Enigma – tai elektromechaninis aparatas, panašus į senų laikų rašomąją mašinėlę. Kaskart, paspaudus vieną klavišą, prasideda sudėtingas šifravimo procesas. Tam naudojama paini sistema, sudaryta iš raidžių rotorių laidų ir elektros kontaktų.
Šią kodavimo mašiną 1919 metais sukurė Arthuras Scherbiusas. Iš pradžių ji buvo skirta privačiam verslui, tačiau 1929 metais ją ėmė naudoti vokiečių kariuomenė. Vokiečiai taip pasitikėjo „Enigma“, kad ji tapo jų pagrindine kodavimo priemone. Ji užtikrino dvigubą saugumą, nes pranešimams iškoduoti buvo reikalinga tokia pati mašina ir teisingi nustatymo kalendoriai, vadinamieji dienos raktai.
Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą lenkai įtarė, kad nacistinė Vokietija panaudos „Enigma“ karinėms paslaptims šifruoti, ir ėmė kurti analogiškas mašinas, šioje srityje ypač nusipelnė jaunas lenkų matematikas Marianas Rejevvskis, kartu su dviem kolegomis daug prisidėjęs prie kodų iššifravimo. 1939 metais, nujausdami artėjantį vokiečių įsiveržimą, lenkai į Prancūziją ir Didžiąją Britaniją išsiuntė keletą mašinų „Enigma“ ir jų aprašymų. Visa tai labai pravertė Alanui Turingui ir kitiems britų kriptologijos specialistams.
jus netiksiliai aprasete. lenkai buvo issifrave vokieciu pranesimus,bet vokieciai suzinoje apie tai,ja siek tiek patobulino ir lenkai jau nebeikando sifro. po siai dienai yra daug dokumentu,kurie neissifruoti,nes niekas nesugeba perprasti jos veikimo principo,tai simtmecio isradimas,kurio neimano istirti iki galo net musu dienomis.