1968 metų balandžio mėnesį inžinerijos kariuomenės dirbusios šiaurinėje Gobio dykumos dalyje, karys Gu Ing vakarėjančiame danguje pastebėjo šviečiantį objektą. Gu Ingas ir daugelis jo draugų pamatė „į dykumą besileidžiantį didelį liepsnų apsuptą diską“. Sis švietė raudonai oranžine šviesa. Kareivių manymu, jis buvo maždaug 3 m skersmens. Tai jie įvertino, kai objektas sklendė virš jų maždaug kilometro aukštyje. Jis skrido truputį pasviręs. Liudininkai manė, kad skraidantis objektas buvo prislopinęs šviesas.
Staiga diskas pradėjo leistis. Vadovas nedelsdamas paskambino būrio vadui į netoliese esantį štabą. Iš ten buvo pasiųsti motorizuoti žvalgai, turėję priartėti prie NSO. Motociklininkus, žinoma, pastebėjo, nes, jiems artėjant, objektas greitai pakilo ir nuskrido. Kadangi čia pat buvo Tarybų Sąjungos siena, liudininkai manė, kad rusai bando naują žvalgybinį aparatą. Kinai tada dar nieko nežinojo apie NSO.
Trumpai nusileidęs objektas grunte paliko į išdegintą kryžių panašų pėdsaką. Kadangi stebėtojai manė, kad skraidančio objekto kilmė aiški, nebuvo atlikta jokių tyrimų, nebuvo paimta žemės mėginių. Visi girdėję apie tą įvykį mąstė tik politinėmis kategorijomis. Jie manė, kad šis įvykis reiškia greitą Tarybų Sąjungos puolimą. Kariams, tarnaujantiems Gobio dykumoje, šviečiantys objektai nebuvo naujiena. Tačiau vienas nusileidęs skraidantis objektas įstrigo ilgam.
Prieš kelis mėnesius vienas toks skraidantis objektas vos nesukėlė avarijos. 1968 metais keturi jūrų artileristai, saugantys pajūrio zoną ties Šiaurės Korėja, pastebėjo auksu švytintį ovalų objektą. Jis skrido tiesiai virš horizonto palikdamas ploną rėžį.
Netikėtai objektas didžiuliu greičiu pakilo aukštyn. Tą akimirką laivyno bazėje išsijungė elektros prietaisai ir radaras. Pajūryje patruliuojantys laivai tik per plauką nesusidūrė. Laivyno vadas paskelbė kovinę parengtį ir sustiprino patruliavimą. Viena patrulių komanda pastebėjo NSO leidžiantis pajūryje, kareiviai tuoj pat pradėjo šaudyti iš automatinių ginklų. Kol kitos komandos atskubėjo padėti, objektas be pėdsakų dingo.
Į akis krinta tai, kad apie NSO dažniausiai pranešė kariškiai, turėję išlaikyti paslaptį. Stebina ir tuo laiku šiems sluoksniams nebūdinga liberali informavimo politika. Informacija būdavo suteikiama leidžiant slaptosioms tarnyboms. Visai kitaip buvo Kinijoje, nes po Mao Dzedungo laikų papūtė gaivūs vėjai.
Nu tegul leidžias kas iš to jie protingesi už mus …
Gal jie ten kažką paliko pavyzdziui ;DDD