Kai kurie žmonės teigia, kad Žemė turi savus energijos šaltinius, kurie pasireiškia magnetiniu lauku arba elektros srove. Manoma, kad ši nematoma energija žmogui, atsidūrusiam virš tokių pagrindinių Žemės energijos taškų, gali daryti fizinį poveikį ir sukelti biocheminių reakcijų. Ypač stipriai veikiančios vietos vadinamos verpetais. Dauguma entuziastų laikosi nuomonės, kad šiuose taškuose žmogus gali sustiprinti arba atgaivinti savo energiją. Tokią nuomonę jie grindžia tuo, kad senovėje žmonės su gamtos jėgomis gyveno darniau, todėl svarbiausius statinius statė tose vietose, kurios skleisdavo stiprią energiją. Jie teigia, kad Stounhendžas, Didžioji Gizos piramidė, Naskos piešiniai — visi šie objektai yra stipraus gamtos poveikio vietose.
Vystantis mokslui apie geofizinę, moksliškai apskaičiuojamą Žemės energiją, teiginiai apie Žemėje išraižytas linijas užvaldė žmonių vaizduotę. Nors tokios linijos žinomos jau seniai, jų egzistavimą patvirtina istorijos ir archeologijos duomenys, Žemės energijos teoriją ypač išplėtojo Naujojo amžiaus filosofai. Ignoruodami XX a. 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių „hipių“ teorijas, daugelis entuziastų bandė tyrinėti šį reiškinį moksliškai. Be abejo, dauguma Žemės energiją sieja su jos paviršiuje esančiomis linijomis ir mistiniais reiškiniais, tačiau tokie teiginiai turi ir tam tikrą mokslinį pagrindą.
Vis dėlto, nepaisant entuziastų pastangų, tvirtų įrodymų nėra. Požeminio vandens ieškotojai (virgulininkai) teigia, kad daugelyje sakralinių vietų jie jaučia stiprią energiją, tačiau toks įrodymas tinka tik tiems, kurie tiki, kad su virgulėmis galima aptikti vandens. Dauguma Žemės energijos tyrinėtojų spėja, kad energijos centrai yra vietos, kur didelis neigiamų jonų krūvis ir neįprasti elektriniai, magnetiniai ir elektromagnetiniai laukai. Šį reiškinį jie vadina geofizinėmis anomalijomis. Nepaisant to, kad iš pažiūros šis reiškinys labai įspūdingas, mokslo visuomenė šiuo klausimu laikosi gana santūriai. Nors dauguma mokslininkų džiūgauja įžvelgę galimybių naudoti natūralios energijos šaltinius, tie patys mokslininkai nėra iki galo įsitikinę, kad tai yra būtent Žemės energija.