Kalbama, kad prie pat Londono, ant Temzės upės kranto esančiuose Hamptono karališkuosiuose rūmuose vaidenasi kaip nė vienuose kituose karališkuosiuose rūmuose visoje Didžiojoje Britanijoje. Kaip žinome, dauguma pilių ir rūmų turi savus paslaptingus vaiduoklius, tačiau Hamptono karališkuosius rūmus vargina ištisas jų būrys. Pradedant Henriko VIII žmonomis, kavaleristais ir baigiant šuns šmėkla, rūmus vargina daugiau kaip tuzinas nepaaiškinamų reiškinių.
Hamptono rūmus kadaise įsigijo kardinolas Volsis, tačiau rūmai patiko Henrikui VIII, ir jis juos pasisavino. Henrikas buvo pirmasis, kuriam pasirodė jo antrosios žmonos Anos, kuriai 1536 m. buvo nukirsdinta galva už neištikimybę, vaiduoklis. Vėliau liudininkai teigia ją matę su galva, be galvos ar netgi laikančią savo galvą rankoje. Pasak liudininkų, ji būna apsirengusi baltai arba juodai, eina iš lėto, atrodo pikta arba liūdna, apimta sielvarto ar nevilties.
Trečioji Henriko žmona — Džeinė Seimur — sakoma, buvusi jo gyvenimo meilė. Dž. Seimur vienintelė palaidota kartu su Henriku šio amžinojo poilsio vietoje. Ji mirė gimdydama vienintelį jų sūnų Edvardą 1537 m. Taip pat ji buvo vienintelė, mirusi anksčiau už Henriką savo mirtimi. Pasakojama, kad spalio 12-ąją, Edvardo gimimo dieną, ledi Džeinės vaiduoklis pasirodo iš savo menės ir eina į sidabro baldų galeriją. Pasak liudininkų, ji būna apsirengusi balta suknele ir rankoje nešasi degančią žvakę.
Mirus Džeinei Henriko naujagimio sūnaus priežiūra buvo patikėta auklei Sibelei Pen. 1562 m. ji mirė nuo raupsų ir buvo palaidota Hamptone, netoli rūmų esančioje S v. Marijos bažnyčioje. S. Pen vėlė ilsėjosi ramybėje iki pat 1820-ųjų, kai į Šv. Marijos bažnyčią trenkė žaibas, ir jos atstatymo metu S. Pen palaikai buvo perkelti į kitą karstą.
Nuo tada pradėjo plūsti pranešimai apie rūmų koridoriais vaikščiojančią aukštą su gobtuvu žmogystą, kurią imta vadinti pilkąja dama. Jai vaikštant vakariniame rūmų sparne girdėdavosi keistas dūzgimas. Rodėsi, kad verpimo ratelio dūzgimą primenantis garsas sklinda iš už sienos koridoriaus gale. Siena buvo išgriauta, ir už jos tyrinėtojai rado iki tol nežinomą kambarį, kuriame stovėjo senasis Sibelės Pen verpimo ratelis.
Pats garsiausias Hamptono rūmų vaiduoklis, be abejonės, gyvena patalpoje, vadinamoje Vaiduoklių galerija. Vaiduoklis yra penktosios Henriko žmonos Katrinos Hovard, kuriai 1542 m. buvo nukirsta galva už neištikimybę su jaunu meilužiu. Pasakojama, kad galerijoje vaiduokliai vaizduoja jos egzekuciją. Anot liudininkų, Katrinos šmėkla šaukia maldaudama pasigailėjimo, tačiau sargyba sučiumpa ją ir nutempia šalin. Yra mačiusiųjų vaiduoklį, bandantį rasti prieglobstį rūmų koplyčioje, o rūmų prievaizdas teigia kartą matęs beldžiančią į koplyčios duris šmėklos ranką su gausiai brangakmeniais nusagstyta Katrinos apyranke.
Tačiau ne visi vaiduokliai, be paliovos klaidžiojantys rūmų koridoriais, yra karališkos kilmės. Rūmų tarnai yra matę keistą pilką miglą, besidriekiančią virtuvės grindimis, o prižiūrėtojas teigia matęs tamsų vyro su skrybėle siluetą, pranykstantį vyno rūsyje. (Pasak liudininkų, tai buvę labai keista, mat vyras atrodė kaip dvasios šešėlis!) Taip pat užfiksuota pasakojimų apie šunį vaiduoklį, įbėgantį į karaliaus menes.
Daugelis tvirtina matę dvi triukšmingas būtybes, besikaunančias tarpusavyje pagrindiniame kieme. Vykdant kiemo tvarkymo darbus buvo rasti dviejų Anglijos pilietinio karo laikų karių kavaleristų griaučiai. Jie buvo tinkamai palaidoti, ir besikaunančių žmogystų vėliau niekas nebeišvydo. Taip pat pasakojama ir apie Hamptono rūmuose klaidžiojančių septynių moterų ir dviejų vyriškių, apsirengusių senoviniais apdarais, būrelį. 1917 m. juos išvydęs policijos karininkas netgi atidarė jiems duris, tačiau jie pranyko akyse.
Mūsų dienomis rūmų lankytojai neturėtų išsigąsti išvydę keistus personažus, vilkinčius senoviniais drabužiais, mat dauguma gidų, vedžiojančių ekskursijas po rūmus, rengiasi viduramžių stiliaus drabužiais. O tikras vaiduoklis, jei kas tokį pamato, nekelia jokios grėsmės. Sakoma, kad viena prižiūrėtoja budėjimo metu pajuto, kaip kažkas truktelėjo jos apatinių gumelę. Greičiausiai tai bus buvusi Henriko VIII dvasia — matyt, jis neatsižada savo įpročių.
Vaizdo įraše apačioje yra užfiksuotas, kaip manoma, Henriko VIII vaiduoklis. Šis įrašas sukėlė tikrą sumaištį visuomenėje. Buvo bandoma išsiaiškinti ar tai tikras vaiduoklis, ar rūmų darbininkai. Vaizdo įraše matoma, kaip prasiveria durys ir vėliau jas uždaro keista šmėkla apsivilkusi senoviniais drabužiais. Rūmų darbuotojai teigė, kad tos durys yra visą laiką laikomos užrakintos ir jos niekada nebūna atidarytos, tačiau skeptikų tai neįtikimo. Kaip ten bebūtų, net ir po daugelio metų Vaiduoklio esančio įraše tikrumas lieka neatskleistas.
kur jis tiskliai randasi?
Nesijaudink vaiduoklis netikras