ne tik brangios rūdos radimvietė, bet kas atrodo neįtikėtina, dirbo tarsi branduolinis reaktorius!!!
Buvo aptiktos net šešios zonos, kur vyko branduolinis urano skilimas. Kaip parodė tyrimai reaktorius pradėjo dirbti prieš 1900 mln. metų. Ir taip dirbantis jis ir buvo surastas. Urano izotopo – U-235 kiekis Afrikos anomalinėje branduolinio skilimo zonose toks pat kaip ir žmogaus sukurtuose branduolinio skilimo reaktoriuose.
Čia mokslo atstovų nuomonės ir išsiskyrė. Dauguma mokslininkų palaiko teoriją, kuri teigia, kad Gabono branduolinis reaktorius pasileido atsitiktinai, atsiradus reikalingoms gamtos sąlygoms. Tačiau toli gražu ne visus įtikino tokia nuomonė, nes kita dalis mokslininkų turėjo ir kitų svarių argumentų.
Visų pirma – po visų tyrimų paaiškėjo, kad vietovėje, kurioje buvo rastas Gabono reaktorius, Žemės tektoninė pluta buvo labai aktyvi ir bet koks plutos pasislinkimas būtų sustabdęs to reaktoriaus veiklą, tačiau reaktorius pradirbo ne vieną šimtą metų ir nesustojo – tad patikėti tuo, kad pati gamta sukūrė tokias idealias sąlygas, būtų tas pats, kaip patikėti stebuklu.
Kitas argumentas – reakcijos aušinimui buvo naudojamas vietinis gruntinis vanduo. Tad patikėti tuo, kad pati gamta reguliavo vandens padavimą, kad reaktorius neperkaistų darbo metu ir nesustotų – lygu nepaaiškinamam dalykui arba net gražiai legendai. Kaip tik šie argumentai ir verčia tikėti versija, kad Gabono reaktorius gali būti mąstančių būtybių kūrinys.
Tačiau kas Žemėje galėjo valdyti tokias technologijas prieš kelis tūkstančius metų? Kad ir kaip keistai besisuktų mintys galvoje, atsakymą čia randu tik vieną, tai galėjo padaryti tik ateiviai. Tačiau kam ateiviams Žemėje kurti gana didelio našumo branduolinį reaktorių? Kas žino?… egzistuoja hipotezė, kad aukšto išsivystymo civilizacijos kažkuriame savo išsivystymo etape pradeda „šefuoti“ mažiau išsivysčiusias civilizacijas. Gal būt jiems reikėjo energijos Žemės gamtinėms sąlygoms suformuoti taip, kad galėtų vystytis gyvybė panaši į žmonijos. Juk dar ir dabar mokslininkai nesutaria dėl to, kaip susiformavo Žemės atmosfera su tokiu dideliu deguonies kiekiu.
Egzistuoja tikimybė, kad Žemės atmosfera susiformavo įvykus pasaulinio vandenyno elektrolizei. Tačiau tokiai elektrolizei reikalingas labai didelis elektros kiekis. Čia ir atsiranda realios prielaidos versijai, kad tam elektros kiekiui sukaupti ir buvo sukurtas Afrikos stebuklas. Ir tada labai sunku patikėti, kad Gabono reaktorius yra toks vienintelis.
Esu įsitikinęs, kad greitu laiku rasime ir daugiau tokių ar panašių „gamtos stebuklų“. Kad ir kaip ten bebūtų, Gabono reaktorius mus skatina mąstyti ir ieškoti atsakymų į visus šiuos ir panašius klausimus.
Atsiuntė: Alvydas
Atsiųsk savo pasakojimą ir tu. Pasidalink juo su apiemistika.lt skaitytojais. Siūlyti straipsni
tu gal geriau neberasyk savo pievu arba savo pamastymu… ir neklaidink zmoniu gerai? ar tu cia megini prasibrauti i rasytojus mistikos.lt tinklapyje?
šitie duomenys ne mano,ir aš nieko neklaidinu,k tiesiog rankioju duomenis ir pateikiu, o ar jie tau patinka – ne mano raštu reikalas…
Daznai kai kalbame apie vienus ar kitus ivykius ar atradimus verta pamineti saltini, mokslininka ekspedicija ar kitus konkretesnius dalykus. Tai padeda isvengt piktu komentaru. As daznai pats noreciau nuvykt ir pamatyt dalykus, taciau aisku tam truksta lesu. Todel naudojuosi kitu mokslininku ar siaip zmoniu ispudziais. Padeda kalbu zinojimas. Daznai kaip ir kiekvienas kitas, as paziuriu papildomai viska ka apie tai raso ir kalba. O toliau kaip sake viena protinga mano drauge: kas turi ausis tas girdi, kas turi akis tas mato (Biblija. kiek pakoreguota).
ačiū